با ما همراه باشید

فوتسال

شهناز یاری: قهرمانی می‌خواهیم/ کاش بازی‌های فینال پخش شود

سرمربی تیم فوتبال بانوان نامی نو اصفهان می گوید از ابتدای فصل شعارمان قهرمانی بوده و به دنبال عنوان‌های فردی نیستیم. او همچنین گفت قرار بود بازی‌های پلی‌آف پخش اینترنتی شود اما نمی‌دانم به چه دلیل این اتفاق نیفتاد. بعد از این موضوع بازیکنان تیم‌ها ناراحت شدند.

پایگاه خبری ورزش زنان ایران – تیم فوتسال بانوان نامی نو اصفهان برای رسیدن به فینال لیگ برتر راهی پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشت ابتدا با نام سپیدرود لیگ را آغاز کرد و در همان هفته‌های ابتدایی خود را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی معرفی کرد. اما در ادامه با بی‌توجهی اسپانسر رو به رو شد و برای حفظ تیم خوب خود لیگ را با هر سختی‌ای که بود ادامه داد.

بازیکنان این تیم از هفته هفتم پیراهن زرد رنگ نامی نو را به تن کردند و در نقش جهان دویدند. نامی نو با ۵۳ امتیاز به عنوان دومین تیم جدول راهی مرحله پلی‌آف شد و در این مرحله برابر تیم دختران کویر مس کرمان به میدان رفت که با پیروزی در هر دو دیدار رفت و برگشت با برد مجموع پنج بر یک به فینال رسید.

این تیم برای کسب جام قهرمانی باید در دو بازی رفت و برگشت به مصاف مس رفسنجان برود. اکنون که تنها دو هفته تا پایان لیگ باقی مانده است به گفت‌وگو با شهناز یاری سرمربی این تیم نشستیم. او راوی روزهای سختی بود که پشت سر گذاشتند. از یکدلی تیم برای تحقق هدف تیم که قهرمانی است گفت تا این نکته که” ای کاش مسابقات فینال پخش رسانه‌ای شود” رسید.

گفت‌وگوی ایسنا با یاری را در ادامه می‌خوانید:

راه پر فراز و نشیبی که به فینال رسید

ابتدا با نام سپیدرود به لیگ وارد شدیم. استارت خوبی زدیم و آمادگی پیش فصل خیلی خوبی داشتیم. حدود یک ماه برنامه بدنسازی، وزنه و هوازی انجام دادیم و به جرأت می‌توانم بگویم یکی از معدود تیم‌هایی بودیم که پیش فصل خوبی داشتیم. در ادامه چند هفته ابتدایی لیگ هم نتایج قابل قبولی کسب کردیم. اما به دلیل عدم حمایت سپیدرود از تیم‌مان با وجود سختی و مشکلاتی که برایمان پیش آمد به میدان رفتیم و هیأت فوتبال استان تهران حمایت‌مان می‌کرد. تا اینکه سه اسپانسر تیم را خواستند و در نهایت نامی نو را انتخاب کردیم.

در نیم فصل اول و بعد از اینکه بازیکنان متوجه شدند اسپانسر نداریم نتایج‌مان افت کرد و ضعیف شد. به عنوان مثال در همان زمان با ملی حفاری بازی کردیم و شکست خوردیم. البته این بازی تنها شکست‌مان بود. بازی با حفاری آخرین مسابقه‌ای بود که از طرف تهران انجام دادیم و بعد از استقرار در اصفهان آرامش به تیم‌مان برگشت.

از آنجایی که به دلیل تمرینات منظم انسجام تیمی پیدا کرده بودیم نتایج بازی‌هایمان بهتر شد. در نیم فصل دوم عملکردمان بهتر بود و نتایج بهتری گرفتیم. در حال حاضر هم با ۱۱۵ گل زده بهترین خط حمله لیگ را داریم و کمترین گل را هم دریافت کردیم.

از ابتدا شعارمان این بود که همه برای تیم تلاش کنیم. تا این لحظه هم به دنبال عنوان‌های فردی نبودیم، چون تیمی که بخواهد قهرمان شود عناوین فردی را هم به دست می‌آورد. در نیم فصل دوم نتایج خیلی بهتری گرفتیم. اگر آمار را مقایسه کنید قطعاً تفاوت‌ها مشخص می‌شود. در بازی برگشت مقابل حفاری با وجود اینکه نسترن مقیمی اخراج شد و سارا شیربیگی هم مصدوم بود اما مساوی کردیم و نباختیم.

