با ما همراه باشید

دولت و ورزش زنان

صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

رئیس کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک گفت: درباره راه‌اندازی بوکس زنان هنوز بررسی صورت نگرفته است.

مهین فرهادی زاد دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ورزش بانوان صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

پایگاه خبری ورزش زنان ایران- به دلیل بازنشسته بودن فریبا محمدیان و بعد از چندین ماه سرپرستی معاونت بانوان، 12 تیرماه وزیر ورزش در حکمی مهین فرهادی‌زاد را به عنوان معاون امور بانوان این وزارتخانه منصوب کرد.

مهین فرهادی‌زاد به عنوان رئیس کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک فعالیت دارد که در انتخابات شورای المپیک آسیا به عنوان عضو کمیسیون انتخاب شد. فرهادی‌زاد در رشته تربیت‌بدنی تحصیل کرده و در زمان دانشگاه در رشته‌های والیبال و شنا فعالیت داشت.

گفت‌وگوی تفصیلی با مهین فرهادی زاد را در زیر می خوانید:

* بازنشسته نیستم

* باید در ورزش زنان نیروسازی کنیم

* باید از افراد متخصص و مدیر استفاده کرد

* امسال میزبان کمیسیون زنان شورای المپیک آسیا هستیم

* هنوز بحثی درباره راه‌اندازی بوکس زنان نشده

* دنبال راهکار برای جذب اسپانسر هستیم

* دغدغه من قوانین مربوط به بانوان است

شما سال‌ها در ورزش بانوان کار کرده اید از زمانهای خیلی دور در ورزش بانوان بوده اید و در این مدت نیز رییس کمیسیون زنان بودید. نظرتان درباره پست جدید چیست؟

این فعالیت در سال‌های دور برای من بود من قائم مقام ورزش بانوان بودم به همین دلیل با فضای ورزش زنان در کشور آشنا هستم. به دلیل ارتباطی که مسئولان ارشد وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دارند که این ارتباط هماهنگ است کمیسیون ورزش زنان و معاونت امور بانوان می‌توانند در جهت هماهنگی با یکدیگر برای ارتقای ورزش زنان به هم کمک رسان باشند. ما در کمیسیون زنان کلاس های متعدد برای نواب رئیس بانوان گذاشتیم، در واقع اگر فضای همدلی و هماهنگی در بخش معاونت امور بانوان نبود این اتفاق نمی‌افتاد. بر اساس نیازها این امکانات فراهم شد و این شرایط حالا مهیاست کمیسیون ورزش زنان و معاونت امور بانوان در راستای هم در جهت ارتقای ورزش زنان کمک کنند.

با توجه به حضور شما در وزارت ورزش هجمه های زیادی در فضای مجازی مطرح شد مبنی بر اینکه شما بازنشسته هستید. شفاف می فرمایید چند سال سابقه کار دارید؟
من در دانشگاه الزهرا مدرس هستم. سابقه کاری من ۳۵ سال است اما من چون مدرک دکترا دارم می توانم به فعالیتم ادامه دهم. اگر در وزارت ورزش و جوانان شرایط ادامه کار یک فرد وجود نداشته باشد وزیر نمی تواند برای او حکم بزند.

13980421000388 Test PhotoL صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

در واقع اگر قرار بود بازنشسته ای در وزارت ورزش باشد وزیر ورزش می‌توانست از خانم محمدیان استفاده کند…
دقیقاً. از نظر قانونی امکان استفاده از بازنشستگان وجود ندارد. تمام دروس من برای تدریس در سال آینده در دانشگاه مشخص است که الان نمی توانم بروم. من سابقه و تجربه زیادی دارم. اعتقاد دارم در فضای ورزش بانوان باید نیروسازی کنیم؛ نیروهایی که شرایط فعالیت در سنین پایین را داشته باشند و تا سال های متمادی در ورزش کار کنند. شما می بینید با تغییر مدیریت ها عوامل و افراد هم تغییر می‌کنند اگر چه خوب است که بمانند و از تجربیات آنها استفاده شود. این تجربیات باید به کار گرفته شود.

