با ما همراه باشید

فوتسال

مظفر : لیگ فوتسال تولید کننده نیست | قرارداد فوتسالی ها از رشته های غیر مدال آور هم کمتر است

شهرزاد مظفر سرمربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان و سرمربی کنونی تیم ملی کویت با بیان این که لیگ فوتسال تولید کننده نیست گفت: قرارداد فوتسالی ها از رشته های غیر مدال آور مثل والیبال و بسکتبال هم کمتر است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش زنان ایران به نقل از مهر ، تیم ملی فوتسال بانوان ایران در سال ۹۷ برای دومین بار قهرمانی در آسیا را تجربه کرد. شهرزاد مظفر مربی نام آشنا فوتسال زنان هدایت تیم ملی را بر عهده داشت و موفق شد تا بار دیگر اقتدار فوتسال بانوان ایران را به رخ رقبای آسیایی بکشاند.

شاید کم‌تر هواداری تصورش را می‌کرد که پس از چنین موفقیتی فدراسیون فوتبال به راحتی این مربی را از دست بدهد تا کویتی‌ها او را برای آموزش و راه اندازی فوتسال بانوانشان به خدمت بگیرند. مظفر علی رغم کسب عناوین متعدد قهرمانی در مسابقات لیگ داخلی حتی تیمی برای هدایت در رقابت‌های لیگ داخلی کشور نداشت چرا که اسپانسر قوی برای تیم داری وجود ندارد، تیم ملی نیز در خوابی ۹ ماهه فرو رفت، همین دلایل کافی بود تا سرمربی موفق بار سفر ببندد و به پیشنهاد کویتی‌ها پاسخ مثبت دهد.

حال شهرزاد مظفر ضمن آموزش، برنامه‌ای بلند مدت برای فوتسال بانوان کویت در نظر گرفته است و برای نخستین بار رقابت‌های لیگ و اردوهای تیم ملی فوتسال بانوان کویت را راه اندازی کرده است.به بهانه آغاز سال جدید شهرزاد مظفر به تشریح برنامه‌هایش در سال جدید، آرزوهایش برای مردم ایران که با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند، تأثیرگذاری روابط برای روی کار آمدن افراد و نادیده گرفتن شایسته سالاری، نگاه ناعادلانه که موجب آزارش شده، انفعال تیم ملی فوتسال، وضعیت افتضاح قرارداد بازیکنان، تلخ‌ترین و شیرین‌ترین اتفاقات ورزشی و… پرداخت.

* بانوان کویت تفریحی فوتسال بازی می‌کردند

حدود ۶ ماه از حضورم در کویت می‌گذرد و برگزاری هفته هفتم مسابقات لیگ از نکات مثبت حضورم است، قبل از ماه رمضان رقابت‌های لیگ به پایان خواهد رسید. بعد از گذشت دو هفته از مسابقات لیگ ۳۴ بازیکن را به اردوی ملی دعوت و در حال حاضر با ۲۸ بازیکن در حال پیگیری تمرینات هستیم.

بانوان کویت تا به امروز به صورت تفریحی فوتسال بازی کردند، در ابتدای راه قرار داریم و بازیکنان را با مفاهیم فوتسال آشنا می‌کنیم. نکته مثبت این است که از نظر بازیکن کمی شرایط بهتر از تصوراتم بود. به طور هفتگی تمرینات تیم ملی را انجام می‌دهیم. بعد از پایان مسابقات لیگ تعداد جلسات را افزایش خواهیم داد.

قهرمانی‬ در آسیا دستاورد بزرگی بود

پررنگ‌ترین اتفاق تیم ملی فوتسال بانوان در سال ۹۷ قهرمانی دوباره در آسیا بود. پس از آن دیگر برنامه‌ای برای تیم ملی وجود نداشت تا اواخر سال که بازی دوستانه با روسیه برگزار شد. قهرمانی در آسیا دستاورد بزرگی بود که نسبت به بار نخست مقتدرانه‌تر به دست آمد، اینکه بعد از این قهرمانی تیم ملی دچار انفعال شد برای هیچ تیم ملی خوب نیست که طی ۹ ماه حتی یک جلسه تمرینی برگزار نشد و این ۹ ماه نقطه منفی بود. امیدوارم سال ۹۸ برای تیم ملی سال شلوغ و پرباری باشد.

