با ما همراه باشید

بین الملل

درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

او را با نام «مگان راپینو» می‌شناسند؛ کاپیتان تیم ملی زنان امریکا. این زن تقریبا تمام افتخارات ممکن در فوتبال زنان را کسب کرده است و حالا برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان می‌جنگد. آن‌چه شاید در موردش می‌دانیم، این است که به سرود ملی امریکا احترام نمی‌گذارد

megan rapinoe مگان راپینو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

آی دبلیو اسپورتس –  «برایان همه چیز من بود؛ قهرمان من، برادر من و اولین مرد من. اما برایان را از من گرفتند. وقتی دومین بار رفت و بعد برگشت، دیگر خودش نبود؛ برایان نبود. قهرمان من نبود. هیچ‌کس نبود. وقتی نگاهش کردم، دنیای من فرو ریخت. برایان را از ما گرفته بودند و یک نژادپرست، یک نازی تحویل دادند.»

وقتی این جملات را می‌خوانید، اگر می‌خواهید وزن کلمات را روی تک تک سلول‌های بدن خود حس کنید، زنی را پیش چشم‌های‌تان بنشانید ۳۳ ساله، با گونه‌هایی فرو رفته و موهایی که گاهی به رنگ صورتی، گاه نقره‌ای و گاهی آبی لاجوردی در می‌آورد. اما کوتاه است و همیشه به پشت می‌خواباند. انگشت‌های‌تان را اگر آرام روی صورتش بکشید، جای چند زخم را حس می‎کنید. چشم‌هایی خاکستری رنگ و لب‌هایی باریک دارد.

تصور کنید وقتی این جملات را لای زبان و دندان می‌چرخاند، وقتی کلمات را از لای لب‌هایش پرت می‌کرد، چه‌قدر صورتش چروکیده شده بود، دست‌هایش مشت، چشم‌هایش تنگ و لب‌هایی که شاید زیر دندان می‌گزید.

او را با نام «مگان راپینو» می‌شناسند؛ کاپیتان تیم ملی زنان امریکا. این زن تقریبا تمام افتخارات ممکن در فوتبال زنان را کسب کرده است و حالا برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان می‌جنگد. آن‌چه شاید در موردش می‌دانیم، این است که به سرود ملی امریکا احترام نمی‌گذارد و آن را در زمان بازی، هم‌خوانی نمی‌کند. اگر هنگام خواندن سرود روی نیمکت باشد، به رسم سیاه‌پوست‌های لیگ بسکتبال امریکا، زانو می‌زند تا نشان دهد به چنین سرودی وابسته نیست.

چندی قبل در واکنش به دعوت احتمالی «دونالد ترامپ»، رییس جمهوری امریکا، در حساب توییتر خود نوشت: «به آن کاخ سفید لعنتی نمی‌آیم.»

اما آن‌چه شاید ندانیم، داستان زندگی متفاوت او است؛ دختری به نام مگان که در کالیفرنیا متولد شد: «ما پنج بچه بودیم اما من و خواهر دوقلویم از همان ابتدا، رابطه‌ای عجیب با برایان داشتیم. برایان شش سال از ما بزرگ‌تر بود. گاهی ادای “جیم کری” را در می‌آورد و گاهی برای ما به سبک سرخ‌پوست‌ها و مکزیکی‌ها می‌رقصید. با شاخه درخت بلوط برای ما چوب ماهی‌گیری درست کرد و یاد داد چه طور ماهی‌گیری کنیم. من چهار ساله بودم و او ۱۰ساله. اما قهرمان زندگی من شد. ما را با خودش به زمین جلوی خانه پدری می‌برد. به من یاد داد چه طور توپ را با پا حرکت بدهم و با بیرون پا، داخل پا، پای چپ و پای راست به توپ ضربه بزنم. اما می‌گفت فقط کاری که من می‌گویم را نکن، آزاد باش. رها باش. هرکاری فکر می‌کنی درست است را با توپ انجام بده. همیشه وقتی تمرین تمام می‌شد، به ما می‌گفت این زندگی تو است، کار خودت را بکن.»

megan rapinoe مگان راپینو 1000x563 درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