 یکی از ایراداتی که در وزارت ورزش وجود دارد مربوط به استفاده کارمندان به عنوان نواب رئیس است که هیچ تجربه ای ندارند و در فدراسیون فعالیت می‌کنند برنامه ای دارید که از افراد متخصص به عنوان نواب رئیس بانوان استفاده شود؟
به نکته بسیار خوبی اشاره کردید؛ فضای ورزش زنان در فدراسیون‌ها باید قوت بگیرد کسی که بانی این کار است و می‌تواند به ریاست محترم فدراسیون و افرادی که در فدراسیون کار می کنند این وظیفه را پیگیری کند نایب رئیس است. اگر نایب رئیس ما جزئی از آن رشته باشد با زیر و بم هایی که از آن رشته می شناسد می تواند این فضا را قوی تر پیگیری کند. من خودم را مثال میزنم؛ سالهای بسیار دور که فکر می‌کنم دهه ۶۰ بود انجمن تیراندازی قرار بود راه اندازی شود.

ما کسی را نداشتیم که در بخش زنان تیراندازی بداند مانند وضعیت کشتی بانوان در حال حاضر. در آن زمان خانم طاهریان که مسئول ورزش بود به من گفت چون این رشته قرار است با پوشش راه اندازی شود می خواهیم از نگاه مدیریت شما استفاده کرده و این رشته را راه بیندازیم. من نه تیرانداز بودم و نه تیراندازی را می دانستم فقط آنجا را مدیریت کردم. خوشبختانه الان تیراندازی در وضعیتی است که زنان در آن بسیار فعال تر و مدال آورتر از مردان به شمار می روند.  مثلا در رشته بسکتبال بسکتبال فریده شجاعی فعال است یا مثلا در رشته های دیگر ممکن است نواب رئیس از آن را داشته باشند اما باید بتوانیم از افراد متخصص و مدیر در بخش بانوان استفاده کنیم فقط متخصص بودن هم می تواند کارساز باشد متخصصی که مدیر باشد آرامش بدهد رشته خودش و ورزشکاران را بشناسد به احترام بگذارد و احترام ببینند می تواند به ارتقای ورزش بانوان هم کمک کند.

 پس شما در دوره فعالیت خود این موضوع را در برنامه‌هایتان قرار خواهید داد؟

 بله حتماً. خانم فریبا محمدیان هم همین موضوع را اعمال می‌کرد اما اگر جایی اشتباه صورت می گیرد یا نظری انجام می شود ما هم سعی می کنیم کمک کنیم تا چاره‌ای اندیشیده شود اما در هر صورت روسای فدراسیون ها تلاش کنند بهترین حالت برای رشته شان مهیا شود.

شما پیشنهاد میزبانی کمیسیون زنان شورای المپیک آسیا را داده اید آیا مشخص است این نشست چه زمانی و در چه شهری برگزار خواهد شد؟

هنوز مشخص نشده است. پایان سال ۹۷ کمیسیون های تحت پوشش شورای المپیک آسیا تغییر کردند کمیسیون زنان آسیا هم کلاً تغییرات داشت. ما اردیبهشت ماه درخواست میزبانی کمیسیون زنان شورای المپیک آسیا را مطرح کردیم. تلاش این است امسال حتماً این میزبانی را بگیریم اگر نشد مطمئن باشید سال آینده میزبانی را خواهیم داشت اما تلاش این است که میزبانی حتما امسال اتفاق بیفتد. کمیسیون زنان سیاست های ورزش زنان آسیا را می‌دهد، مشورت دهی می کند به همین دلیل است که می بینیم می گویند ۳۰ درصد باید در پست‌های مدیریتی زنان باشند یا اینکه در المپیک بحث سهمیه ها برابر مطرح می شود و یا بخشی از سهمیه های کشتی را می گیرند که به زنان می دهند. اینها نشات گرفته از افرادی است که در کمیسیون زنان هستند. ما هم می‌خواهیم از اطلاعات آنها استفاده کنیم و همزمان با برگزاری این کمیسیون در ایران چند نفر از مسئولان برتر آسیا نیز دعوت می شوند تا بتوانیم اطلاعات مربوط به کشورشان را در این زمینه و حوزه هایی که از ما جلو هستند، بگیریم. ما هم اطلاعاتی از حوزه هایی که جلوتر هستیم به آنها ارائه می دهیم. تلاش ما این است که از شورای المپیک آسیا امتیاز بگیریم. در واقع می توانیم در رشته هایی که سرآمد هستیم کمپ هایی را برگزار کنیم تا از دیگر کشورهای آسیایی در ایران حضور داشته باشند یا به عنوان مثال اگر چین در رشته ای سرآمد است می تواند با برگزاری کمپ به دیگران کمک کند. امیدوارم این نگاه مشورتی در آسیا اجرایی شود.

