با ما همراه باشید

فوتسال

شهناز یاری: قهرمانی می‌خواهیم/ کاش بازی‌های فینال پخش شود

سرمربی تیم فوتبال بانوان نامی نو اصفهان می گوید از ابتدای فصل شعارمان قهرمانی بوده و به دنبال عنوان‌های فردی نیستیم. او همچنین گفت قرار بود بازی‌های پلی‌آف پخش اینترنتی شود اما نمی‌دانم به چه دلیل این اتفاق نیفتاد. بعد از این موضوع بازیکنان تیم‌ها ناراحت شدند.

پایگاه خبری ورزش زنان ایران – تیم فوتسال بانوان نامی نو اصفهان برای رسیدن به فینال لیگ برتر راهی پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشت ابتدا با نام سپیدرود لیگ را آغاز کرد و در همان هفته‌های ابتدایی خود را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی معرفی کرد. اما در ادامه با بی‌توجهی اسپانسر رو به رو شد و برای حفظ تیم خوب خود لیگ را با هر سختی‌ای که بود ادامه داد.

بازیکنان این تیم از هفته هفتم پیراهن زرد رنگ نامی نو را به تن کردند و در نقش جهان دویدند. نامی نو با ۵۳ امتیاز به عنوان دومین تیم جدول راهی مرحله پلی‌آف شد و در این مرحله برابر تیم دختران کویر مس کرمان به میدان رفت که با پیروزی در هر دو دیدار رفت و برگشت با برد مجموع پنج بر یک به فینال رسید.

این تیم برای کسب جام قهرمانی باید در دو بازی رفت و برگشت به مصاف مس رفسنجان برود. اکنون که تنها دو هفته تا پایان لیگ باقی مانده است به گفت‌وگو با شهناز یاری سرمربی این تیم نشستیم. او راوی روزهای سختی بود که پشت سر گذاشتند. از یکدلی تیم برای تحقق هدف تیم که قهرمانی است گفت تا این نکته که” ای کاش مسابقات فینال پخش رسانه‌ای شود” رسید.

گفت‌وگوی ایسنا با یاری را در ادامه می‌خوانید:

راه پر فراز و نشیبی که به فینال رسید

ابتدا با نام سپیدرود به لیگ وارد شدیم. استارت خوبی زدیم و آمادگی پیش فصل خیلی خوبی داشتیم. حدود یک ماه برنامه بدنسازی، وزنه و هوازی انجام دادیم و به جرأت می‌توانم بگویم یکی از معدود تیم‌هایی بودیم که پیش فصل خوبی داشتیم. در ادامه چند هفته ابتدایی لیگ هم نتایج قابل قبولی کسب کردیم. اما به دلیل عدم حمایت سپیدرود از تیم‌مان با وجود سختی و مشکلاتی که برایمان پیش آمد به میدان رفتیم و هیأت فوتبال استان تهران حمایت‌مان می‌کرد. تا اینکه سه اسپانسر تیم را خواستند و در نهایت نامی نو را انتخاب کردیم.

در نیم فصل اول و بعد از اینکه بازیکنان متوجه شدند اسپانسر نداریم نتایج‌مان افت کرد و ضعیف شد. به عنوان مثال در همان زمان با ملی حفاری بازی کردیم و شکست خوردیم. البته این بازی تنها شکست‌مان بود. بازی با حفاری آخرین مسابقه‌ای بود که از طرف تهران انجام دادیم و بعد از استقرار در اصفهان آرامش به تیم‌مان برگشت.

از آنجایی که به دلیل تمرینات منظم انسجام تیمی پیدا کرده بودیم نتایج بازی‌هایمان بهتر شد. در نیم فصل دوم عملکردمان بهتر بود و نتایج بهتری گرفتیم. در حال حاضر هم با ۱۱۵ گل زده بهترین خط حمله لیگ را داریم و کمترین گل را هم دریافت کردیم.

از ابتدا شعارمان این بود که همه برای تیم تلاش کنیم. تا این لحظه هم به دنبال عنوان‌های فردی نبودیم، چون تیمی که بخواهد قهرمان شود عناوین فردی را هم به دست می‌آورد. در نیم فصل دوم نتایج خیلی بهتری گرفتیم. اگر آمار را مقایسه کنید قطعاً تفاوت‌ها مشخص می‌شود. در بازی برگشت مقابل حفاری با وجود اینکه نسترن مقیمی اخراج شد و سارا شیربیگی هم مصدوم بود اما مساوی کردیم و نباختیم.