شاید عاشقانه‌های پدر و دختر، در مغز بشر قابل تصویر باشد اما چنین رابطه‌ای میان دختری چهار ساله و برادری که فقط ۱۰ سال سن داشت، کمی غریب است. مگان که شش ساله شد، دنیایش با یک تصویر تغییر کرد: «برایان داشت ماری‌جوانا می‌کشید. نمی‌دانستم باید چه کار کنم. ترسیده بودم. می‌خواستم کمکش کنم اما نمی‌شد. حرفی نزدم. سه سال بعد مادرم ما را در خانه جمع کرد و گفت که پلیس آمده و برایان را با خودش برده است. می‌دانید چرا؟ چون یک پسر بچه با خودش ماری‌جوانا به مدرسه برده بود. سال‌ها است که می‌پرسم آن مخدر لعنتی را چه کسی به برادر من فروخت؟ این حق من است که سوال کنم.»

باید صبر کرد، نفس عمیق کشید و بعد با خانواده راپینو در کالیفرنیا همراه شد. خبرنگار «ESPN» ششم‌تیرماه امسال با «برایان راپینو» دیدار کرده است؛ برادری که یک قهرمان بود: «مگان عاشق من بود. وقتی مرا بردند، تلاش کرد نجاتم دهد. به من گفت همیشه کنارت می‌مانم.»

مگان وقتی به ۱۰ سالگی رسید، تلاش کرد با نزاعی ساختگی، توسط پلیس امریکا دستگیر شود و به کانون بازپروری کودکان برود. بازداشت هم شد اما برادرش را ندید. مگان می‌گوید: «خانواده ما از هم پاشید.»

او روزهایی را به یاد می‌آورد که برایان به خانه برگشته بود و پدر و مادری که تلاش می‎کردند برایان آسیب دیده را درمان و حتی مهار کنند. مگان از آن زمان به تلخی یاد می‌کند: «او عاشق خودروهای گران قیمت بود. ما اما توان خرید چنین ماشین‌هایی را نداشتیم. پدرم مربی‌گری می‌کرد و مادرم معلم بود. شبی پلیس به خانه ما آمد. گفتند برایان را دستگیر کردند؛ به چه جرمی؟ مصرف هرویین و دزدی یک خودرو. با خودروی دزدی دیوانه‌وار رانده بود.»

برایان را به حبس محکوم می‌کنند اما این بار به دلیل رسیدن به ۱۸ سالگی، باید به زندان کالیفرنیا می‌رفت. برایان در گفت‌وگو با ESPN، به روزهای حبس بازگشته است: «شما یک پسر ۱۸ ساله هستید و میان جنایت‎کارهایی می‌افتید که بعضی از آن‌ها قاتل هستند، برخی قاچاق‎چی و بعضی هم به کودکان تجاوز کرده‌اند. دزدها بهترین‌ها بودند. چه کار می‌کنید؟»

مگان اما به این سادگی با تصویر برادری که برایش قهرمان بود، کنار نمی‌آید. هنوز هم زجر می‌کشد: «بعد از سه سال برگشت. هنوز هم آن تصویر اول برایم کابوس است.

کف دستش صلیب شکسته را خال‎کوبی کرده بود، همین‌طور روی بندهای انگشت‌های دست و روی عضلات پشت پا. برایان نژاد پرست شده بود؛ یکی از اعضای باند نازی‌های زندان.»

مادرش نشسته بود روی زمین و گریسته بود. فریاد کشیده و ضجه زده بود. گفته بود که این آن آمال و آرزوهایی نیست که برای پسرش داشت. برایان آلوده به تمام مخدرها، با نشانه‌هایی از تندروی‌های فاشیستی به خانه‌ای بازگشته بود که روزی در آن به دخترهایش می‌گفت: «ما همه با هم برابریم.»

مگان دیوانه می‌شود از این خاطره‌نگاری‌ها: «این حق من است که بپرسم چه بلایی بر سر برادر من در آن زندان لعنتی آمد. این حق من است که بپرسم برادر من در زندان فرد خطرناک‌تری شد یا بیرون از زندان؟»

برایان اما حالا یا پشیمان است یا توجیه می‌کند: «خیلی زود فهمیدم که آن‌جا زنده نمی‌مانم. باید زیر سایه یکی از گروه‌های زندانیان قرار می‌گرفتم؛ مهم نبود کدام یک. فقط پشتیبان می‌خواستم که دیگران مرا نکشند و البته مخدر که درد نکشم. مثل آن‌ها شدم. خال‌کوبی کردم و حرف‌های آن‌ها را تکرار. همین.»