13980421000387 Test PhotoL صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

در مورد سهمیه ها صحبت کردید فدراسیون جهانی بوکس هم حجاب زنان مسلمان را مصوب کرد آیا فکر می کنید بتوان این رشته را در ایران راه اندازی کرد؟

هنوز بحثی در ارتباط با بوکس نشده، چون هنوز بررسی در این خصوص صورت نگرفته است. اجازه دهید بررسی بیشتری کنم خبر آن را به شما خواهم داد.

فوتبال طرفداران زیادی دارد در بخش بانوان نیز در رده های مختلف این رشته فعال است اما گله های زیادی از نبود اسپانسر مطرح می‌شود که باعث انحلال تیم های باشگاهی رشته و خیلی از تیم های بانوان در رشته‌های دیگر شده، نظرتان در این باره چیست؟

من با کمیسیون بازاریابی صحبت کردم طرحی برای این موضوع پیدا کنیم این یک واقعیت است. زمانی که میزبان بازی‌های کشورهای اسلامی زنان بودیم این موضوع را مطرح کردیم تا همه کشورها با توجه به ملاحظات فرهنگی ما در مسابقات شرکت کنند مثلاً ورود مردان، عکاس و خبرنگاران مرد ممنوع بود به همین دلیل چون بعد خبری و تصویری کم بود، اسپانسر هم استقبال از این موضوع نمی کرد، البته این اتمام کار نیست و باید دنبال راهکارهای بگردیم. مثلا می توان سوبسید مالی، فضایی و تجهیزات را مطرح کرد یا اینکه بگوییم اگر اسپانسر ها به دنبال کمک به بانوان باشند تسهیلاتی به آنها داده می شود. باید قوانین برای اسپانسرها به گونه ای باشد تا بتوانند در بخش زنان حمایت کنند باید دنبال این راهکار باشیم.

 کمیته ملی المپیک، فدراسیون ورزش زنان را راه‌اندازی کرد سرپرست آن هم مشخص شد اما هیچ خبری از فعالیت این فدراسیون نیست…
نخستین گام که خیلی مهم و بزرگ به شمار می‌رود این بود که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در خصوص احیای این فدراسیون گام برداشتند بعد هم مسئول آن مشخص شد. حالا باید کمک کنیم تا فضا برای شروع کار مهیا شود. شروع کار سخت نیست چرا که اعضای هیئت رئیسه با برگزاری جلسه می توانند برنامه‌ها را مشخص کنند. در فعالیت فدراسیون سطح تسهیلات و امکانات مطرح است که باید فراهم شود.

 فکر می کنید بتوان دوباره بازی‌های زنان کشورهای اسلامی را در ایران برگزار کرد؟
نمی‌دانم این موضوع باید در برنامه های فدراسیون مطرح شود اما اگر از من می پرسید اعتقاد دارم هر چقدر برنامه مسابقاتی، آموزشی، تمرینی و اردویی برای زنان بگذاریم هیچ جای دوری نمی رود این کمک به ورزش زنان است.

 صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

شما فعالیت زیادی در ورزش زنان دارید وقتی به عنوان معاونت امور بانوان معرفی شدید موضوعی بود که به عنوان دغدغه اصلی بخواهید در ابتدا به آن بپردازید؟

بحث قوانین را باید بگویم که دغدغه ماست. ما تا جایی جلو می رویم که روی لطف و مرحمت مسئولان است، این دوره، دوره بسیار هماهنگی است. در اساسنامه جدید فدراسیون ها نواب رئیس بسیار قدرت گرفته اند.

اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی هنوز به تصویب نرسیده است…
کار رو به اتمام است. یکی از مواردی که ما در بخش استان ها داشتیم تنزل مسئولان زن بود. ما نمی خواهیم دلمان را به این پستها خوش کنیم اما اینها هم انگیزه است. این انگیزه‌های قانونی باعث رشد بخش ورزش زنان خواهد شد. اگر قوانین وجود داشته باشد که در بخش مردان اسپانسرها با دل و جان می آیند به ورزش زنان هم کمک کنند بسیار خوب خواهد بود.

 

اطلاعات خبر: نویسنده: شبنم روحی تنظیم کننده: بهاره محمدی*منبع: فارس*انتشار 22 تیر ۱۳۹۸ – ساعت 23:06

تبلیغات

والیبال بانوان کاپ آسیا ایران 3 استرالیا صفر مائده برهانی امتیاز آورترین بازیکن میدان 80x80 ایران و کره جنوبی | آغاز نبرد دختران بلند قامت ایران در والیبال آسیا |  چشم امید به مائده
والیبال11 ساعت پیش

ایران و کره جنوبی | آغاز نبرد دختران بلند قامت ایران در والیبال آسیا | چشم امید به مائده

والیبال بانوان جوانان آسیا ایران ژاپن 14 80x80 ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی
والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی

تیم ملی والیبال بانوان به اردوی تدارکاتی اسلوونی و کرواسی می رود 80x80 ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا
والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا

معصومه رضازاده 80x80 معصومه رضازاده: نیمکت و تیم اصلی ما تفاوتی با هم ندارند | آینده رهیاب گستر روشن است
فوتسال16 ساعت پیش

معصومه رضازاده: نیمکت و تیم اصلی ما تفاوتی با هم ندارند | آینده رهیاب گستر روشن است

فاطمه شریف در قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 80x80 شریف: 25 درصد قراردادها پرداخت شد | بسیاری از تیم ها خرج سفرشان را هم ندارند
فوتسال16 ساعت پیش

شریف: 25 درصد قراردادها پرداخت شد | بسیاری از تیم ها خرج سفرشان را هم ندارند

93039 168 80x80 مینا بارانی : نامی نو یک امتیاز اهواز را مدیون فرزانه توسلی است
فوتسال17 ساعت پیش

مینا بارانی : نامی نو یک امتیاز اهواز را مدیون فرزانه توسلی است

میترا چین سری سرمربی تیم فوتسال نامی نو اصفهان 80x80 میترا چین سری : حفاری از تساوی راضی تر از ما بود | قهرمانیم و انتظارات از ما زیاد است
فوتسال18 ساعت پیش

میترا چین سری : حفاری از تساوی راضی تر از ما بود | قهرمانیم و انتظارات از ما زیاد است

فوتسال بانوان سپید رود مس رفسنجان 14 عاطفه رضایی 80x80 عاطفه رضایی: فکر کردن به قهرمانی؟ می‌خواهیم بازی به بازی پیش برویم
فوتسال18 ساعت پیش

عاطفه رضایی: فکر کردن به قهرمانی؟ می‌خواهیم بازی به بازی پیش برویم

هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان سایپا 3 مس رفسنجان 2 نیلوفر اردلان و لیلا چکانی 80x80 نیلوفر اردلان: سایپا هنوز آماده نیست | ما و داوران حلقه‌های یک زنجیر هستیم
فوتسال19 ساعت پیش

نیلوفر اردلان: سایپا هنوز آماده نیست | ما و داوران حلقه‌های یک زنجیر هستیم

هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان سایپا 3 مس رفسنجان 2 15 80x80 گزارش تصویری لیگ برتر فوتسال بانوان | سایپا 3 مس رفسنجان 2
تصاویر20 ساعت پیش