نقره اینچئون تلخ‌ترین خاطره ورزشی‌ام است

تلخ‌ترین خاطره ورزشی‌ام از دست دادن عنوان قهرمانیِ بازی‌های آسیایی اینچئون بود، برای نخستین بار تا فینال مسابقات پیش رفته بودیم و همان نقطه عطف رو به جلو رفتن تیم ملی بود. همان موقع مدال طلا را می‌خواستم اما در ضربات پنالتی مغلوب ژاپن شدیم و مدال نقره سهم تیم ما شد، این تلخ‌ترین خاطره ورزشی‌ام است.

فوت پدرم نیز تلخ‌ترین اتفاق زندگی‌ام است. خاطرات شیرین زندگی ام نیز بسیار است اما همیشه به داشتن خانواده همراه و حمایت گرم افتخار کرده‌ام. امیدوارم همیشه سلامت باشند و برای داشتن شأن به خودم می بالم.

لیگ تولید کننده نداریم

رقابت‌های لیگ را از طریق مصاحبه‌ها و نتایج دنبال کردم. تا زمانیکه یک سری اتفاقات در بن مایه فوتسال رخ ندهد نمی‌توان ادعای پیشرفت سطح کیفی لیگ را داشت. رقابت فشرده و نزدیکی نتایج، نشانگر رشد کیفی نیست و لیگ فوتسال تولید کننده نیست.

زمانی می‌توان ادعای رشد کیفی کرد که برای مثال تعداد ۲۰ بازیکن برتر در سال ۹۶ به ۲۵ نفر در سال ۹۷ افزایش پیدا کند و این روند ادامه دار باشد نه اینکه همان تعداد همیشگی و اندک فقط در تیم‌ها پخش شوند. لیگ مولد به معنی رقابت فشرده نیست، مسابقات لیگ دیگر مانند قبل تولید کننده نیست و این مشکل ریشه‌ای است.

مبلغ قراردادها توهین به شخصیت بازیکنان است ‏

وضعیت قراردادها هر سال خطرناک‌تر و بدتر می‌شود. فقط شاید رقم قرارداد برخی بازیکنان نسبت به چند سال پیش کمی افزایش داشته باشد که آن هم با تورم قابل مقایسه نیست و حتی قراردادها کامل تسویه نمی‌شود. فوتسال در این سال‌ها هیچ گاه به حقش نرسیده است.

تیم ملی دو بار قهرمان آسیا شد اما وضعیت قرارداد بازیکنان تغییری نکرد، خیلی بد است که مبلغ قرار داد ملی پوشی که عنوان قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد ۲۰ میلیون تومان باشد و همین مبلغ هم به طور کامل پرداخت نشود! برایم عجیب است که چرا باید رقم قراردادها پایین باشد.

رشته‌هایی مانند والیبال و بسکتبال که هرگز جایگاه فوتسال را در آسیا کسب نکرده‌اند قراردادهای بالاتری از فوتسالی‌ها دارند! این یک سوال اساسی است و ناراحتم که بازیکنان فوتسال در طی سال‌ها، رنج و زحمت فراوانی کشیده‌اند و از نظر مالی تلاش‌هایشان بی نتیجه ماند. آنها زندگیشان را به پای ورزش و کسب افتخارات ریختند، مبلغ قراردادها توهین به شخصیت، زحمات و وقتی است که بازیکنان سال‌ها به پای فوتسال مملکت ریخته‌اند.

نگاه مردم به فوتسال دختران در حال تغییر است

نگاه مردم نسبت به فوتسال دختران در حال تغییر است، وقتی فعالیتی آغاز و مردم موفقیت‌ها را تماشا کنند مایه مباهات و غرور ملی است، همین مسئله باعث تغییر نظر خانواده‌ها می‌شود. تیم ملی قهرمان آسیا شد و هیچ پدر و مادری نیست که این مسئله برایش غرور آفرین نباشد، مردم از قهرمانی شاد شده‌اند و برایشان فرقی ندارد تیم مردان یا زنان قهرمان شده چرا که نام ایران مطرح است و پرچم کشور به اهتزاز در آمده است.