سال ۲۰۰۶ مگان برای اولین بار به اردوی تیم ملی امریکا دعوت می‌شود. همان سال برایان را به زندان فوق امنیتی « Pelican» در شمال کالیفرنیا بردند: «یک سلول انفرادی کوچک بود. بدون رادیو، بدون تلویزیون، بدون اجازه حرف زدن، بدون روزنامه یا کتاب. چند ساعت که آن‌جا باشی، دیوانه می‌شوی. سلول کنار من یک سیاه‌پوست حبس می‌کشید؛ “سانیاکا شکور”.»

megan rapinoe مگان راپینو us wmens football team 1000x563 درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

VANCOUVER, BC – JULY 05: Megan Rapinoe #15 of the United States celebrates the 5-2 victory against Japan in the FIFA Women’s World Cup Canada 2015 Final at BC Place Stadium on July 5, 2015 in Vancouver, Canada. (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

در زندان کالیفرنیا به او لقب «هیولا» داده بودند؛ سیاه‌پوستی ورزیده، با سری تراشیده، صورتی ترکیده و تتویی روی گردن. کتابی نوشته است به نام «هیولا» (Monster) که زندگی‌نامه یک سیاه‌پوست درد کشیده است لابه‌لای یک جمعیت نژادپرست. کاغذ‌هایی که می‌نوشت را بدون صدا، بی‌هیچ حرفی، از لای میله‌های زندان رد می‌کرد و به سلول کناری می‌داد به دست برایان: «خوب می‌نوشت. او بود که در سکوت کامل به من فهماند فاشیست و نژادپرستی چیست. به من فهماند مخدر چیست؛ چیزی که در جامعه و زندان نفهمیده بودم.»

دو سال بعد، همان روزهایی که برایان لابه‌لای دست‌نوشته‌های یک هیولا داشت تغییر شخصیت می‌داد، مگان یک انقلاب درونی را فهمید. او به خانواده‌اش اعلام کرد: «من هم‎جنس‎گرا هستم.»

کات. برگردیم به کالیفرنیا و به خانه پدری. مردی جلوی خبرنگار و دوربین « krcrtv» نشسته و بازی دخترش با بازوبند کاپیتانی تیم ملی امریکا مقابل فرانسه را تماشا می‌کند.

«جیم راپینو» سرد است: «خب این شاید آخرین بخت مگان برای قهرمانی با تیم ملی کشورش باشد. حس می‌کنم دارد از بازی‌اش لذت می‌برد.»

پایان ۹۰ دقیقه و بعد از دو گلی که دخترش به فرانسه می‌زند و تیمش را به نیمه‌نهایی جام جهانی می‌رساند، با همان سردی می‌گوید: «من تلاش کردم زندگی خوبی برای خانواده‌ام بسازم. گاهی همه ما اشتباه می‌کنیم. نمی‌دانم کجا را اشتباه کردم. او دیدگاه‌ها و راه خودش را دارد. خب اعتراف می‌کنم کمی از هم جدا هستیم. ولی او دختر من است. همیشه هم دختر زیبای من خواهد بود.»

او یک پدر است؛ پدری که سرد شده. تلفن همراهش را جلوی خبرنگار می‌گیرد و نشان می‌دهد: «ببینید! پیام‌های نفرت‌انگیز در مورد دخترم. به خاطر دیدگاه‌هایش در مورد سیاست، جامعه و هم‌جنس‌گرا بودن. اما خب با آن‌ها کنار آمده‌ام. هر چیزی که مربوط به مگان باشد، خوب است.»

سال ۲۰۰۹ مگان به صورت رسمی اعلام کرد که با «سارا والش»، بازیکن تیم ملی استرالیا وارد رابطه شده است. این رابطه اما سه سال بعد به پایان رسید. حالا می‌گویند او با «سارا کاهن»، نوازنده امریکایی در ارتباط است. اما خودش نه تایید می‌کند و نه تکذیب: «آیا باید در مورد زندگی خصوصی‌ام همیشه پاسخ‎گو باشم؟»

برایان حالا در مرکز آموزش و بازپروری شهر «سن دیه‌گو» زندگی می‌کند. او در حال نوشتن کتابی با محوریت زندگی‌اش از «خلیج» تا نویسندگی است: «برای من نوشتن ساده است. من سال‌ها در مدرسه با مقوله ریاضیات مشکل داشتم. جبر و هندسه را نمی‌‌فهمم. اما همیشه خوب می‌نوشتم. این روزها، این‌جا از زندانی‌هایی که به زندگی برگشتند، مراقبت می‌کنند. من هم یکی از آن‌ها.»

