قهرمانی دختران گلستان در دو و میدانی قهرمانی کشور | 2 رکورد ملی شکست | IWSPORTS | رسانه تخصصی ورزش زنان ایران | IWSPORTS | رسانه تخصصی ورزش زنان ایران
Friday, 5 March , 2021
5

قهرمانی دختران گلستان در دو و میدانی قهرمانی کشور | 2 رکورد ملی شکست

  • کد خبر : 24842
  • 02 مرداد 1398 - 9:15
قهرمانی دختران گلستان در دو و میدانی قهرمانی کشور | 2 رکورد ملی شکست

رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی بانوان کشور در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران به پایان رسید. دختران گلستان قهرمان شدند؛ ۲ رکورد ملی شکست و الناز کمپانی، تکتم دستاربندان، حمیده اسماعیل نژاد و کژال رستمی از جمله قهرمانان مسابقات بودند.

به گزارش آی دبلیو اسپورتس، پیست مجموعه آفتاب انقلاب تهران بار دیگر شاهد اجتماع ستارگان دو و میدانی زنان ایران بود. ستارگان مواد سرعتی، استفامتی، پرشی و پرتابی دوباره گردهم آمدند تا زیبایی‌های تسلیم ناپذیری دختران پرتلاش دو و میدانی ایران را به نمایش بگذارند.

در رقابتی ۲ روزه در نهایت دختران گلستان قهرمان شدند. آنها توانستند بالاتر از تیم قدرتمند خراسان رضوی قرار گیرند و سومی هم سهم تهرانی‌ها بود. رکورد شکنی های این مسابقات البته در رده‌های سنی پایه رخ داد.

رکورد اول را فاطمه خدایی، دختر مستعد پرش با نیزه ایران شکست که از مانع ۳ متر و ۳۰ سانتی متری عبور کرد و رکورد رده سنی نوجوانان این ماده را ارتقا داد. این اتفاق خبر خوشی برای ظهور ستاره‌ای جدید در آینده در کنار مهسا میرزا طبیبی است که همچنان با فاصله، ستاره این ماده در ایران است.

پردیس عبدالمحمدی در رده سنی جوانان دیگر رکورد شکن مسابقات دو و میدانی زنان کشور بود. او در ۱۰۰ متر با مانع رکورد ۱۴.۸۲ ثانیه را بر جای گذاشت. رکوردی که هیچ دختر جوانی در این ماده تاکنون بر جای نگذاشته بود.

نتیجه ۱۰۰ متر بامانع

۱- الناز کمپانی – گلستان – ۱۴.۰۱( برابر رکورد ملی)
۲- فائزه آشورپور – خراسان رضوی – ۱۴.۳۱
۳- پردیس عبدالمحمدی – تهران الف – (رکورد جدید ملی جوانان) ۱۴.۸۲
۴- فائزه طباطبایی – سیستان و بلوچستان – ۱۵.۴۲
۵- فریده نوریان – همدان – ۱۶.۵۹
۶- زهرا صفایی – قم – ۱۷.۳۲
۷- مینا حسین نژاد – گیلان – ۱۷.۵۰

نتیجه ۱۰۰ متر

۱- حمیده اسماعیل نژاد – گلستان – ۱۱.۹۶
۲- فائزه نسایی – خراسان رضوی – ۱۱.۹۸
۳- الهام کاکلی – البرز – ۱۲.۰۹
۴- ساناز امیری پور – یزد – ۱۲.۳۸
۵- دلنیا بی گم جانی – کردستان – ۱۲.۳۹
۶- مریم محبی – کیش – ۱۲.۴۹
۷- راویس شهابی – کیش – ۱۲.۵۲
۸- فائزه آشورپور – خراسان رضوی – ۱۲.۵۷

نتیجه ۴۰۰ متر

۱- کژال رستمی – کردستان – ۵۷.۷۵
۲- تکتم دستاربندان – خراسان رضوی – ۵۷.۸۲
۳- سعیده باباپور – آذربایجان شرقی – ۵۹.۷۵
۴- سپیده صارمی – همدان – ۱:۰۰.۶۲
۵- سپیده باباپور – آذربایجان شرقی – ۱:۰۱.۲۶
۶- رها قیچی وند – هرمزگان – ۱:۰۱.۲۶
۷- نگین ولی پور – ایلام – ۱:۰۲.۵۹
۸- زهرا نادری – اردبیل – ۱:۰۵.۱۵

نتیجه پرتاب وزنه

۱- مریم نوروزی – فارس – ۱۲.۵۸
۲- سپیده توکلی – تهران الف – ۱۲.۴۸
۳- الهام السادات موسوی – مازندران – ۱۲.۱۲
۴- مبینا طاهرخانی – قزوین – ۱۱.۷۱
۵- ثنا دادرس – تهران ب – ۱۱.۰۲
۶- ملینا رضایی ملک – مازندران – ۱۰.۹۹
۷- نرگس شب خیزی – زنجان – ۱۰.۵۰
۸- مونا سمایی – آذربایجان شرقی – ۱۰.۱۴

نتیجه پرش طول

۱- ریحانه مبینی – اصفهان – ۵.۶۱
۲- یگانه میرحسینی – یزد – ۵.۵۱
۳- نگین مرادی – تهران ب – ۵.۲۷
۴- مریم السادات اصغری – خراسان جنوبی – ۵.۱۵
۵- فاطمه جماعتی – گیلان – ۵.۰۹
۶- فائزه طباطبایی – سیستان و‌بلوچستان – ۵.۰۵
۷- زهرا پاریاد – قزوین – ۴.۹۶
۸- مهلا ملایی – خراسان جنوبی – ۴.۸۸