وقتی خانواده‌ها تماشا کنند دخترشان به جای فعالیت در کار بیهوده به یک قهرمان ملی تبدیل شده و مردم به آن افتخار می‌کنند تشویق می‌شوند تا فرزندشان به این رشته روی بیاورد. علت اصلی تغییر نگاه مردم به فوتسال زنان، قهرمانی در آسیا است.

قربانی‬ مسائل شخصی شده‌ایم

عدم شایسته سالاری و وجود نگاه ناعادلانه چیزی بود که در این سال‌ها اذیتم کرد. در ورزش در مواقع بسیاری با نگاه‌ها و سیاست‌هایی مواجه شدم که منصفانه نبود و تبعاتش دامن من و خیلی‌ها را گرفت. ورزش محل غرض ورزی شخصی نیست به ویژه از طرف کسانی که تصمیم گیرنده و تصمیم ساز هستند.

وقتی تصمیم گیرنده‌ها درگیر مسائل شخصی می‌شوند این بدترین اتفاق است. همه ما در مقاطع زمانی قربانی مسائل شخصی و جهت گیری غرض ورزانه شده‌ایم که ربطی به شایسته سالاری و توانایی افراد نداشته و فقط می‌خواستند نفراتی حضور داشته و برخی نباشند. زمانیکه این دیدگاه بر ورزش حاکم باشد و افراد به دلیل روابط، روی کار بیایند مهلک ترین ضربه را به بدنه ورزش و سرمایه ورزشی زده‌ایم.

امیدوارم روزی در ورزش ممکلت بخصوص در فوتبال و فوتسال نگاه شایسته سالاری باشد و افرادی روی کار قرار گیرند که لیاقت پست را داشته و مناسب جایگاهشان باشند. نگاه عادلانه یعنی افراد بر اساس توانایی روی کار بیایند.

در برخورد با مشکلات خودم را سرزنش می‌کنم

آموخته‌ام که هیچ چیز در زندگی پایدار نیست، زندگی فراز و نشیب زیادی دارد و قرار نیست همیشه در بهترین یا بدترین حالت باشد. در برخورد با مشکلات گاهی خودم را سرزنش می‌کنم که ممکن است اشتباهی کرده باشم. نباید زانوی غم بغل کرد گاهی باید صبور بود و گاهی باید فعال شوی. همیشه راهی برای خروج از بحران وجود دارد.

علاقه‌ وحشتناکی به فوتبال و فوتسال دارم

عشق و علاقه‌ی وحشتناکی به فوتسال دارم و بدون شک هزار بار به عقب بازگردم باز همین رشته را انتخاب خواهم کرد. انتخاب‌های ما بر اساس عشق و علاقع مان است و راه دیگری نیست. از کودکی عاشق فوتبال و فوتسال بوده‌ام. هیچ وقت دوست نداشتم پسر باشم، از چیزی که هستم رضایت دارم و دلیلی ندارد که آرزوی پسر بودن داشته باشم.

موضوع ورزشگاه آزادی باید حل شود

موضوع ورزشگاه آزادی باید حل شود، اخیراً خیلی درباره آن حرف می‌زنند، مسئله پیچیده‌ای نیست و قابل حل است. مسئولان در حال فراهم کردن شرایط برای حل این اتفاق هستند. اگر خانواده‌ها در ورزشگاه حاضر شوند فضا لطیف‌تر می‌شود و کسی از این تصمیم پشیمان نخواهد شد.

می‌گفتم حق با دهداری است

الگوی ورزشی شما کیست؟ با این موضوع که بخواهم کسی رو الگو قرار دهم مشکل دارم چون این تصور را برایم تداعی می‌کند که پیروی کورکورانه داشته باشم، اگر این تعریف را کنار بگذاریم کسی که مرا خیلی تحت تأثیر قرار داد محروم پرویز دهداری بود. کودک بودم که او سرمربی تیم ملی شد و آن اتفاق تلخ برایش رخ داد.