برایان می‌خواهد دوباره قهرمان باشد؛ شاید قهرمان خودش.

مگان اما می‌جنگد؛ به سبک و سیاق آزادی طلبی خودش. برای رسیدن به همان آزادی‌هایی که از دیدگاه او، بخشی از آن‌ها در حد شعار باقی مانده‌اند. برای نجات دادن قهرمان‌هایی که نباید نابود می‌شدند. مگان می‌جنگد: «مادرم از توییتی که زدم، ناراحت شد. اما من به کاخ سفید لعنتی نمی‌روم.»

دونالد ترامپ در جوابش نوشته بود: «اول قهرمان شو و کار را تمام کن، بعد حرف بزن.» او حالا در یک قدمی تمام کردن کار است.

*پیام یونسی پور

یلدا ولی نژاد قهرمان تکواندوی نوجوانان آسیا شد 80x80 تکواندوی نوجوانان آسیا | 5 طلا و 2 نقره سهم دختران ایران و ناکامی غیر منتظره مومن زاده
تکواندو12 ساعت پیش

تکواندوی نوجوانان آسیا | 5 طلا و 2 نقره سهم دختران ایران و ناکامی غیر منتظره مومن زاده

فرانک پرتو آذر تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان بانوان در لبنان 80x80 پرتو آذر، مونا فرح بخشیان و مهسا ماویز ؛ دوچرخه سواران پرامید ایران در لبنان
دوچرخه سواری23 ساعت پیش

پرتو آذر، مونا فرح بخشیان و مهسا ماویز ؛ دوچرخه سواران پرامید ایران در لبنان

شیما صفایی الینا رحیمی کیمیا رستمی تور تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر در اراک 80x80 نگاهی به تور تنیس روی میز اراک | قهرمانی شیما و الینا ؛ مزد ثبات و نظم
تنیس روی میز1 روز پیش

نگاهی به تور تنیس روی میز اراک | قهرمانی شیما و الینا ؛ مزد ثبات و نظم

طراوت خاکسار 1 80x80 ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا
کاراته1 روز پیش

ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا

تیم ملی کاراته بانوان کومیته تیمی قهرمانی آسیا ازبکستان 80x80 قهرمانی دختران کومیته تیمی ایران در کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند
کاراته1 روز پیش

قهرمانی دختران کومیته تیمی ایران در کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند

ثریا آقایی بدمینتون ورزش زنان ورزش بانوان iwsports 80x80 ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا
بدمینتون2 روز پیش

ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا

حمیده عباسعلی طراوت خاکسار و ستاره موسوی پس از پایان مسابقات کاراته وان شانگهای 80x80 کاراته قهرمانی آسیا | عباسعلی و خاکسار طلایی شدند؛ کاتای تیمی نقره و فاطمه صادقی برنز گرفتند
کاراته2 روز پیش

کاراته قهرمانی آسیا | عباسعلی و خاکسار طلایی شدند؛ کاتای تیمی نقره و فاطمه صادقی برنز گرفتند

تیم ملی والیبال بانوان تورنمنت کرواسی 80x80 قهرمانی تیم ملی والیبال بانوان در کرواسی | آیا انتظارات از آن ها بالا رفته است؟
والیبال2 روز پیش

قهرمانی تیم ملی والیبال بانوان در کرواسی | آیا انتظارات از آن ها بالا رفته است؟

الناز باجلانی وزنه برداری بانوان 80x80 وزنه برداری بانوان کشور | ردای قهرمانی بر تن دختران لرستان و کرمانشاه
وزنه برداری2 روز پیش

وزنه برداری بانوان کشور | ردای قهرمانی بر تن دختران لرستان و کرمانشاه

3 80x80 برادر مرحوم راضیه شیرمحمدی: نوش دارو بعد از مرگ سهراب!| چرا راضیه مستاجر بود؟
تیراندازی با کمان7 روز پیش

برادر مرحوم راضیه شیرمحمدی: نوش دارو بعد از مرگ سهراب!| چرا راضیه مستاجر بود؟

مهین فرهادی زاد دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ورزش بانوان 80x80 جلسه معاون امور بانوان وزارت ورزش با نواب‌رئیس فدراسیون‌ها
دولت و ورزش زنان7 روز پیش

