با ما همراه باشید

فوتبال

یادداشت وارده: ابر و باد و مه و زمین و داور، همه مقصرند به‌ جز مربی

دیدار دوستانه فوتبال بانوان ایران و بلاروس 5 یادداشت وارده: ابر و باد و مه و زمین و داور، همه مقصرند به‌ جز مربی

پایگاه خبری ورزش زنان ایران – یادداشتی وارده به قلم الف. آزاد در مورد تیم ملی فوتبال بانوان، اظهارات مریم آزمون پس از شکست برابر بلاروس و سایر چالش ها. انتشار یادداشت های خارج از تحریریه پایگاه خبری ورزش زنان، جنبه انتشار دیدگاه ها از زوایای مختلف به مسائل روز ورزش زنان را دارد :


به نظر می‌رسد فرافکنی‌های مسئولان و مدیران اجرایی در خصوص یافتن مقصر و ناتوانی در اداره امور جاری و فقرزایی به‌جای فقرزدایی، نتیجه‌بخش بوده که مربی تیم ملی فوتبال زنان هم به صرافت یافتن مقصر بیرونی برای علت سریال ناکامی‌های تیمش افتاده است و این بار چه دیواری کوتاه‌تر و دم دست‌تر از داور؟

پیش از پرداختن به بحث اصلی به اختصار به مشکلات زیرساختی فراوان در حوزه ورزش زنان و به‌ویژه فوتبال اشاره می‌کنم، که بر همه واضح و مبرهن است که چه موانعی بر سر راه زنان فوتبالیست و تیم‌های باشگاهی و ملی ایجاد کرده و عملاً اجازه پیشرفت را از آنان گرفته است.

مساله اساسی این است که این موانع در مرحله اول پیش از آن‌که ورزشی باشد، ریشه در ساختار نابرابر اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دارد که با ورود به عرصه ورزش، این نابرابری و تبعیض دوچندان و مضاعف می‌شود و بدون شک کلیشه‌های نخ‌نمای «خواستن توانستن است، اگر بخواهیم می‌شود و…» دیگر کارگر نخواهد افتاد و بهانه‌ای برای شانه خالی کردن سازمان‌ها و نهادهای درگیر، از حمایت مادی و غیرمادی فوتبال زنان نخواهد بود.

عدم پخش ورزش زنان از رسانه ملی و حتی رسانه‌های مجازی، برگزاری مسابقات زنان در بدترین ورزشگاه‌ها و زمین‌ها، عدم تامین بودجه کافی و دستمزد برابر و… همه و همه در ناکامی و درجا زدن ورزش زنان تاثیرگذار است.

اما با این اوصاف قرار نیست بر نقاط ضعف و ناتوانی‌هایی که در نتیجه عملکرد فردی و گروهی است، چشم پوشید و نهایت بی‌عدالتی است که یک قربانی، خود قربانی دیگر را سپر بلا کند و باخت خود را به گردن داور بیندازد. این‌که تیم ملی فوتبال زنان در تورنمنت چهارجانبه هند در مقابل تیم‌هایی چون نپال و هند که در رنکینگ فیفا هم از ایران پایین‌تر هستند، نتیجه نمی‌گیرد کار داور است؟

به شما اطمینان می‌دهم اگر میزان انتقادات به نتیجه تورنمنت هند کمی کمتر بود، کادر فنی داوری را هم نوازشی می‌کردند. یقیناً باخت‌های پی‌درپی در مسابقات هند، هم به دلایل زیرساختی ربط دارد و هم به ناتوانی کادر فنی تیم در تیم‌داری.

دیدار دوستانه فوتبال بانوان ایران و بلاروس 15 1000x667 یادداشت وارده: ابر و باد و مه و زمین و داور، همه مقصرند به‌ جز مربی

بی‌انصافی است اگر بر بازیکنان مستعد و توانمند شاغل در لیگ چشم بپوشیم و به دنبال یافتن پاسخ این پرسش نباشیم که تیمی با این همه بازیکن خوب و توانمند، تیمی که به‌خاطرش لیگ دو ماه با تاخیر شروع می‌شود، در میانه چندین بار تعطیل می‌شود و هزینه گزافی به عهده باشگاه‌هایی که به سختی تیم‌داری می‌کنند می‌گذارد، داوران را معطل خود می‌کند و هرموقع بخواهد اجازه شروع لیگ را می‌دهد و تیمی که چنین مهاجمان گلزن و خانم‌گل‌هایی با ۴۰ گل‌زده دارد، از نپال که در رده ۱۰۸ فیفا است ۳ گل می‌خورد و می‌بازد.