با اینکه کودک بودم اما چیزی در دلم می‌گفت حق با دهداری است و با همه وجود می‌خواستم مرحوم دهداری در مسابقات نتیجه بگیرد. دهداری را دوست داشتم، فردی بود که روی من اثرگذار بود. در حال حاضر نیز از کلوپ و گواردیولا بسیار آموخته‌ام و مصاحبه‌هایشان را دنبال می‌کنم چرا که مربیان موفقی هستند و باید فهمید که چرا مربی موفقی هستند.

 باید پای برنامه ریزی ایستاد

آینده فوتسال بانوان را چگونه می‌بینید؟ تیم ملی می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد به شرط اینکه برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. مشکل اساسی برنامه ریزی است. باید برنامه بلند مدت داشت و پای برنامه ایستاد، حمایت کرد تا اجرایی شود.

هدفم رشد و توسعه فوتسال بانوان کویت است

بزرگ‌ترین هدف شما در سال جدید چیست؟ بزرگ‌ترین هدفم در سال جدید رشد و توسعه فوتسال بانوان کویت است. اهدافی تعیین و باید به آن برسم. حضور تورنمنت جام خلیج فارس و مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ از جمله اهداف است. البته قهرمان آسیا شدن هدف نیست با توجه به ظرفیت‌هایمان تلاش می‌کنیم. در کنار تیم ملی نیز وظایفی مانند آموزش، رشد و توسعه فوتسال بانوان کویت را نیز دارم.

بسکتبال6 ساعت پیش

تصاویر | دیدار بسکتبال ۳ نفره بانوان ایران و تایلند در کاپ آسیا

بسکتبال12 ساعت پیش

بسکتبال 3 نفره کاپ آسیا | پایان کار دختران ایران با شکست برابر تایلند و ترکمنستان

فوتبال13 ساعت پیش

ملوان بندرانزلی؛ ققنوسی که دوباره از زیر خاکستر برخاست

والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | تمرینات تیم ملی والیبال بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

فوتبال14 ساعت پیش

ویدئو | مصاحبه کتایون خسرویار با یورو نیوز

تکواندو17 ساعت پیش

کمرانی: نقطه ضعف ما سن کم تکواندوکاران بود | شرایط مومن زاده با کیمیا متفاوت است

والیبال17 ساعت پیش

دعوت 21 بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال بانوان/ آغاز اردو از 13 خرداد

کاراته17 ساعت پیش

سانحه تصادف فاطمه چالاکی | احتمال بازگشت بینایی کامل فاطمه بسیار کم است

بسکتبال17 ساعت پیش

رقابت های کاپ آسیا/ شکست تیم ملی بسکتبال 3 نفره بانوان ایران برابر تایلند

تصاویر1 روز پیش

دیدار تیم های فوتبال بانوان شهرداری سیرجان و پارس جنوبی به روایت تصویر

بسکتبال1 روز پیش

آغاز رقابت دختران ایران در چین/ تایلند اولین حریف بسکتبالیست ها در کاپ آسیا

دوچرخه سواری1 روز پیش

نتایج بانوان ایران در تور بین المللی / مریم جلالیه بهترین رکابزن تیم ملی در چین

فوتبال2 روز پیش

مدل برانکو در تیم مرضیه جعفری | آیا شهرداری بم توازن قوا در لیگ فوتبال زنان را بر هم زده است؟

تصاویر2 روز پیش

نگاهی بر حضور دختران دوچرخه سوار ایران در چین (تصاویر)

شطرنج2 روز پیش

خادم الشریعه قهرمان شطرنج برق آسای ابوظبی شد

فوتبال2 روز پیش

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان | پیروزی سپاهان در دربی و برد شگفت انگیز شیرازی ها