جلسه معاون امور بانوان وزارت ورزش با نواب‌رئیس فدراسیون‌ها

وزنه برداری بانوان وزنه برداری زنان lifting weiths hijab iran 80x80 مسابقات کشوری وزنه‌برداری بانوان با حاشیه آغاز شد
اصفهان7 روز پیش

مسابقات کشوری وزنه‌برداری بانوان با حاشیه آغاز شد

فاطمه شریف در قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 80x80 شریف: نیم‌نگاهی به قهرمانی خواهیم داشت
خراسان رضوی1 هفته پیش

شریف: نیم‌نگاهی به قهرمانی خواهیم داشت

1470940051 photo 2016 08 11 22 54 32 80x80 مهسا مجللی: با 5 ماه تمرین نمی‌توان در میادین بین‌المللی کار خارق‌العاده انجام داد
قایقرانی1 هفته پیش

مهسا مجللی: با 5 ماه تمرین نمی‌توان در میادین بین‌المللی کار خارق‌العاده انجام داد

13970613000779 Test PhotoN 80x80 کعبی‌زاده: با حضور مدرس کروات در ایران موافقت شده است| 6 نفر به قهرمانی آسیا می روند
جودو1 هفته پیش

کعبی‌زاده: با حضور مدرس کروات در ایران موافقت شده است| 6 نفر به قهرمانی آسیا می روند

57737909 80x80 هدیه کاظمی: به المپیکی شدن امیدواریم| در شرایطی تمرین می‌کنیم که بیمه نداریم
قایقرانی1 هفته پیش

هدیه کاظمی: به المپیکی شدن امیدواریم| در شرایطی تمرین می‌کنیم که بیمه نداریم

57820671 80x80 بدرالملوک کوهرنگی: قهرمانی آسیا آخرین شانس سهمیه المپیک تیراندازی است| با کمبود مهمات مواجه هستیم
ویژه1 هفته پیش

بدرالملوک کوهرنگی: قهرمانی آسیا آخرین شانس سهمیه المپیک تیراندازی است| با کمبود مهمات مواجه هستیم

13980411000488 Test PhotoN 80x80 فدراسیون فوتبال ایران به فیفا در خصوص حضور زنان در ورزشگاه
فوتبال و فوتسال1 هفته پیش

فدراسیون فوتبال ایران به فیفا در خصوص حضور زنان در ورزشگاه

57891104 80x80 نتایج شمشیربازان ایران در روز اول قهرمانی جهان بوداپست
شمشیر بازی1 هفته پیش

نتایج شمشیربازان ایران در روز اول قهرمانی جهان بوداپست

13971117000133 Test PhotoN 80x80 جام جهانی تیراندازی جوانان – آلمان| صعود آرمینا صادقیان به فینال تفنگ بادی 10 متر
تیراندازی1 هفته پیش

جام جهانی تیراندازی جوانان – آلمان| صعود آرمینا صادقیان به فینال تفنگ بادی 10 متر

602x338 cmsv2 42d39ed2 2046 507e 862f 059ceb771094 3382384 80x80 توضیحات مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره احتمال تعلیق ایران| علوی:تا نوامبر برای حل مشکل بانوان فرصت داریم
فوتبال1 هفته پیش

توضیحات مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره احتمال تعلیق ایران| علوی:تا نوامبر برای حل مشکل بانوان فرصت داریم

57908854 1 80x80 سیمون هالپ قهرمان ویمبلدون شد
تنیس1 هفته پیش

سیمون هالپ قهرمان ویمبلدون شد

سارا خادم الشریعه 1 80x80 شطرنج بانوان شائوشین چین/ دومین شکست خادم الشریعه در دور ششم
شطرنج1 هفته پیش

شطرنج بانوان شائوشین چین/ دومین شکست خادم الشریعه در دور ششم

مهین فرهادی زاد دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ورزش بانوان 80x80 صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند
دولت و ورزش زنان1 هفته پیش

صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

13702 796 80x80 قضاوت بانوان داور ایران در بازی‌های آسیایی 2019
فوتبال1 هفته پیش

قضاوت بانوان داور ایران در بازی‌های آسیایی 2019

2 1 80x80 گزارش تصویری | مراسم خاکسپاری راضیه شیرمحمدی؛ مدال آور پارالمپیک و پاراآسیایی ایران
تیراندازی با کمان4 هفته پیش