بله بی‌تجربگی تیم در بازی‌های ملی و تعداد کم بازی‌ها مهم است. بعد از سال‌ها تیم ملی فوتبال زنان سرپا ایستاده و در حال تاتی‌تاتی کردن است و نباید با قضاوت غیرمنصفانه او را به زمین زد، برای همین است که انتظار برای بازی بهتر و نتیجه بهتر در بازی دوستانه مقابل بلاروس، توقع بی‌جایی نیست. از تورنمنت هند باید درس گرفت نه این‌که با گردنی افراشته باخت مقابل بلاروس را به گردن داوری انداخت. قدرت بدنی پایین و بدنسازی ضعیف بازیکنان تیم ملی به گواه مصاحبه مربی در مقابل تیم بلاروس و عدم گل‌زنی و تمام‌کنندگی در بازی دوستانه ۱۱ اسفند ماه به داور باز می‌گردد؟

عزیزانی که در تیم ملی برای نهایتاً ۸ اردوی ۱۰ روزه در طول سال، ماهیانه حقوق چند میلیونی دریافت می‌کنند نوک انتقادات را به سوی داورانی می‌گیرند که بیشتر از آن‌ها در طول سال برای حرفه خود وقت و هزینه می‌گذارند و با دستمزد هر بازی ۱۶۰ هزار تومان، رکورددار محرومیت و تبعیض در فوتبال هستند اما از نواقص عملکرد خود در نیمکت مربی‌گری و در حالت بهتر از دلایل فنی نتیجه نگرفتن چیزی نمی‌گویند.

متاسفانه این روزها مربیانی که حتی از آموزش یک پاسکاری ساده، حفظ توپ و … به بازیکنان عاجزند و بدنسازی بازیکنانشان کفاف یک نیمه بازی فوتبال را هم نمی‌دهد و هر بازی بالای ۸ گل دریافت می‌کنند، یاد گرفته‌اند که بعد از هر بازی باخت خود را به گردن داور بیندازند.

چالش دیگر صفحات مجازی هستند. در فضای رسانه‌ای محدود، صفحات مجازی سعی دارند در بیابان برهوت رسانه ورزشی ایران، نقش لنگه کفش را ایفا کنند. نکته عجیب این است که آنها تبدیل به تریبون اختصاصی برای حمله و هجمه به داوری و نشر مطالب با هدف ناراحت نشدن افراد خاص شده‌اند و افراد ذی نفوذ در انتشار مطالب آنها صاحب نظر هستند.

در صفحات اجتماعی این حوزه یک مقاله و یادداشت فنی از بازی‌ها، تیم‌ها، گزارش تحلیلی از فوتبال زنان و لیگ کشور و … پیدا نخواهید کرد، اما از یک جهت اشتباه پرتاب اوت توسط داور نمی‌گذرند. همین صفحات آیا گزارشی انتقادی نسبت به رواج فحاشی و کتک‌کاری و درگیری فیزیکی میان تیم‌ها، رقابت‌های غیرفوتبالی برخی تیم‌های با یکدیگر داشته اند؟ یا چون باعث رنجیدن بازیکنان فالوکننده صفحه خواهد شد به مسائل این‌چنینی ورود نخواهد کرد؟

دیدار دوستانه فوتبال بانوان ایران و بلاروس 13 1000x667 یادداشت وارده: ابر و باد و مه و زمین و داور، همه مقصرند به‌ جز مربی

از انتقاد به فرم و محتوای آن‌ها که با انتخاب رنگ‌ها، لوگوها و اسامی غیرهوشمندانه با نام حمایت از زنان، عملاً قدم در میدان بازتولید کلیشه‌های تبعیض جنسیتی زبانی گذاشته که بگذریم، باید یادآوری کنیم یکی از عمده‌ترین وظایف چنین تحرکاتی، جریان‌سازی و ایجاد فضا است. اما سوال این است که چرا به جای مقابل هم قراردادن قربانیان، از تریبون و فرصتی که در اختیار دارند برای ایجاد فشار مثبت بر سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط برای بهتر کردن موقعیت زنان فوتبالیست و داور استفاده نمی‌کنند؟

برای پرداختن به علل ناکامی تیم ملی فضا و فرصت بسیاری لازم است که البته نه بر عهده نگارنده این یادداشت است و نه در حوصله، اما در پایان لازم است یادآوری شود همین دوماه پیش بود که نتیجه عدم تمرکز بر کار فنی و دخالت در کار داوری را در جام ملت‌های آسیا از تیم برتر قاره دیدیم.