لیگی که زیبا بود

بازی‌های پلی‌آف شرایط خاص خود را داشت. چهار تیم به این مرحله صعود کردند و دو تیم شایسته دیگر موفق به صعود نشدند. معتقدم تیم‌های پالایش نفت آبادان و پویندگان صنعت فجر شیراز شایستگی حضور در پلی‌آف را داشتند. قبلاً دو یا نهایتاً سه تیم مدعی قهرمانی بودند اما امسال برای اولین بار ۶ تیم شایستگی صعود به پلی‌آف قهرمانی را داشتند که این نشان دهنده قشنگی لیگ است.

جای خالی ملی حفاری

جای خالی تیم ملی حفاری اهواز را در فینال احساس می‌کنم. خیلی اتفاق بدی بود که این تیم شایسته حذف شد. اگر از موقعیت‌ها استفاده نکنیم به همین راحتی تیمی که چندین هفته صدر جدول بود جای خود را به تیم چهارم جدول داد. این موضوع نشان داد که چه لیگ پویا، جذاب و نزدیکی را تجربه کردیم. نزدیک بودن تیم‌ها به همدیگر اتفاقی بود که تا به حال در فوتسال بانوان مشاهده نکرده بودیم.

اصفهان میزبان جام قهرمانی می‌شود

در مرحله نیمه نهایی دختران کویر مس کرمان را آنالیز کرده بودیم و می‌خواستیم دو بازی حساب شده انجام دهیم. بعد از لیگ همه تیم‌ها ۲۱ روز استراحت داشتند ولی ما بعد از سه روز استراحت کارمان را دوباره شروع کردیم و توانستیم نتیجه زحمت‌ها و تلاش‌هایی را که کادر فنی و بازیکنان در این مدت تحمل کردند، بگیریم. الان هم برای بازی با مس رفسنجان آماده می‌شویم.

دور رفت فینال در کرمان و سوم اسفند بازی برگشت در اصفهان برگزار می‌شود. دو تیم ملی حفاری و دختران کویر هم به اصفهان می‌آیند تا در دیدار رده بندی به مصاف هم بروند. این موضوع جذابیت لیگ را بالا می‌برد و هواداران می‌توانند دیدارهای این تیم‌ها را از نزدیک ببینند.

نباید حریف را دست کم گرفت

تیم مس رفسنجان توانست در مجموع ملی حفاری را شکست دهد و به فینال برسد. عملکرد تیم رفسنجان در نیم فصل دوم خیلی خوب بود و نتایج گویای این موضوع است، به همین نسبت نتایج حفاری هم در مقایسه با نیم فصل اول ضعیف و انسجام تیمی‌شان کم شد. جای تیم شایسته ملی حفاری اهواز در فینال خالی است.

البته مس رفسنجان هم تیم شایسته و قابل احترامی است و از بازیکنان خوبی بهره می‌برد. فاطمه اعتدادی تأثیر زیادی روی عملکرد تک تک بازیکنان داشته و تجربه خود را به آنها منتقل کرده است. در کنار او محدثه محمدی و سحر زمانی هم خیلی باعث پیشرفت مس شدند.

مس را دست کم نمی‌گیریم چون در جریان نیم فصل دوم مقابل این تیم در نیمه اول با دو گل عقب افتادیم که در نیمه دوم توانستیم جبران کنیم و با همان نتیجه کار را خاتمه دادیم. سبک بازی‌شان را می‌دانی و در طول هفته هم روی این موضوع کار کردیم اما متأسفانه یکی از بهترین بازیکنانمان مصدوم است و کل این هفته را هم تمرین نکرده است.

خانم گلی بعد از فینال مشخص می‌شود

در بخشنامه آمده است که خانم گل بعد از آخر بازی که فینال است مشخص می‌شود. واقعاً خنده دار است وقتی لیگ به پایان نرسیده و بازی‌ها ادامه دارد خانم گل را مشخص کنیم. عیار بازیکنان در بازی‌های پلی‌آف مشخص می‌شود. علاوه بر این کسی نبوده که گل‌های زیادی زده باشد و بین چهار تیم پلی‌آف نباشد. برترین گلزنان در تیم‌های نامی نو، ملی حفاری و کرمان بودند که هر سه در پلی‌آف حضور دارند و باید دو بازی دیگر انجام بدهند. بنابراین هنوز هم می‌توانند برای این عنوان بجنگند. ولی ما هیچ برنامه خاصی برای خانم گلی نداریم چون عنوان‌های تیمی برایمان اهمیت بیشتری دارد.