گزارش تصویری | مراسم خاکسپاری راضیه شیرمحمدی؛ مدال آور پارالمپیک و پاراآسیایی ایران

راضیه شیرمحمدی 80x80 فوری: راضیه شیرمحمدی مدال آور پارالمپیک درگذشت
تیراندازی با کمان4 هفته پیش

فوری: راضیه شیرمحمدی مدال آور پارالمپیک درگذشت

megan rapinoe مگان راپینو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا 80x80 درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا
بین الملل2 هفته پیش

درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

بسکبال بانوان ؛ هفته دوم لیگ برتر ؛ نامی نو اصفهان خانه بسکتبال بندرعباس و ساغر آجیلی 80x80 خداحافظی ناگهانی ساغر آجیلی از تیم ملی بسکتبال | امثال من را از مبارزه خسته نکنید
بسکتبال4 هفته پیش

خداحافظی ناگهانی ساغر آجیلی از تیم ملی بسکتبال | امثال من را از مبارزه خسته نکنید

13980406000341 Test PhotoN 80x80 برگزاری مراسم تشییع پیکر بانوی افتخارآفرین ایران| راضیه شیرمحمدی به خاک سپرده شد
ویژه4 هفته پیش

برگزاری مراسم تشییع پیکر بانوی افتخارآفرین ایران| راضیه شیرمحمدی به خاک سپرده شد

کیمیا زارعی در تمرین تیم ملی قایقرانی رویینگ بانوان 80x80 گزارش تصویری | تمرین تیم‌های ملی قایقرانی رویینگ و آب‌های آرام بانوان
تصاویر2 هفته پیش

گزارش تصویری | تمرین تیم‌های ملی قایقرانی رویینگ و آب‌های آرام بانوان

10 80x80 گزارش تصویری| اردوی تیم ملی هاکی قبل از اعزام به رقابت های تایلند
هاکی3 هفته پیش

گزارش تصویری| اردوی تیم ملی هاکی قبل از اعزام به رقابت های تایلند

راضیه شیرمحمدی و فرزندش 80x80 به بهانه ایست قبلی راضیه شیرمحمدی | نگاهی بر دوران ۱۳ ساله کماندار مدال آور
ورزش معلولان4 هفته پیش

به بهانه ایست قبلی راضیه شیرمحمدی | نگاهی بر دوران ۱۳ ساله کماندار مدال آور

قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 97 لیلا صوفی زاده1 80x80 درباره لیلا صوفی زاده | نایب رئیس محتاط و تهی از قدرت، پاسخگویی و اقتدار
فوتبال2 هفته پیش

درباره لیلا صوفی زاده | نایب رئیس محتاط و تهی از قدرت، پاسخگویی و اقتدار

netherlands japan 80x80 ویدئو | هلند 2 1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

shadi abdolvand شادی عبدالوند 80x80 درباره شادی عبدالوند ؛ ستاره همیشه در اوج | به امید شادی های بیشتر
بسکتبال4 هفته پیش

درباره شادی عبدالوند ؛ ستاره همیشه در اوج | به امید “شادی” های بیشتر

اردوی تیم ملی تکواندو بانوان در رشت مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام Iran womens taekwondo training before asian championship vietnam 2018 1 Kimia Alizadeh کیمیا علیزاده 80x80 ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو
تکواندو4 هفته پیش

ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو

57908253 80x80 بدری اسدی، نخستین بانوی داوری ایران در بازی‌های یونیورسیاد
تکواندو2 هفته پیش

بدری اسدی، نخستین بانوی داوری ایران در بازی‌های یونیورسیاد

ملوان انزلی پالایش گاز ایلام هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال بانوان آسو جواهری مریم ایراندوست 80x80 گزارش تصویری | دیدار تیم های ملوان انزلی و پالایش گاز ایلام در لیگ فوتبال بانوان
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار تیم های ملوان انزلی و پالایش گاز ایلام در لیگ فوتبال بانوان

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

سمینار نواب رئیس هیئت های بسکتبال سراسر کشور در قم سپیده جعفری 80x80 تغییر در ترکیب نامی نو در فصل جدید لیگ بسکتبال
اصفهان4 هفته پیش