گزارش تصویری لیگ برتر فوتسال بانوان | سایپا 3 مس رفسنجان 2

فرشته کریمی تیم فوتسال بانوان سایپا 1 80x80 هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان | پیروزی بزرگ سایپا و فرار حفاری از شکست برابر نامی نو
فوتسال2 روز پیش

هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان | پیروزی بزرگ سایپا و فرار حفاری از شکست برابر نامی نو

لیگ برتر فوتسال بانوان ؛ هیئت فوتبال خراسان رضوی و پالایش نفت آبادان 4 80x80 چشم انتظاری‌ها به پایان رسید | پیش بازی هفته نخست لیگ برتر فوتسال بانوان
فوتسال2 روز پیش

چشم انتظاری‌ها به پایان رسید | پیش بازی هفته نخست لیگ برتر فوتسال بانوان

گلاره ناظمی 80x80 انصراف رشتی‌ها به داور بین المللی استراحت داد | اعلام داوران هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان
فوتسال2 روز پیش

انصراف رشتی‌ها به داور بین المللی استراحت داد | اعلام داوران هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان

فوتسال4 80x80 رفتار غیرحرفه‌ای و انصراف دیرهنگام شهرداری رشت | با اعلام نصیری؛ دربی شمال لغو شد
فوتسال2 روز پیش

رفتار غیرحرفه‌ای و انصراف دیرهنگام شهرداری رشت | با اعلام نصیری؛ دربی شمال لغو شد

41325595 1090646381094673 67237622824566784 n 80x80 مهسا کدخدا : به کره آمده ایم تا شگفتی ساز شویم | باور پیروزی ما را پیش می برد
والیبال2 روز پیش

مهسا کدخدا : به کره آمده ایم تا شگفتی ساز شویم | باور پیروزی ما را پیش می برد

پلی آف لیگ برتر فوتسال بانوان دختران کویر مس کرمان نامی نو اصفهان 15 80x80 لیگ برتر فوتسال بانوان 98
فوتسال2 روز پیش

لیگ برتر فوتسال بانوان 98

139506202001003338618634 80x80 مایدا چیچیچ: انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان بالا رفته است | ان شالله ایران مدال می‌گیرد
والیبال3 روز پیش

مایدا چیچیچ: انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان بالا رفته است | ان شالله ایران مدال می‌گیرد

گلنوش خسروی در دیدار تیم های ملی فوتبال دختران زیر 19 سال ایران و اردن 18 80x80 به من می‌گویند نیمار فوتبال زنان ایران! | صحبت های جالب گلنوش خسروی پس از لژیونر شدن
فوتبال4 روز پیش

به من می‌گویند نیمار فوتبال زنان ایران! | صحبت های جالب گلنوش خسروی پس از لژیونر شدن

پلی آف لیگ برتر فوتسال بانوان دختران کویر مس کرمان نامی نو اصفهان 10 80x80 اعلام برنامه سه هفته از رقابتهای لیگ برتر فوتسال بانوان کشور
فوتسال4 روز پیش

اعلام برنامه سه هفته از رقابتهای لیگ برتر فوتسال بانوان کشور

فاطمه شریف در قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 80x80 لیگ سال گذشته کیفیت بالایی داشت| شریف: رسانه ها نقش مهمی ایفا می کنند
فوتسال4 روز پیش

لیگ سال گذشته کیفیت بالایی داشت| شریف: رسانه ها نقش مهمی ایفا می کنند

سعیده ایرانمنش در دیدار تیم های دختران کویر مس کرمان و مس رفسنجان در لیگ برتر فوتسال بانوان ؛ هفته نهم لیگ 97 6 80x80 ابراز امیدواری سرمربی دختران کویر | ایرانمنش: با هدف قهرمانی راهی لیگ می شویم
فوتسال4 روز پیش