لیگی که زیبا بود

بازی‌های پلی‌آف شرایط خاص خود را داشت. چهار تیم به این مرحله صعود کردند و دو تیم شایسته دیگر موفق به صعود نشدند. معتقدم تیم‌های پالایش نفت آبادان و پویندگان صنعت فجر شیراز شایستگی حضور در پلی‌آف را داشتند. قبلاً دو یا نهایتاً سه تیم مدعی قهرمانی بودند اما امسال برای اولین بار ۶ تیم شایستگی صعود به پلی‌آف قهرمانی را داشتند که این نشان دهنده قشنگی لیگ است.

جای خالی ملی حفاری

جای خالی تیم ملی حفاری اهواز را در فینال احساس می‌کنم. خیلی اتفاق بدی بود که این تیم شایسته حذف شد. اگر از موقعیت‌ها استفاده نکنیم به همین راحتی تیمی که چندین هفته صدر جدول بود جای خود را به تیم چهارم جدول داد. این موضوع نشان داد که چه لیگ پویا، جذاب و نزدیکی را تجربه کردیم. نزدیک بودن تیم‌ها به همدیگر اتفاقی بود که تا به حال در فوتسال بانوان مشاهده نکرده بودیم.

اصفهان میزبان جام قهرمانی می‌شود

در مرحله نیمه نهایی دختران کویر مس کرمان را آنالیز کرده بودیم و می‌خواستیم دو بازی حساب شده انجام دهیم. بعد از لیگ همه تیم‌ها ۲۱ روز استراحت داشتند ولی ما بعد از سه روز استراحت کارمان را دوباره شروع کردیم و توانستیم نتیجه زحمت‌ها و تلاش‌هایی را که کادر فنی و بازیکنان در این مدت تحمل کردند، بگیریم. الان هم برای بازی با مس رفسنجان آماده می‌شویم.

دور رفت فینال در کرمان و سوم اسفند بازی برگشت در اصفهان برگزار می‌شود. دو تیم ملی حفاری و دختران کویر هم به اصفهان می‌آیند تا در دیدار رده بندی به مصاف هم بروند. این موضوع جذابیت لیگ را بالا می‌برد و هواداران می‌توانند دیدارهای این تیم‌ها را از نزدیک ببینند.

نباید حریف را دست کم گرفت

تیم مس رفسنجان توانست در مجموع ملی حفاری را شکست دهد و به فینال برسد. عملکرد تیم رفسنجان در نیم فصل دوم خیلی خوب بود و نتایج گویای این موضوع است، به همین نسبت نتایج حفاری هم در مقایسه با نیم فصل اول ضعیف و انسجام تیمی‌شان کم شد. جای تیم شایسته ملی حفاری اهواز در فینال خالی است.

البته مس رفسنجان هم تیم شایسته و قابل احترامی است و از بازیکنان خوبی بهره می‌برد. فاطمه اعتدادی تأثیر زیادی روی عملکرد تک تک بازیکنان داشته و تجربه خود را به آنها منتقل کرده است. در کنار او محدثه محمدی و سحر زمانی هم خیلی باعث پیشرفت مس شدند.

مس را دست کم نمی‌گیریم چون در جریان نیم فصل دوم مقابل این تیم در نیمه اول با دو گل عقب افتادیم که در نیمه دوم توانستیم جبران کنیم و با همان نتیجه کار را خاتمه دادیم. سبک بازی‌شان را می‌دانی و در طول هفته هم روی این موضوع کار کردیم اما متأسفانه یکی از بهترین بازیکنانمان مصدوم است و کل این هفته را هم تمرین نکرده است.