تغییر در ترکیب نامی نو در فصل جدید لیگ بسکتبال

الهام هاشمی 80x80 الهام هاشمی سرمربی تیم های ملی تفنگ ایران شد
تیراندازی4 هفته پیش

الهام هاشمی سرمربی تیم های ملی تفنگ ایران شد

13980415000535 Test PhotoN 1 80x80 صحبت های دختر حاشیه ساز این روزهای کیک بوکسینگ درباره خرید مدال طلا از بازارهای باکو!
کیک بوکسینگ2 هفته پیش

صحبت های دختر حاشیه ساز این روزهای کیک بوکسینگ درباره خرید مدال طلا از بازارهای باکو!

usa spain 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان

57904504 80x80 چهار مدال برای دختران ایران در بازی های جهانی کارگری| اولین طلای جهانی جودو به چغلوند رسید
بازی های جهانی کارگری3 هفته پیش

چهار مدال برای دختران ایران در بازی های جهانی کارگری| اولین طلای جهانی جودو به چغلوند رسید

Marta fifa womens world cup brazil مارتا فوتبال زنان ورزش بانوان 80x80 نگاهی بر خواسته زنان فوتبالیست | دستمزد برابر نه! فرصت های برابر
بین الملل4 هفته پیش

نگاهی بر خواسته زنان فوتبالیست | دستمزد برابر نه! فرصت های برابر

آمریکا قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد 7 80x80 آمریکا قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد
بین الملل2 هفته پیش

آمریکا قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد

57904503 80x80 بازی های جهانی کارگری| دختر جودوکار ایران دست نداد؛ مسئول مسابقات قهر کرد!
ویژه3 هفته پیش

بازی های جهانی کارگری| دختر جودوکار ایران دست نداد؛ مسئول مسابقات قهر کرد!

دوچرخه سواری تایم تریل بانوان کشور 1 80x80 ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان
دوچرخه سواری4 هفته پیش

ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان

usa sweden 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

طراوت خاکسار 1 80x80 ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا
کاراته1 روز پیش

ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا

ثریا آقایی بدمینتون ورزش زنان ورزش بانوان iwsports 80x80 ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا
بدمینتون2 روز پیش

ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا

usa vs netherlands fifa womens world cup final 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019

sweden vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | سوئد 2-1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان

sweden gemany fifa womens world cup video 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | سوئد 2-1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands italy fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 2 0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs france fifa womens world cup megan rapinoe 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان

norway england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان

اردوی تیم ملی تکواندو بانوان در رشت مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام Iran womens taekwondo training before asian championship vietnam 2018 1 Kimia Alizadeh کیمیا علیزاده 80x80 ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو
تکواندو4 هفته پیش

ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو

دوچرخه سواری تایم تریل بانوان کشور 1 80x80 ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان
دوچرخه سواری4 هفته پیش

ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان

بسکتبال سه نفره قهرمانی جهان در هلند دلارام وکیلی 80x80 ویدئو | ایران 19 18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان
بسکتبال4 هفته پیش

ویدئو | ایران 19-18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان

netherlands japan 80x80 ویدئو | هلند 2 1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

italy china 80x80 ویدئو | ایتالیا 2 0 چین | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | ایتالیا 2-0 چین | جام جهانی فوتبال زنان

sweden canada 80x80 ویدئو | سوئد 1 0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | سوئد 1-0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان

usa spain 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان

france brazil 80x80 ویدئو | فرانسه 2 1 برزیل | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | فرانسه 2-1 برزیل | جام جهانی فوتبال زنان

england cameroon 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 کامرون | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 کامرون | جام جهانی فوتبال زنان

norway australia 80x80 ویدئو | نروژ 1(4) 1(1) استرالیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | نروژ 1(4)-1(1) استرالیا | جام جهانی فوتبال زنان

germany nigeria 80x80 ویدئو | آلمان 3 0 نیجریه | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آلمان 3-0 نیجریه | جام جهانی فوتبال زنان

thailand chile 80x80 ویدئو | شیلی 2 0 تایلند | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | شیلی 2-0 تایلند | جام جهانی فوتبال زنان

usa sweden 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

cameroon newzealand 80x80 ویدئو | کامرون 2 1 نیوزیلند | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | کامرون 2-1 نیوزیلند | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands canada 80x80 ویدئو | هلند 2 1 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-1 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان

پربازدیدها