ابراز امیدواری سرمربی دختران کویر | ایرانمنش: با هدف قهرمانی راهی لیگ می شویم

3 80x80 گزارش تصویری|تمرینات آماده سازی تیم ملی بسکتبال 5 نفره زنان
بسکتبال5 روز پیش

گزارش تصویری|تمرینات آماده سازی تیم ملی بسکتبال 5 نفره زنان

زهرا کیانی تالوکار ایران 80x80 به مناسبت روز جهانی ووشو | تلفیق شگفت انگیز دختران مبارز ، دختران هنرمند
ووشو6 روز پیش

به مناسبت روز جهانی ووشو | تلفیق شگفت انگیز دختران مبارز ، دختران هنرمند

قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 98 3 80x80 جدول رده بندی لیگ های ورزشی بانوان کشور 98
ویژه6 روز پیش

جدول رده بندی لیگ های ورزشی بانوان کشور 98

گلنوش خسروی به تیم کوناک اسپور ترکیه پیوست 80x80 گلنوش خسروی به کوناک اسپور ترکیه پیوست | هافبک ۱۸ ساله تیم ملی لژیونر شد
فوتبال7 روز پیش

گلنوش خسروی به کوناک اسپور ترکیه پیوست | هافبک ۱۸ ساله تیم ملی لژیونر شد

مسابقات دو و میدانی بانوان قهرمانی کشور مرداد 98 1 80x80 مسابقات دو و میدانی بانوان کشور به روایت تصویر
تصاویر4 هفته پیش

مسابقات دو و میدانی بانوان کشور به روایت تصویر

مسابقات دو و میدانی بانوان قهرمانی کشور مرداد 98 14 80x80 قهرمانی دختران گلستان در دو و میدانی قهرمانی کشور | 2 رکورد ملی شکست
دو و میدانی4 هفته پیش

قهرمانی دختران گلستان در دو و میدانی قهرمانی کشور | 2 رکورد ملی شکست

مبینا نعمت زاده تکواندوی نونهالان آسیا 80x80 روز نخست تکواندو نونهالان آسیا در اردن | 2 طلا و یک برنز برای دختران ایران
تکواندو4 هفته پیش

روز نخست تکواندو نونهالان آسیا در اردن | 2 طلا و یک برنز برای دختران ایران

گلنوش خسروی به تیم کوناک اسپور ترکیه پیوست 80x80 گلنوش خسروی به کوناک اسپور ترکیه پیوست | هافبک ۱۸ ساله تیم ملی لژیونر شد
فوتبال7 روز پیش

گلنوش خسروی به کوناک اسپور ترکیه پیوست | هافبک ۱۸ ساله تیم ملی لژیونر شد

01423221 80x80 قضاوت داوران زن در فستیوال زیر 12 سال فوتبال پسران بوشهر| تصاویر
فوتبال2 هفته پیش

قضاوت داوران زن در فستیوال زیر 12 سال فوتبال پسران بوشهر| تصاویر

الناز باجلانی وزنه برداری بانوان 80x80 وزنه برداری بانوان کشور | ردای قهرمانی بر تن دختران لرستان و کرمانشاه
وزنه برداری4 هفته پیش

وزنه برداری بانوان کشور | ردای قهرمانی بر تن دختران لرستان و کرمانشاه

ثمین عابد خجسته 1 80x80 انصراف ثمین عابد خجسته از تورنمنت بدمینتون نیجریه به دلیل رویارویی با رژیم صهیونیستی
بدمینتون3 هفته پیش

انصراف ثمین عابد خجسته از تورنمنت بدمینتون نیجریه به دلیل رویارویی با رژیم صهیونیستی

یلدا ولی نژاد قهرمان تکواندوی نوجوانان آسیا شد 80x80 تکواندوی نوجوانان آسیا | 5 طلا و 2 نقره سهم دختران ایران و ناکامی غیر منتظره مومن زاده
تکواندو4 هفته پیش

تکواندوی نوجوانان آسیا | 5 طلا و 2 نقره سهم دختران ایران و ناکامی غیر منتظره مومن زاده

مهسا مردانی پومسه قهرمانی کشور 80x80 تصاویر اهدای مدال مسابقات پومسه بانوان کشور در اصفهان
تکواندو4 هفته پیش