به حاشیه رفتن و فشار به داوری برای جبران کم‌کاری برای کدامیک از تیم‌های لیگ ایران و جهان و یا تیم‌های ملی نتیجه داشته که حالا خانم مربی پا جای پای اشتباه دیگران می‌گذارد و تاکی منطق همه مقصرند به‌ جز مربی قرار است ادامه یابد.

وقت آن نیست که به‌جای حمایت کورکورانه و متعصبانه، کمی هم به جریان بسته انتخاب مربیان تیم و چرخش آن در دست گروهی محدود در طول این سال‌ها، عدم توجه به بازی‌های لیگ در انتخاب و دعوت بازیکنان به تیم ملی، ناکافی بودن دانش و تجربه مربیان و اشتباهاتشان توجه کنیم؟

الف. آزاد

تبلیغات

ثریا آقایی بدمینتون بانوان 80x80 مسابقات بدمینتون اوپن بلژیک | شکست ثریا آقایی در دور نخست
بدمینتون2 ساعت پیش

مسابقات بدمینتون اوپن بلژیک | شکست ثریا آقایی در دور نخست

وزنه برداری زنان دختران 80x80 بی علاقگی خانواده‌ها به حضور دختران در وزنه‌برداری در اصفهان
وزنه برداری3 ساعت پیش

بی علاقگی خانواده‌ها به حضور دختران در وزنه‌برداری در اصفهان

تور ایرانی تنیس روی میز بانوان اصفهان مهشید اشتری64 80x80 کرمانشاه میزبان تور تنیس روی میز بزرگسالان بانوان شد
تنیس روی میز4 ساعت پیش

کرمانشاه میزبان تور تنیس روی میز بزرگسالان بانوان شد

ایران ازبکستان فوتبال دختران زیر 15 سال کافا 80x80 مسابقات فوتبال زیر ۱۵ سال آسیای مرکزی | قهرمانی ایران با ۳ برد پیاپی
فوتبال6 ساعت پیش

مسابقات فوتبال زیر ۱۵ سال آسیای مرکزی | قهرمانی ایران با ۳ برد پیاپی

مسابقات تکواندوی آزاد بزرگسالان کشور آذر 97 23 80x80 قرعه کشی لیگ تکواندوی بانوان به تعویق افتاد
تکواندو7 ساعت پیش

قرعه کشی لیگ تکواندوی بانوان به تعویق افتاد

قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان 98 6 80x80 قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان | آغاز لیگ از 19 مهر | اعتراض سپاهان به چمن بم و سیرجان
فوتبال7 ساعت پیش

قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان | آغاز لیگ از 19 مهر | اعتراض سپاهان به چمن بم و سیرجان

تمرین تیم ملی تنیس روی میز بازی های آسیایی جاکارتا ندا شهسواری29 80x80 تنیس روی میز قهرمانی آسیا | دختران پینگ پنگ باز ایران تیم یازدهم آسیا شدند
تنیس روی میز7 ساعت پیش

تنیس روی میز قهرمانی آسیا | دختران پینگ پنگ باز ایران تیم یازدهم آسیا شدند

قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان 98 15 80x80 گزارش تصویری | قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان در سازمان لیگ
فوتبال12 ساعت پیش

گزارش تصویری | قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان در سازمان لیگ

مرضیه قنبری وزنه برداری بانوان 80x80 دختران وزنه بردار ایران در جام جهانی تایلند چه کسانی هستند؟
وزنه برداری1 روز پیش

دختران وزنه بردار ایران در جام جهانی تایلند چه کسانی هستند؟

هاجر دباغی سپاهان ملوان هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان 80x80 قرارداد سفید هاجر دباغی ؛ تا 1400 با سپاهان
فوتبال1 روز پیش