خانم گلی بعد از فینال مشخص می‌شود

در بخشنامه آمده است که خانم گل بعد از آخر بازی که فینال است مشخص می‌شود. واقعاً خنده دار است وقتی لیگ به پایان نرسیده و بازی‌ها ادامه دارد خانم گل را مشخص کنیم. عیار بازیکنان در بازی‌های پلی‌آف مشخص می‌شود. علاوه بر این کسی نبوده که گل‌های زیادی زده باشد و بین چهار تیم پلی‌آف نباشد. برترین گلزنان در تیم‌های نامی نو، ملی حفاری و کرمان بودند که هر سه در پلی‌آف حضور دارند و باید دو بازی دیگر انجام بدهند. بنابراین هنوز هم می‌توانند برای این عنوان بجنگند. ولی ما هیچ برنامه خاصی برای خانم گلی نداریم چون عنوان‌های تیمی برایمان اهمیت بیشتری دارد.

نمی‌دانم چرا تماشاگران خیلی استقبال نمی‌کنند

نمی‌دانم علت اینکه تماشاچی‌ها از بازی‌های خیلی استقبال نمی‌کنند چیست و باید ریشه‌یابی کرد. شاید یکی از دلایل آن دور بودن ورزشگاه‌مان از مرکز شهر است. با اینکه ورزشگاه نقش جهان یکی از بهترین سالن‌های آسیا و ایران است اما متأسفانه به دلیل فاصله‌ای که با مرکز شهر دارد، سخت‌تر می‌توان تماشاچی را به سالن آورد. البته در بازی‌های پلی‌آف استقبال خوبی شد اما چون سالن بزرگ است خیلی به چشم نیامد. در کل شاید بتوان با برنامه‌ریزی بهتر، تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه آورد.

کاش بازی‌های فینال پخش رسانه‌ای شود

قرار بود بازی‌های پلی‌آف پخش اینترنتی شود اما نمی‌دانم به چه دلیل این اتفاق نیفتاد. بعد از این موضوع بازیکنان تیم‌ها ناراحت شدند. ای کاش این دو بازی آخر پخش اینترنتی شود. این بازی‌ها حساس، مهم و جذاب هستند و فکر می‌کنم بتوان به راحتی از شبکه ورزش پخش‌شان کرد. هر چهارشنبه خلاصه‌ای از بازی‌ها پخش می‌شود اما اگر این دو هفته امکان پخش زنده فراهم می‌شد خیلی خوب بود.

موتور سواری و اتومبیلرانی8 ساعت پیش

ویدئو مسابقات موتور کراس بانوان در پیست ورزشگاه آزادی

بسکتبال10 ساعت پیش

شاهکار نامی نو و گروه بهمن ؛ کار صعود به فینال به بازی سوم کشید

فوتبال11 ساعت پیش

راه یاب ملل بدون شادی مهینی در هفته یازدهم/ مهینی: تیم ملی در اولویت است

ورزش معلولان2 روز پیش

پایان لیگ برتر والیبال نشسته با قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی ذوب آهن

فوتسال3 روز پیش

توسلی: پاداش‌هایمان را روی هم بگذاریم نمی‌توانیم یک پراید بخریم!

فوتبال3 روز پیش

شوک به تیم ملی فوتبال بانوان ؛ شهروندان ایرانی اجازه ورود به خاک فلسطین را ندارند!

اسکی4 روز پیش

لیگ بین المللی اسکی آلپاین؛ رسم پهلوانی در اسکی

فوتسال5 روز پیش

کادر فنی تیم ملی فوتسال بانوان مشخص شد/ سرمربی نداریم؛ علی رعدی مدیر فنی است

تصاویر5 روز پیش

گزارش تصویری مرحله نهایی رنکینگ تیراندازی با کمان بانوان در تهران

ووشو6 روز پیش

پایان مرحله گروهی لیگ برتر ووشوی بانوان ؛ در انتظار 16 اسفند سرنوشت ساز

فوتسال7 روز پیش

شهناز یاری پس از فینال رفسنجان : بیش از حد محتاط بودیم / اجازه خروج جام را از اصفهان نمی دهیم

فوتسال7 روز پیش

عاطفه رضایی: به نایب قهرمانی راضی نیستیم / شکست اهواز دلیلی بر ضعف ما در خارج از خانه نیست

فوتسال7 روز پیش

مس رفسنجان ۱ نامی نو اصفهان ۱ ؛ قهرمان لیگ برتر فوتسال در اصفهان مشخص می شود

ورزش معلولان1 هفته پیش

معصومه زارعی عضو کمیته جهانی پارا والیبال شد

کاراته1 هفته پیش

ویدئو: نظرات راضیه جلیل پور در مورد مرداس، سوپر لیگ کاراته و آینده کاراته بانوان

تنیس روی میز1 هفته پیش

پایان تور تنیس روی میز نوجوانان و جوانان در بوشهر/ درخشش الینا رحیمی و صبا سراجی

بسکتبال1 هفته پیش

دور رفت نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال / پیروزی بزرگ هیرو در اصفهان و شکست گروه بهمن