بسکتبال4 روز پیش

دختران بسکتبالیست ایران در راه فیلیپین با سرمربی مقیم آمریکا | متشرعی محبوب است؟

بدمینتون4 روز پیش

ثریا آقایی در تیم منتخب بدمینتون آسیا برای حضور در کمپ جهانی

دوچرخه سواری4 روز پیش

رتبه ۶۶ برای فرانک پرتو آذر در کاپ جهانی | هزینه زیاد فکر کردن را پرداختم

فوتبال4 روز پیش

اتفاق سوال برانگیز | تعلیق جهان نجاتی بدون جلسه انضباطی لغو شد

راگبی4 روز پیش

ناهید بیارجمندی در میان ۱۵ چهره تاثیرگذار راگبی زنان جهان

تکواندو6 روز پیش

گفتگو با مهلا مومن زاده | با مدال جهانی، مرحوم صبا معصومی را به آرزویش رساندم

فوتبال6 روز پیش

مصاحبه کتایون خسرویار با ایندیپندنت : من یک حل کننده مشکلات هستم

تکواندو6 روز پیش

عملکرد تیم ملی تکواندو در منچستر | نقره غیرمنتظره مهلا و حسرت برای ناهید و اکرم خدابنده

دوچرخه سواری6 روز پیش

تور جهانی دوچرخه سواری سوییس ؛ فرانک پرتو آذر بیست و ششم شد

تصاویر3 هفته پیش

تصاویر اختتامیه سوپر لیگ کاراته بانوان و قهرمانی مرداس

فوتبال1 هفته پیش

ویدئو اختصاصی | زد و خورد در دیدار ذوب آهن و شهرداری سیرجان در لیگ فوتبال بانوان

تکواندو6 روز پیش

گفتگو با مهلا مومن زاده | با مدال جهانی، مرحوم صبا معصومی را به آرزویش رساندم

تصاویر3 هفته پیش

تصاویر تمرین تیم ملی تکواندوی بانوان پیش از اعزام به منچستر

فوتسال4 هفته پیش

ایران ۱ (۳) – (۲) ۱ اسپانیا | قهرمانی دختران فوتسال ایران در بلژیک ؛ پیام فرزانه توسلی به تیم ملی

تصاویر1 هفته پیش

مهلا مومن زاده در فینال ؛ شاهکار دختر ۱۷ ساله تکواندوی ایران در مسابقات جهانی

اصفهان1 هفته پیش

تصاویر جنجال اصفهان | درگیری دختران فوتبالیست ذوب آهن و شهرداری سیرجان

تصاویر3 هفته پیش

دیدار تیم‌های فوتبال بانوان ملوان انزلی و آذرخش تهران به روایت تصویر

تکواندو2 هفته پیش

تیم ملی تکواندو در راه انگلیس | فستیوال ستاره ها در منچستر

فوتبال4 هفته پیش

ویتنام ۱-۱ ایران | فرار ویتنام از شکست برابر دختران ایران؛ حسرت در دقیقه ۹۶

وزنه برداری4 هفته پیش

وزنه برداری قهرمانی آسیا | الهام حسینی در جایگاه ششم قرار گرفت

دو و میدانی4 هفته پیش

دو و میدانی قهرمانی آسیا در قطر | بانوی اول پرتاب دیسک ایران هفتم شد

فوتبال1 هفته پیش

هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان | شکست سپاهان در بم و بزن بزن در اصفهان

دوچرخه سواری4 هفته پیش

درباره سمیه یزدانی مدال آور تاشکند؛ مسیر طاقت فرسای دختر مبارز

دو و میدانی4 هفته پیش

پرش ۳.۶۰ متری در اولین تجربه آسیایی مهسا میرزا طبیبی ، دختر پرنده ایران

قم3 هفته پیش

ویدئو | جشن قهرمانی تیم مرداس قم در سوپر لیگ کاراته بانوان

فارس4 هفته پیش

میترا شاه پرست : از تلاش برای قهرمانی دست نمی کشم

هندبال3 هفته پیش

خداحافظی کاپیتان نزدیک است؟ | شیدا فلاحی: هندبال ایران نیاز به همدلی دارد نه سنگ اندازی

کاراته3 هفته پیش

روایت راضیه جلیل پور از قهرمانی مرداس | شروع از صفر تا جام قهرمانی سوپر لیگ کاراته

تکواندو4 هفته پیش

کیمیا علیزاده چه زمانی به میادین باز می‌گردد؟

فوتبال4 روز پیش

اتفاق سوال برانگیز | تعلیق جهان نجاتی بدون جلسه انضباطی لغو شد

فوتبال2 هفته پیش

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان | نوار پیروزی‌های صدرنشین پس از ۱۴ هفته پاره شد