قرارداد سفید هاجر دباغی ؛ تا 1400 با سپاهان

شهلا بهروزی راد 80x80 پاراکانو آزمایشی المپیک توکیو | شهلا بهروزی راد صاحب مدال نقره شد
قایقرانی1 روز پیش

پاراکانو آزمایشی المپیک توکیو | شهلا بهروزی راد صاحب مدال نقره شد

سعیده ایرانمنش در دیدار تیم های دختران کویر مس کرمان و مس رفسنجان در لیگ برتر فوتسال بانوان ؛ هفته نهم لیگ 97 6 80x80 هدفمان مشخص است و برای آن می جنگیم | ایرانمنش: امیدوارم داوران از خواب بیدار شوند!
فوتسال1 روز پیش

هدفمان مشخص است و برای آن می جنگیم | ایرانمنش: امیدوارم داوران از خواب بیدار شوند!

دیدار سایپا هیئت خراسان رضوی هفته سوم لیگ برتر فوتسال بانوان فاطمه شریف 80x80 گلایه شدید از داوری در سالروز تولد| شریف: متاسفانه باید بگویم ما به داوری باختیم!
فوتسال1 روز پیش

گلایه شدید از داوری در سالروز تولد| شریف: متاسفانه باید بگویم ما به داوری باختیم!

147586 80x80 می خواهند باختشان را توجیه کنند| رضایی: برای قهرمانی باید در همه بازی ها پیروز شویم
فوتسال1 روز پیش

می خواهند باختشان را توجیه کنند| رضایی: برای قهرمانی باید در همه بازی ها پیروز شویم

57942986 80x80 توضیحات سرمربی تیم ملی درباره باجلانی | افق دید وزنه برداری زنان المپیک پاریس است
وزنه برداری2 روز پیش

توضیحات سرمربی تیم ملی درباره باجلانی | افق دید وزنه برداری زنان المپیک پاریس است

تیم ملی تنیس روی میز بانوان 80x80 تنیس روی میز قهرمانی آسیا | پیروزی دختران ایران برابر نپال و ماکائو
تنیس روی میز2 روز پیش

تنیس روی میز قهرمانی آسیا | پیروزی دختران ایران برابر نپال و ماکائو

مرحله دوم دو و میدانی بانوان باشگاه‌های کشور تیم آسان پرداخت 80x80 گزارش تصویری | مرحله دوم دو و میدانی بانوان باشگاه‌های کشور
تصاویر2 روز پیش

گزارش تصویری | مرحله دوم دو و میدانی بانوان باشگاه‌های کشور

دیدار پویندگان صنعت شیراز و پارس آرای شیراز لیگ برتر فوتسال بانوان 4 80x80 گزارش تصویری | دیدار تیم‌های پویندگان و پارس آرا در لیگ برتر فوتسال بانوان
تصاویر2 روز پیش

گزارش تصویری | دیدار تیم‌های پویندگان و پارس آرا در لیگ برتر فوتسال بانوان

زهرا نعمتی تیراندازی با کمان Zahra Nemati iranian archer olympic women in sports 80x80 زهرا نعمتی: تمرکز روی پارالمپیک؟ این نظر را کدام کارشناس داده است؟
تیراندازی با کمان2 روز پیش

زهرا نعمتی: تمرکز روی پارالمپیک؟ این نظر را کدام کارشناس داده است؟

دیدار تیم های پارس آرای شیراز و رهیاب تهران لیگ برتر فوتسال بانوان 7 80x80 اعتراض نجمه برزگر به داوری : کارت قرمز بی مورد روحیه پارس آرا را تضعیف کرد
فوتسال2 روز پیش

اعتراض نجمه برزگر به داوری : کارت قرمز بی مورد روحیه پارس آرا را تضعیف کرد

محبوبه رضوی 80x80 محبوبه رضوی : پیروزی بر پارس آرا شروع موفقیت های آینده پویندگان است
فوتسال2 روز پیش

محبوبه رضوی : پیروزی بر پارس آرا شروع موفقیت های آینده پویندگان است

دو و میدانی بانوان 80x80 مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور | صدرنشینی دانشگاه آزاد و ثبت ۷ رکورد جدید
دو و میدانی2 روز پیش

مرحله دوم دو و میدانی باشگاه‌های کشور | صدرنشینی دانشگاه آزاد و ثبت ۷ رکورد جدید

مریم هاشمی سرمربی تیم والیبال بانوان سایپا شد 80x80 موضع‌گیری مریم هاشمی برابر شعبانیان | بازیکن ملی برای بانک سرمایه خوب بود برای ما بد است!
والیبال3 روز پیش

موضع‌گیری مریم هاشمی برابر شعبانیان | بازیکن ملی برای بانک سرمایه خوب بود برای ما بد است!