کاراته1 هفته پیش

آغاز رقابت ملی پوشان کاراته ایران در کاراته وان دوبی

فوتبال1 هفته پیش

پایان کار تیم ملی فوتبال بانوان در هند با ۳ شکست؛ شجاع باشید و از برنامه هایتان حرف بزنید

تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری مسابقات دو و میدانی داخل سالن بانوان کشور

فوتبال1 هفته پیش

مرضیه جعفری: استان کرمان قطب فوتبال بانوان است/ زندگی من در بم جریان دارد

فوتسال1 هفته پیش

نظرات عاطفه رضایی پس از فینالیست شدن مس رفسنجان : برای قهرمانی مصمم هستیم

تکواندو1 هفته پیش

دختران تکواندوی ایران آماده حضور در مسابقات بین المللی فجر در جزیره کیش

ژیمناستیک1 هفته پیش

مسابقات ژیمناستیک بانوان کشورهای اسلامی لغو می شود؟

فوتسال1 هفته پیش

شهناز یاری: قهرمانی می‌خواهیم/ کاش بازی‌های فینال پخش شود

تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری هفته سوم سوپر لیگ کاراته بانوان

تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار تیم های دختران کویر کرمان و نامی نو در لیگ برتر فوتسال بانوان

هندبال3 هفته پیش

پایان لیگ برتر هندبال بانوان با قهرمانی چمران ؛ لیگ داغ و خاتمه سرد

تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری دومین دوره مسابقات کشتی بانوان کشور در تهران

اصفهان3 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار تیم های ذوب آهن و سپاهان در هفته پایانی لیگ برتر هندبال بانوان

اصفهان3 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار سپاهان اصفهان و خلیج فارس شیراز در لیگ برتر فوتبال بانوان

فوتبال3 روز پیش

شوک به تیم ملی فوتبال بانوان ؛ شهروندان ایرانی اجازه ورود به خاک فلسطین را ندارند!

تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری مسابقات دو و میدانی داخل سالن بانوان کشور

فوتبال4 هفته پیش

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال بانوان ؛ هشتمین پیروزی پیاپی شهرداری بم و توقف دوباره ملوان

فوتبال1 هفته پیش

پایان کار تیم ملی فوتبال بانوان در هند با ۳ شکست؛ شجاع باشید و از برنامه هایتان حرف بزنید

تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار تیم های خلیج فارس شیراز و شهرداری سیرجان در لیگ برتر فوتبال بانوان

هندبال4 هفته پیش

هفته سیزدهم لیگ هندبال ؛ پایان غم بار تاسیسات دریایی و جشن و پایکوبی چمران در تهران

بسکتبال4 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار تیم های گاز تهران و پاز در لیگ برتر بسکتبال بانوان

فوتبال3 هفته پیش

هفته نهم لیگ برتر فوتبال بانوان؛ سودجویی سپاهان از تساوی ذوب در مریوان/ پرواز قوی سپید در انزلی

کاراته3 هفته پیش

هفته سوم سوپر لیگ کاراته بانوان / جوانه صفادشت و مرداس قم با قدرت ادامه می دهند

تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار تیم های ذوب آهن و ملوان انزلی در لیگ برتر فوتبال بانوان

کشتی3 هفته پیش

دومین دوره کشتی کلاسیک بانوان کشور / کرمانشاه قهرمان شد؛ مازندران و تهران دوم و سوم شدند

تنیس روی میز3 هفته پیش

در راه مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا / 32 دختر پینگ پنگ باز فراخوانده شدند

تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری دیدار ملوان انزلی و پارس جنوبی بوشهر در لیگ برتر فوتبال بانوان

تصاویر5 روز پیش

گزارش تصویری مرحله نهایی رنکینگ تیراندازی با کمان بانوان در تهران

فوتسال3 هفته پیش

پلی آف لیگ برتر فوتسال بانوان/ پیروزی شگفت انگیز مس رفسنجان بر حفاری و پیروزی نامی نو در کرمان