نمی‌دانم چرا تماشاگران خیلی استقبال نمی‌کنند

نمی‌دانم علت اینکه تماشاچی‌ها از بازی‌های خیلی استقبال نمی‌کنند چیست و باید ریشه‌یابی کرد. شاید یکی از دلایل آن دور بودن ورزشگاه‌مان از مرکز شهر است. با اینکه ورزشگاه نقش جهان یکی از بهترین سالن‌های آسیا و ایران است اما متأسفانه به دلیل فاصله‌ای که با مرکز شهر دارد، سخت‌تر می‌توان تماشاچی را به سالن آورد. البته در بازی‌های پلی‌آف استقبال خوبی شد اما چون سالن بزرگ است خیلی به چشم نیامد. در کل شاید بتوان با برنامه‌ریزی بهتر، تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه آورد.

کاش بازی‌های فینال پخش رسانه‌ای شود

قرار بود بازی‌های پلی‌آف پخش اینترنتی شود اما نمی‌دانم به چه دلیل این اتفاق نیفتاد. بعد از این موضوع بازیکنان تیم‌ها ناراحت شدند. ای کاش این دو بازی آخر پخش اینترنتی شود. این بازی‌ها حساس، مهم و جذاب هستند و فکر می‌کنم بتوان به راحتی از شبکه ورزش پخش‌شان کرد. هر چهارشنبه خلاصه‌ای از بازی‌ها پخش می‌شود اما اگر این دو هفته امکان پخش زنده فراهم می‌شد خیلی خوب بود.

بسکتبال6 ساعت پیش

تصاویر | دیدار بسکتبال ۳ نفره بانوان ایران و تایلند در کاپ آسیا

بسکتبال13 ساعت پیش

بسکتبال 3 نفره کاپ آسیا | پایان کار دختران ایران با شکست برابر تایلند و ترکمنستان

فوتبال13 ساعت پیش

ملوان بندرانزلی؛ ققنوسی که دوباره از زیر خاکستر برخاست

والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | تمرینات تیم ملی والیبال بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

فوتبال14 ساعت پیش

ویدئو | مصاحبه کتایون خسرویار با یورو نیوز

تکواندو17 ساعت پیش

کمرانی: نقطه ضعف ما سن کم تکواندوکاران بود | شرایط مومن زاده با کیمیا متفاوت است

والیبال17 ساعت پیش

دعوت 21 بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال بانوان/ آغاز اردو از 13 خرداد

کاراته17 ساعت پیش

سانحه تصادف فاطمه چالاکی | احتمال بازگشت بینایی کامل فاطمه بسیار کم است

بسکتبال18 ساعت پیش

رقابت های کاپ آسیا/ شکست تیم ملی بسکتبال 3 نفره بانوان ایران برابر تایلند

تصاویر1 روز پیش

دیدار تیم های فوتبال بانوان شهرداری سیرجان و پارس جنوبی به روایت تصویر

بسکتبال1 روز پیش

آغاز رقابت دختران ایران در چین/ تایلند اولین حریف بسکتبالیست ها در کاپ آسیا

دوچرخه سواری1 روز پیش

نتایج بانوان ایران در تور بین المللی / مریم جلالیه بهترین رکابزن تیم ملی در چین

فوتبال2 روز پیش

مدل برانکو در تیم مرضیه جعفری | آیا شهرداری بم توازن قوا در لیگ فوتبال زنان را بر هم زده است؟

تصاویر2 روز پیش

نگاهی بر حضور دختران دوچرخه سوار ایران در چین (تصاویر)

شطرنج2 روز پیش

خادم الشریعه قهرمان شطرنج برق آسای ابوظبی شد

فوتبال2 روز پیش

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان | پیروزی سپاهان در دربی و برد شگفت انگیز شیرازی ها