پلی آف لیگ برتر فوتسال بانوان دختران کویر مس کرمان نامی نو اصفهان سعیده ایرانمنش و آنیتا جواندل 80x80 هفته پنجم لیگ برتر فوتسال بانوان | شوک دوم به مشهد و پیروزی دختران کویر در کرمان
فوتسال3 روز پیش

هفته پنجم لیگ برتر فوتسال بانوان | شوک دوم به مشهد و پیروزی دختران کویر در کرمان

تمرین تیم ملی قایقرانی رویینگ کانو بانوان 9 80x80 آغاز دور جدید اردوی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام از ۲۴ شهریور
قایقرانی3 روز پیش

آغاز دور جدید اردوی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام از ۲۴ شهریور

دختر آبی 80x80 همه چیز درباره دختر آبی | سرنوشت سحر خدایاری ؛ از صلوات برای استقلال تا خودسوزی
دولت و ورزش زنان1 هفته پیش

همه چیز درباره دختر آبی | سرنوشت سحر خدایاری ؛ از صلوات برای استقلال تا خودسوزی

خودسوزی سحر خدایاری دختر آبی 80x80 واکنش‌ها به خودسوزی دختر آبی | لغو کاپیتولاسیون جدید، تحریم استادیوم یا فریاد بلندتر؟
دولت و ورزش زنان1 هفته پیش

واکنش‌ها به خودسوزی دختر آبی | لغو کاپیتولاسیون جدید، تحریم استادیوم یا فریاد بلندتر؟

مرحله اول دو و میدانی بانوان باشگاه های کشور 26 80x80 گزارش تصویری | روز اول مرحله نخست دو و میدانی بانوان باشگاه های کشور
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | روز اول مرحله نخست دو و میدانی بانوان باشگاه های کشور

دو و میدانی بانوان باشگاه های کشور 22 80x80 گزارش تصویری | روز دوم مرحله اول دو و میدانی بانوان باشگاه‌های کشور
تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری | روز دوم مرحله اول دو و میدانی بانوان باشگاه‌های کشور

والیبال بانوان ایران و هنگ کنگ والیبال قهرمانی زنان آسیا 2 80x80 گزارش تصویری | دیدار والیبال بانوان ایران و هنگ کنگ
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار والیبال بانوان ایران و هنگ کنگ

بیانکا ونسا آندرسکو فاتح تنیس گرندالسم آمریکا 80x80 تنیس آزاد آمریکا | تاریخ سازی دختر ۱۹ ساله کانادایی با شکست سرنا ویلیامز در فینال
تنیس1 هفته پیش

تنیس آزاد آمریکا | تاریخ سازی دختر ۱۹ ساله کانادایی با شکست سرنا ویلیامز در فینال

دیدار سایپا هیئت خراسان رضوی هفته سوم لیگ برتر فوتسال بانوان فرشته کریمی آرزو صدقیانی زاده 80x80 گزارش تصویری | دیدار سایپا و هیئت خراسان رضوی در لیگ برتر فوتسال
تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار سایپا و هیئت خراسان رضوی در لیگ برتر فوتسال

والیبال زنان آسیا ایران و تایلند 7 80x80 گزارش تصویری | دیدار تیم های ایران و تایلند در والیبال زنان آسیا
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار تیم های ایران و تایلند در والیبال زنان آسیا

هدی فریدونی دونده مقیم سوئد 80x80 هدی فریدونی ؛ دونده‌ای که با پرچم ایران در ماراتن استکهلم مدال گرفت
بین الملل1 هفته پیش

هدی فریدونی ؛ دونده‌ای که با پرچم ایران در ماراتن استکهلم مدال گرفت

دیدار پارس آرای شیراز و دریژنو فرخ شهر هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان 2 80x80 گزارش تصویری | دیدار تیم های پارس آرای شیراز و دریژنو فرخ شهر در لیگ فوتسال بانوان
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار تیم های پارس آرای شیراز و دریژنو فرخ شهر در لیگ فوتسال بانوان

 برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال زیر 15 سال بانوان
فوتبال4 هفته پیش

برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال زیر 15 سال بانوان

دختران کویر مس کرمان مس رفسنجان فوتسال بانوان زینب انجم شعاع 80x80 هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان | پیروزی خراسان رضوی و برد مس رفسنجان در دربی کرمان
فوتسال4 هفته پیش

هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان | پیروزی خراسان رضوی و برد مس رفسنجان در دربی کرمان

ثمین عابد خجسته 80x80 درباره ثمین عابد خجسته | دختر سفرهای دور دنیا ؛ Follow Your Dreams
بدمینتون4 هفته پیش

درباره ثمین عابد خجسته | دختر سفرهای دور دنیا ؛ Follow Your Dreams

ایران چین تایپه والیبال قهرمانی زنان آسیا 15 80x80 گزارش تصویری | دیدار ایران و چین تایپه در والیبال زنان آسیا
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار ایران و چین تایپه در والیبال زنان آسیا

فیلم بزرگراه از فرناز امینی 80x80 اکران خصوصی فیلم بزرگراه | روایت چالش اجازه همسر برای دختران ورزشکار
یادداشت3 هفته پیش

اکران خصوصی فیلم بزرگراه | روایت چالش اجازه همسر برای دختران ورزشکار

پروانه کران خسروی 80x80 نظرات پروانه کران خسروی در راه اعزام دختران فوتبالیست زیر ۱۵ سال به تورنمنت کافا
فوتبال3 هفته پیش

نظرات پروانه کران خسروی در راه اعزام دختران فوتبالیست زیر ۱۵ سال به تورنمنت کافا

عمر مومنی 80x80 کاریکاتور عمر مومنی درباره خودسوزی دختر آبی (عکس)
فوتبال1 هفته پیش

کاریکاتور عمر مومنی درباره خودسوزی دختر آبی (عکس)

ساناز عباس پور 80x80 ویدئو | مبارزه ساناز عباس پور در فینال تکواندوی نونهالان جهان
تکواندو4 هفته پیش

ویدئو | مبارزه ساناز عباس پور در فینال تکواندوی نونهالان جهان

والیبال بانوان ایران و هنگ کنگ والیبال قهرمانی زنان آسیا 6 80x80 همگروه های ایران در مرحله دوم والیبال زنان آسیا | راه صعود از تایلند می گذرد
والیبال4 هفته پیش

همگروه های ایران در مرحله دوم والیبال زنان آسیا | راه صعود از تایلند می گذرد

خدیجه زینال زاده تیم ملی ووشوی بانوان جوانان 80x80 ویدئو | نظرات خدیجه زینال زاده در مورد ناداوری در ووشوی جوانان آسیا
ووشو4 هفته پیش

ویدئو | نظرات خدیجه زینال زاده در مورد ناداوری در ووشوی جوانان آسیا

والیبال زنان ایران و تایلند 80x80 ایران صفر تایلند 3 | شکست دختران والیبالیست و پایان رویای حضور در نیمه نهایی
والیبال4 هفته پیش

ایران صفر تایلند 3 | شکست دختران والیبالیست و پایان رویای حضور در نیمه نهایی

هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان سایپا 3 مس رفسنجان 2 13 80x80 پیش بازی هفته سوم لیگ فوتسال بانوان | سایپا   خراسان رضوی؛ گل سرسبد بازی‌ها
فوتسال3 هفته پیش

پیش بازی هفته سوم لیگ فوتسال بانوان | سایپا – خراسان رضوی؛ گل سرسبد بازی‌ها

تیم ملی تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر ایرانشز 80x80 دختران پینگ پنگ باز در مغولستان | جای خالی پریناز حاجیلو ؛ تقدیر بی تقصیر نیست!
تنیس روی میز2 هفته پیش

دختران پینگ پنگ باز در مغولستان | جای خالی پریناز حاجیلو ؛ تقدیر بی تقصیر نیست!