فوتسال3 هفته پیش

عاطفه رضایی: حضور در جمع چهار تیم برتر افتخار است/صعود به فینال هدف اصلی دختران مس

والیبال4 هفته پیش

قهرمانی ذوب آهن در لیگ برتر والیبال بانوان ؛ پایان دراماتیک ذوب آهن در میان اشک و شادی

تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری مسابقات موتور کراس بانوان کشور در تهران

ووشو4 هفته پیش

ماتريکس دختر ووشوکار ايرانی در «دنيای وارونه»

موتور سواری و اتومبیلرانی8 ساعت پیش

ویدئو مسابقات موتور کراس بانوان در پیست ورزشگاه آزادی

کاراته1 هفته پیش

ویدئو: نظرات راضیه جلیل پور در مورد مرداس، سوپر لیگ کاراته و آینده کاراته بانوان

ورزش های در حال توسعه1 ماه پیش

ویدئو: هنرنمایی دختر باستانی کار نوجوان / ورزش پهلوانی مختص مردان نیست!

فوتبال3 ماه پیش

ویدئو : ایران 1 هنگ کنگ 1 ؛ گل های بازی

فوتبال3 ماه پیش

ویدئو حضور زنان در ورزشگاه آزادی در دیدار پرسپولیس و کاشیما آنتلرز

خوزستان3 ماه پیش

ویدئو دیدار نامی نو اصفهان و پالایش نفت آبادان در لیگ برتر فوتسال

اصفهان3 ماه پیش

ویدئو دیدار تیم های نامی نو اصفهان و شهرداری رشت در لیگ برتر فوتسال بانوان

کاراته3 ماه پیش

ویدئو اجرای کاتای فاطمه صادقی در کاراته قهرمانی جهان در اسپانیا

تکواندو3 ماه پیش

مبارزه اکرم خدا بنده و شهربانو دامغانی نژاد در لیگ برتر تکواندو

سنگ نوردی و صعودهای ورزشی3 ماه پیش

ویدئو رقابت الناز رکابی در فینال سنگ نوردی قهرمانی آسیا در ژاپن

فوتبال4 ماه پیش

ویدئو ایران 8 لبنان صفر ؛ فوتبال بانوان مقدماتی المپیک

تکواندو4 ماه پیش

ویدئو فینال وزن دوم تکواندوی بانوان کشور / دنیا محمدی و آرمینا احمدی

فارس4 ماه پیش

ویدئو : اعتراض شدید مدیر عامل چمران لارستان به ناظر فدراسیون هندبال

آذربایجان شرقی4 ماه پیش

ویدئو حمایت هواداران تراکتورسازی از حضور زنان در ورزشگاه ها

تکواندو4 ماه پیش

ویدئو لحظات خاطره انگیزه با کیمیا علیزاده

بین الملل4 ماه پیش

ویدئو گل های دیدار کانادا و آمریکا در فینال فوتبال زنان کونکاکاف

کاراته4 ماه پیش

ویدئو مبارزه دختران کاراته کای ایران در المپیک جوانان آرژانتین

کاراته4 ماه پیش

ویدئو نظرات مبینا حیدری پس از مدال برنز کاراته المپیک جوانان

کاراته4 ماه پیش

ویدئو نظرات فاطمه خنکدار پس از کسب برنز کاراته المپیک جوانان

فوتسال4 ماه پیش

ویدئو گفتگو با گلاره ناظمی داور فینال فوتسال المپیک جوانان آرژانتین

فوتسال4 ماه پیش

ویدئو خلاصه دیدار تیم های پویندگان شیراز و دختران کویر در لیگ فوتسال بانوان

فوتبال4 ماه پیش

ویدئو نفسیه روشن در ورزشگاه آزادی و دیدار ایران و بولیوی

ویدئو4 ماه پیش

ویدئو فاطمه خنکدار در المپیک جوانان آرژانتین

قایقرانی4 ماه پیش

ویدئو نظرات نیروانا اسدبیگی پس از کسب مقام چهارم المپیک جوانان

قایقرانی4 ماه پیش

ویدئو مسابقه نیروانا اسدبیگی در قایقرانی اسلالوم المپیک جوانان

پربازدیدها