تصاویر اهدای مدال مسابقات پومسه بانوان کشور در اصفهان

زهرا کیانی تالوکار ایران 80x80 به مناسبت روز جهانی ووشو | تلفیق شگفت انگیز دختران مبارز ، دختران هنرمند
ووشو6 روز پیش

به مناسبت روز جهانی ووشو | تلفیق شگفت انگیز دختران مبارز ، دختران هنرمند

پونه جعفر صالحی تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا 80x80 قهرمانی دختران ایران در تکواندو نونهالان آسیا با 5 طلا و 2 برنز
تکواندو3 هفته پیش

قهرمانی دختران ایران در تکواندو نونهالان آسیا با 5 طلا و 2 برنز

دیدار تاسیسات دریایی تهران و هیئت هندبال البرز ؛ هفته دوم لیگ برتر هندبال بانوان 32 80x80 لیگ برتر هندبال بانوان در انتظار تازه واردها | خراسان، کرمانشاه و قم وارد لیگ می‌شوند؟
هندبال4 هفته پیش

لیگ برتر هندبال بانوان در انتظار تازه واردها | خراسان، کرمانشاه و قم وارد لیگ می‌شوند؟

طراوت خاکسار 1 80x80 ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا
کاراته4 هفته پیش

ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا

تیم ملی والیبال بانوان تورنمنت کرواسی 80x80 قهرمانی تیم ملی والیبال بانوان در کرواسی | آیا انتظارات از آن ها بالا رفته است؟
والیبال4 هفته پیش

قهرمانی تیم ملی والیبال بانوان در کرواسی | آیا انتظارات از آن ها بالا رفته است؟

مبینا بخشی 80x80 روز دوم تکواندوی نونهالان جهان در تاشکند | مبینا بخشی نژاد و زهرا زرین نعل طلا گرفتند
تکواندو1 هفته پیش

روز دوم تکواندوی نونهالان جهان در تاشکند | مبینا بخشی نژاد و زهرا زرین نعل طلا گرفتند

مرجان سلحشوری و مدال طلای پومسه قهرمانی کشور 80x80 مسابقات پومسه بانوان کشور در اصفهان | جام از اصفهان خارج نشد
تکواندو4 هفته پیش

مسابقات پومسه بانوان کشور در اصفهان | جام از اصفهان خارج نشد

حمیده عباسعلی طراوت خاکسار و ستاره موسوی پس از پایان مسابقات کاراته وان شانگهای 80x80 کاراته قهرمانی آسیا | عباسعلی و خاکسار طلایی شدند؛ کاتای تیمی نقره و فاطمه صادقی برنز گرفتند
کاراته4 هفته پیش

کاراته قهرمانی آسیا | عباسعلی و خاکسار طلایی شدند؛ کاتای تیمی نقره و فاطمه صادقی برنز گرفتند

شیما صفایی الینا رحیمی کیمیا رستمی تور تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر در اراک 80x80 نگاهی به تور تنیس روی میز اراک | قهرمانی شیما و الینا ؛ مزد ثبات و نظم
تنیس روی میز4 هفته پیش

نگاهی به تور تنیس روی میز اراک | قهرمانی شیما و الینا ؛ مزد ثبات و نظم

Ligue 1 cinq choses a savoir sur Stephanie Frappart la premiere femme a arbitrer un match 80x80 یک اتفاق تاریخ برای زنان| استفانی از فرانسه داورسوپرکاپ فوتبال اروپا شد
فوتبال2 هفته پیش

یک اتفاق تاریخ برای زنان| استفانی از فرانسه داورسوپرکاپ فوتبال اروپا شد

تیم کبدی مازندران در مسابقات جوانان دختر کشور در شیراز 80x80 تصاویر | مسابقات کبدی جوانان دختر کشور در شیراز
تصاویر1 هفته پیش