برترین های فوتبال بانوان در مراسم برترین های فوتبال ایران 8 80x80 برترین های فوتبال بانوان معرفی شدند | با کدام معیار ؟ با کدام روش ارزیابی؟
فوتبال3 هفته پیش

برترین های فوتبال بانوان معرفی شدند | با کدام معیار ؟ با کدام روش ارزیابی؟

سایپا هیئت خراسان رضوی 80x80 هفته سوم لیگ برتر فوتسال بانوان | پیروزی میلی متری مدعیان و شش‌تایی شدن پالایش نفت در دربی خوزستان
فوتسال3 هفته پیش

هفته سوم لیگ برتر فوتسال بانوان | پیروزی میلی متری مدعیان و شش‌تایی شدن پالایش نفت در دربی خوزستان

ساناز عباس پور 80x80 ویدئو | مبارزه ساناز عباس پور در فینال تکواندوی نونهالان جهان
تکواندو4 هفته پیش

ویدئو | مبارزه ساناز عباس پور در فینال تکواندوی نونهالان جهان

خدیجه زینال زاده تیم ملی ووشوی بانوان جوانان 80x80 ویدئو | نظرات خدیجه زینال زاده در مورد ناداوری در ووشوی جوانان آسیا
ووشو4 هفته پیش

ویدئو | نظرات خدیجه زینال زاده در مورد ناداوری در ووشوی جوانان آسیا

ثمین عابد خچسته ورزش بانوان 80x80 ویدئو | داستان بدمینتون باز شدن ثمین عابد خجسته
بدمینتون4 هفته پیش

ویدئو | داستان بدمینتون باز شدن ثمین عابد خجسته

آنونس فیلم بزرگراهپ 80x80 ویدئو | آنونس فیلم بزرگراه روایتگر 90 دقیقه از زندگی یک دختر ورزشکار
ویدئو4 هفته پیش

ویدئو | آنونس فیلم “بزرگراه” روایتگر 90 دقیقه از زندگی یک دختر ورزشکار

تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال بانوان ایران و کره جنوبی 4 80x80 ویدئو | هایلایت های دیدار والیبال بانوان ایران و کره جنوبی
ویدئو1 ماه پیش

ویدئو | هایلایت های دیدار والیبال بانوان ایران و کره جنوبی

والیبال بانوان جوانان آسیا ایران ژاپن 14 80x80 ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی
والیبال1 ماه پیش

ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی

تیم ملی والیبال بانوان به اردوی تدارکاتی اسلوونی و کرواسی می رود 80x80 ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا
والیبال1 ماه پیش

ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا

photo 2019 08 08 13 52 43 80x80 آغاز رقابت های بسکتبال سه نفره بانوان تهران در سالن آزادی | ویدیو
بسکتبال1 ماه پیش

آغاز رقابت های بسکتبال سه نفره بانوان تهران در سالن آزادی | ویدیو

فاطمه صادقی تیم ملی کاتای بانوان 80x80 ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان
کاراته2 ماه پیش

ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان

طراوت خاکسار 1 80x80 ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا
کاراته2 ماه پیش

ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا

ثریا آقایی بدمینتون ورزش زنان ورزش بانوان iwsports 80x80 ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا
بدمینتون2 ماه پیش

ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا

usa vs netherlands fifa womens world cup final 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019

sweden vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | سوئد 2-1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان

sweden gemany fifa womens world cup video 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | سوئد 2-1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands italy fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 2 0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | هلند 2-0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs france fifa womens world cup megan rapinoe 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان

norway england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان

اردوی تیم ملی تکواندو بانوان در رشت مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام Iran womens taekwondo training before asian championship vietnam 2018 1 Kimia Alizadeh کیمیا علیزاده 80x80 ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو
تکواندو3 ماه پیش

ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو

دوچرخه سواری تایم تریل بانوان کشور 1 80x80 ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان
ویدئو3 ماه پیش

ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان

بسکتبال سه نفره قهرمانی جهان در هلند دلارام وکیلی 80x80 ویدئو | ایران 19 18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان
بسکتبال3 ماه پیش

ویدئو | ایران 19-18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان

netherlands japan 80x80 ویدئو | هلند 2 1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال3 ماه پیش

ویدئو | هلند 2-1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

italy china 80x80 ویدئو | ایتالیا 2 0 چین | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال3 ماه پیش

ویدئو | ایتالیا 2-0 چین | جام جهانی فوتبال زنان

sweden canada 80x80 ویدئو | سوئد 1 0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال3 ماه پیش

ویدئو | سوئد 1-0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان

پربازدیدها