بسکتبال4 روز پیش

دختران بسکتبالیست ایران در راه فیلیپین با سرمربی مقیم آمریکا | متشرعی محبوب است؟

بدمینتون4 روز پیش

ثریا آقایی در تیم منتخب بدمینتون آسیا برای حضور در کمپ جهانی

دوچرخه سواری4 روز پیش

رتبه ۶۶ برای فرانک پرتو آذر در کاپ جهانی | هزینه زیاد فکر کردن را پرداختم

فوتبال4 روز پیش

اتفاق سوال برانگیز | تعلیق جهان نجاتی بدون جلسه انضباطی لغو شد

راگبی4 روز پیش

ناهید بیارجمندی در میان ۱۵ چهره تاثیرگذار راگبی زنان جهان

تکواندو6 روز پیش

گفتگو با مهلا مومن زاده | با مدال جهانی، مرحوم صبا معصومی را به آرزویش رساندم

فوتبال6 روز پیش

مصاحبه کتایون خسرویار با ایندیپندنت : من یک حل کننده مشکلات هستم

تکواندو6 روز پیش

عملکرد تیم ملی تکواندو در منچستر | نقره غیرمنتظره مهلا و حسرت برای ناهید و اکرم خدابنده

دوچرخه سواری6 روز پیش

تور جهانی دوچرخه سواری سوییس ؛ فرانک پرتو آذر بیست و ششم شد

تصاویر3 هفته پیش

تصاویر اختتامیه سوپر لیگ کاراته بانوان و قهرمانی مرداس

فوتبال1 هفته پیش

ویدئو اختصاصی | زد و خورد در دیدار ذوب آهن و شهرداری سیرجان در لیگ فوتبال بانوان

تکواندو6 روز پیش

گفتگو با مهلا مومن زاده | با مدال جهانی، مرحوم صبا معصومی را به آرزویش رساندم

تصاویر3 هفته پیش

تصاویر تمرین تیم ملی تکواندوی بانوان پیش از اعزام به منچستر

فوتسال4 هفته پیش

ایران ۱ (۳) – (۲) ۱ اسپانیا | قهرمانی دختران فوتسال ایران در بلژیک ؛ پیام فرزانه توسلی به تیم ملی

تصاویر1 هفته پیش

مهلا مومن زاده در فینال ؛ شاهکار دختر ۱۷ ساله تکواندوی ایران در مسابقات جهانی

اصفهان1 هفته پیش

تصاویر جنجال اصفهان | درگیری دختران فوتبالیست ذوب آهن و شهرداری سیرجان

تصاویر3 هفته پیش

دیدار تیم‌های فوتبال بانوان ملوان انزلی و آذرخش تهران به روایت تصویر

تکواندو2 هفته پیش

تیم ملی تکواندو در راه انگلیس | فستیوال ستاره ها در منچستر

فوتبال4 هفته پیش

ویتنام ۱-۱ ایران | فرار ویتنام از شکست برابر دختران ایران؛ حسرت در دقیقه ۹۶

وزنه برداری4 هفته پیش

وزنه برداری قهرمانی آسیا | الهام حسینی در جایگاه ششم قرار گرفت

دو و میدانی4 هفته پیش

دو و میدانی قهرمانی آسیا در قطر | بانوی اول پرتاب دیسک ایران هفتم شد

فوتبال1 هفته پیش

هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان | شکست سپاهان در بم و بزن بزن در اصفهان

دوچرخه سواری4 هفته پیش

درباره سمیه یزدانی مدال آور تاشکند؛ مسیر طاقت فرسای دختر مبارز

دو و میدانی4 هفته پیش

پرش ۳.۶۰ متری در اولین تجربه آسیایی مهسا میرزا طبیبی ، دختر پرنده ایران

قم3 هفته پیش

ویدئو | جشن قهرمانی تیم مرداس قم در سوپر لیگ کاراته بانوان

فارس4 هفته پیش

میترا شاه پرست : از تلاش برای قهرمانی دست نمی کشم

هندبال3 هفته پیش

خداحافظی کاپیتان نزدیک است؟ | شیدا فلاحی: هندبال ایران نیاز به همدلی دارد نه سنگ اندازی

کاراته3 هفته پیش

روایت راضیه جلیل پور از قهرمانی مرداس | شروع از صفر تا جام قهرمانی سوپر لیگ کاراته