تصاویر | مسابقات کبدی جوانان دختر کشور در شیراز

فرانک پرتو آذر تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان بانوان در لبنان 80x80 پرتو آذر، مونا فرح بخشیان و مهسا ماویز ؛ دوچرخه سواران پرامید ایران در لبنان
دوچرخه سواری4 هفته پیش

پرتو آذر، مونا فرح بخشیان و مهسا ماویز ؛ دوچرخه سواران پرامید ایران در لبنان

ثریا آقایی بدمینتون ورزش زنان ورزش بانوان iwsports 80x80 ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا
بدمینتون4 هفته پیش

ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا

basketball womens championship98051210 80x80 گزارش تصویری | رقابت‌های بسکتبال سه نفره زیر ۲۳ سال کشور در سنندج
بسکتبال1 هفته پیش

گزارش تصویری | رقابت‌های بسکتبال سه نفره زیر ۲۳ سال کشور در سنندج

فاطمه صادقی تیم ملی کاتای بانوان 80x80 ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان
کاراته3 هفته پیش

ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان

تیم ملی کاراته بانوان کومیته تیمی قهرمانی آسیا ازبکستان 80x80 قهرمانی دختران کومیته تیمی ایران در کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند
کاراته4 هفته پیش

قهرمانی دختران کومیته تیمی ایران در کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند

والیبال بانوان جوانان آسیا ایران ژاپن 14 80x80 ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی
والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی

تیم ملی والیبال بانوان به اردوی تدارکاتی اسلوونی و کرواسی می رود 80x80 ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا
والیبال14 ساعت پیش

ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا

photo 2019 08 08 13 52 43 80x80 آغاز رقابت های بسکتبال سه نفره بانوان تهران در سالن آزادی | ویدیو
بسکتبال1 هفته پیش

آغاز رقابت های بسکتبال سه نفره بانوان تهران در سالن آزادی | ویدیو

فاطمه صادقی تیم ملی کاتای بانوان 80x80 ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان
کاراته3 هفته پیش

ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان

طراوت خاکسار 1 80x80 ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا
کاراته4 هفته پیش

ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا

ثریا آقایی بدمینتون ورزش زنان ورزش بانوان iwsports 80x80 ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا
بدمینتون4 هفته پیش

ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا

usa vs netherlands fifa womens world cup final 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019

sweden vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | سوئد 2-1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان

sweden gemany fifa womens world cup video 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | سوئد 2-1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands italy fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 2 0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | هلند 2-0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs france fifa womens world cup megan rapinoe 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان

norway england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال1 ماه پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان

اردوی تیم ملی تکواندو بانوان در رشت مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام Iran womens taekwondo training before asian championship vietnam 2018 1 Kimia Alizadeh کیمیا علیزاده 80x80 ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو
تکواندو2 ماه پیش

ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو

دوچرخه سواری تایم تریل بانوان کشور 1 80x80 ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان
ویدئو2 ماه پیش

ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان

بسکتبال سه نفره قهرمانی جهان در هلند دلارام وکیلی 80x80 ویدئو | ایران 19 18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان
بسکتبال2 ماه پیش

ویدئو | ایران 19-18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان

netherlands japan 80x80 ویدئو | هلند 2 1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | هلند 2-1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

italy china 80x80 ویدئو | ایتالیا 2 0 چین | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | ایتالیا 2-0 چین | جام جهانی فوتبال زنان

sweden canada 80x80 ویدئو | سوئد 1 0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | سوئد 1-0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان

usa spain 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان

france brazil 80x80 ویدئو | فرانسه 2 1 برزیل | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | فرانسه 2-1 برزیل | جام جهانی فوتبال زنان

england cameroon 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 کامرون | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 کامرون | جام جهانی فوتبال زنان

norway australia 80x80 ویدئو | نروژ 1(4) 1(1) استرالیا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | نروژ 1(4)-1(1) استرالیا | جام جهانی فوتبال زنان

germany nigeria 80x80 ویدئو | آلمان 3 0 نیجریه | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال2 ماه پیش

ویدئو | آلمان 3-0 نیجریه | جام جهانی فوتبال زنان

پربازدیدها