فوتسال2 هفته پیش

نگاهی به حضور تیم ملی فوتسال بانوان در روسیه ؛ فقط در آسیا مقتدریم

فوتسال3 هفته پیش

ایران ۱-۷ پرتغال | شکست سنگین تیم ملی فوتسال در مسکو؛ غیبت فرزانه توسلی حس شد

اصفهان1 هفته پیش

همه چیز درباره مورتال کمبت در اصفهان | مشت و لگد و زد و خورد در لیگ فوتبال بانوان

والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | تمرینات تیم ملی والیبال بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

فوتبال14 ساعت پیش

ویدئو | مصاحبه کتایون خسرویار با یورو نیوز

فوتبال1 هفته پیش

ویدئو اختصاصی | زد و خورد در دیدار ذوب آهن و شهرداری سیرجان در لیگ فوتبال بانوان

تیراندازی با کمان2 هفته پیش

ویدئو | نظرات زهرا نعمتی پس از تاریخ سازی دختران کماندار در کاپ شانگهای

فوتسال3 هفته پیش

ویدئو | ایران 1-7 پرتغال ؛ تورنمنت فوتسال روسیه

قم3 هفته پیش

ویدئو | جشن قهرمانی تیم مرداس قم در سوپر لیگ کاراته بانوان

دو و میدانی1 ماه پیش

ویدئو | نظرات تکتم دستاربندان و پریسا بهزادی پس از پایان مسابقه 800 متر

کاراته1 ماه پیش

ویدئو | اردوی تیم ملی کاراته بانوان پیش از کاراته وان مراکش

تنیس روی میز1 ماه پیش

ویدئو | تمرین تیم ملی تنیس روی میز بانوان در کمپ شهید عضدی

بوکس1 ماه پیش

ویدئو | لحظاتی از مبارزه بوکس صدف خادم و حریف فرانسوی

بوکس1 ماه پیش

ویدئو | صدف خادم پس از پیروزی در فرانسه : المپیک می بینمتون

بوکس1 ماه پیش

ویدئو | صحبت های صدف خادم بوکسور زن ایرانی پس از پیروزی بر حریف فرانسوی

فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | ایران صفر فیلیپین 2 | فوتبال زنان مقدماتی المپیک

قایقرانی3 ماه پیش

ویدئو رقابت های قایقرانی آب های خروشان جوانان و امید کشور

والیبال3 ماه پیش

ویدئو قهرمانی تیم والیبال بانوان باریج اسانس در مسابقات قهرمانی کشور

اسکی3 ماه پیش

ویدئو اشک شوق لیندزی وان در مراسم لاروس 2019

فوتبال3 ماه پیش

ویدئو اظهارات حامد مومنی در مورد مشکل سفر تیم ملی فوتبال بانوان به فلسطین

فوتبال3 ماه پیش

ویدئو : مادران فوتبالیست در تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی

فوتسال3 ماه پیش

ویدئو شادی بازیکنان نامی نو در رختکن پس از قهرمانی در لیگ برتر فوتسال بانوان

موتور سواری و اتومبیلرانی3 ماه پیش

ویدئو مسابقات موتور کراس بانوان در پیست ورزشگاه آزادی

کاراته3 ماه پیش

ویدئو: نظرات راضیه جلیل پور در مورد مرداس، سوپر لیگ کاراته و آینده کاراته بانوان

ورزش های در حال توسعه4 ماه پیش

ویدئو: هنرنمایی دختر باستانی کار نوجوان / ورزش پهلوانی مختص مردان نیست!

فوتبال6 ماه پیش

ویدئو : ایران 1 هنگ کنگ 1 ؛ گل های بازی

فوتبال7 ماه پیش

ویدئو حضور زنان در ورزشگاه آزادی در دیدار پرسپولیس و کاشیما آنتلرز

خوزستان7 ماه پیش

ویدئو دیدار نامی نو اصفهان و پالایش نفت آبادان در لیگ برتر فوتسال

پربازدیدها