تکواندو4 هفته پیش

کیمیا علیزاده چه زمانی به میادین باز می‌گردد؟

فوتبال4 روز پیش

اتفاق سوال برانگیز | تعلیق جهان نجاتی بدون جلسه انضباطی لغو شد

فوتبال2 هفته پیش

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان | نوار پیروزی‌های صدرنشین پس از ۱۴ هفته پاره شد

فوتسال2 هفته پیش

نگاهی به حضور تیم ملی فوتسال بانوان در روسیه ؛ فقط در آسیا مقتدریم

فوتسال3 هفته پیش

ایران ۱-۷ پرتغال | شکست سنگین تیم ملی فوتسال در مسکو؛ غیبت فرزانه توسلی حس شد

اصفهان1 هفته پیش

همه چیز درباره مورتال کمبت در اصفهان | مشت و لگد و زد و خورد در لیگ فوتبال بانوان

والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | تمرینات تیم ملی والیبال بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

فوتبال14 ساعت پیش

ویدئو | مصاحبه کتایون خسرویار با یورو نیوز

فوتبال1 هفته پیش

ویدئو اختصاصی | زد و خورد در دیدار ذوب آهن و شهرداری سیرجان در لیگ فوتبال بانوان

تیراندازی با کمان2 هفته پیش

ویدئو | نظرات زهرا نعمتی پس از تاریخ سازی دختران کماندار در کاپ شانگهای

فوتسال3 هفته پیش

ویدئو | ایران 1-7 پرتغال ؛ تورنمنت فوتسال روسیه

قم3 هفته پیش

ویدئو | جشن قهرمانی تیم مرداس قم در سوپر لیگ کاراته بانوان

دو و میدانی1 ماه پیش

ویدئو | نظرات تکتم دستاربندان و پریسا بهزادی پس از پایان مسابقه 800 متر

کاراته1 ماه پیش

ویدئو | اردوی تیم ملی کاراته بانوان پیش از کاراته وان مراکش

تنیس روی میز1 ماه پیش

ویدئو | تمرین تیم ملی تنیس روی میز بانوان در کمپ شهید عضدی

بوکس1 ماه پیش

ویدئو | لحظاتی از مبارزه بوکس صدف خادم و حریف فرانسوی

بوکس1 ماه پیش

ویدئو | صدف خادم پس از پیروزی در فرانسه : المپیک می بینمتون

بوکس1 ماه پیش

ویدئو | صحبت های صدف خادم بوکسور زن ایرانی پس از پیروزی بر حریف فرانسوی

فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | ایران صفر فیلیپین 2 | فوتبال زنان مقدماتی المپیک

قایقرانی3 ماه پیش

ویدئو رقابت های قایقرانی آب های خروشان جوانان و امید کشور

والیبال3 ماه پیش

ویدئو قهرمانی تیم والیبال بانوان باریج اسانس در مسابقات قهرمانی کشور

اسکی3 ماه پیش

ویدئو اشک شوق لیندزی وان در مراسم لاروس 2019

فوتبال3 ماه پیش

ویدئو اظهارات حامد مومنی در مورد مشکل سفر تیم ملی فوتبال بانوان به فلسطین

فوتبال3 ماه پیش

ویدئو : مادران فوتبالیست در تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی

فوتسال3 ماه پیش

ویدئو شادی بازیکنان نامی نو در رختکن پس از قهرمانی در لیگ برتر فوتسال بانوان

موتور سواری و اتومبیلرانی3 ماه پیش

ویدئو مسابقات موتور کراس بانوان در پیست ورزشگاه آزادی

کاراته3 ماه پیش

ویدئو: نظرات راضیه جلیل پور در مورد مرداس، سوپر لیگ کاراته و آینده کاراته بانوان

ورزش های در حال توسعه4 ماه پیش

ویدئو: هنرنمایی دختر باستانی کار نوجوان / ورزش پهلوانی مختص مردان نیست!

فوتبال6 ماه پیش

ویدئو : ایران 1 هنگ کنگ 1 ؛ گل های بازی

فوتبال7 ماه پیش

ویدئو حضور زنان در ورزشگاه آزادی در دیدار پرسپولیس و کاشیما آنتلرز

خوزستان7 ماه پیش

ویدئو دیدار نامی نو اصفهان و پالایش نفت آبادان در لیگ برتر فوتسال

پربازدیدها