نتیجه ۵۰۰۰ متر

۱- پریسا عرب – تهران الف – ۱۸:۲۸.۳۸
۲- سمیرا زمانی – همدان – ۱۹:۱۲.۱۶
۳- پریچهر شاهی – تهران الف – ۱۹:۳۰.۵۰
۴- زهره افخم – آذربایجان شرقی – ۲۰:۱۵.۴۹
۵- زینب احمدپور – آذربایجان شرقی – ۲۰:۵۱.۸۶
۶- فاطمه ابراهیم محمدی – اصفهان – ۲۱:۱۶.۲۸
۷- فرزانه عسگری – مرکزی – ۲۱:۴۶.۰۵
۸- نیکتا پورطولابی – بوشهر ۲۳:۲۳.۰۹

نتیجه پرتاب دیسک

۱- ژاله کاردان – اردبیل – ۴۹.۰۵
۲- الهام سمرقندیان – تهران الف – ۴۴.۲۳
۳- زهرا نجفی – لرستان – ۴۰.۷۷
۴- فاطمه زهرا قربانیان – سمنان – ۴۰.۶۰
۵- وصال رحمانیان – خراسان جنوبی – ۴۰.۰۷
۶- زهرا امیدوار – فارس – ۳۸.۴۳
۷- مبینا سادات رحمانی – همدان – ۳۷.۳۰
۸- مونا سمایی – آذربایجان شرقی – ۳۴.۸۱

نتیجه ۴ در ۱۰۰ متر امدادی

۱- خراسان رضوی – ۴۹.۸۵
۲- گلستان – ۵۰.۳۹
۳- یزد – ۵۰.۶۳
۴- اصفهان – ۵۲.۲۴
۵- گیلان – ۵۳.۲۳
۶- کرمان – ۵۵.۹۶
۷- بوشهر – ۵۷.۵۴

نتیجه ۱۵۰۰ متر

۱- فاطمه نصر – کرمان – ۵:۱۲.۴۹
۲- سمیرا خداترس – خراسان رضوی – ۵:۱۳.۱۷
۳- اسماء دهقان – هرمزگان – ۵:۱۳.۵۱
۴- زهرا شفیعی – اصفهان – ۵:۱۶.۲۰
۵- سیده فاطمه سیما شادکام – خراسان رضوی – ۵:۱۷.۰۱
۶- سیده مرضیه مهدی پور – گیلان – ۵:۲۳.۶۸
۷- زهرا بائوج رضایی – سمنان – ۵:۲۸.۰۱
۸- مهلا رضایی – یزد – ۵:۳۲.۲۴

نتیجه پرش ارتفاع

۱- آیلین بابکی – گلستان – ۱.۷۷
۲- مهسا کارگر – اردبیل – ۱.۷۱
۳- مهدیه زعیمی – تهران الف – ۱.۷۱
۴- مبینا حسینی – اردبیل – ۱.۶۸
۵- محدثه هاشم زاده – اردبیل – ۱.۶۴
۶- مهیا نعیمی – تهران ب – ۱.۶۰
۷- زهرا فرخ فال – تهران ب – ۱.۵۵
۸- دیبا قاسم زاده – زنجان – ۱.۵۰

تیجه ۱۰۰۰۰ متر پیاده روی

۱- زینب احدی – همدان – ۱:۰۴:۰۶.۴۴
۲- ملیحه بختی – اصفهان – ۱:۰۵:۰۹.۶۶
۳- فاطمه زهرا قلعه نویی – تهران ب – ۱:۰۶:۰۷.۹۳
۴- محدثه اولادی – قزوین – ۱:۱۱:۴۲.۶۹
۵- فاطمه شعبانلو – همدان – ۱:۱۷:۳۷.۹۵
۶- ساناز معصومی – فارس – ۱:۲۰:۲۵.۸۱
۷- مریم غیاث آبادی – مرکزی – ۱:۲۳:۵۲.۳۰
۸- شکوفه داوری یکتا – ایلام – ۱:۳۰:۰۴.۱۸

نتیجه ۸۰۰ متر

۱- تکتم دستاربندان – خراسان رضوی – ۲:۱۴.۰۶
۲- هانیه ثمری – تهران الف – ۲:۱۴.۵۹
۳- سعیده باباپور – آذربایجان شرقی – ۲:۱۷.۳۶
۴- سپیده صارمی – همدان – ۲:۱۸.۱۲
۵- پریچهر شاهی – تهران الف – ۲:۲۱.۲۷
۶- اسماً دهقان – هرمزگان – ۲:۲۳.۵۹
۷- رها هیچی وند – هرمزگان – ۲:۲۶.۷۹
۸- زهرا میرزایی – اصفهان – ۲:۲۸.۱۱

نتیجه ۴۰۰ متر بامانع

۱- شهلا محمودی – قزوین – ۱:۰۰.۷۴
۲- جمیله سیفی – خراسان رضوی – ۱:۰۲.۱۱
۳- کژال رستمی – کردستان – ۱:۰۵.۸۴
۴- زینب غفاری – خراسان شمالی – ۱:۰۷.۸۳
۵- فریده نوریان – همدان – ۱:۱۴.۴۵
۶- سمیرا مقدم آقاجاری – زنجان – ۱:۱۵.۳۰
۷- سیده شیما شکیبا – خوزستان – ۱:۳۹.۶۱

نتیجه پرتاب نیزه

۱- سحر ضیایی – کهگیلویه و‌بویراحمد – ۳۷.۰۴
۲- صبا عظیمی – چهارمحال و بختیاری – ۳۵.۸۷
۳- سپیده توکلی – تهران الف – ۳۴.۵۳
۴- آرزو عبدالهی – چهارمحال و‌بختیاری – ۳۴.۰۳
۵- نسترن امیری – اردبیل – ۳۳.۹۲
۶- الهام قطوری – گلستان – ۳۰.۹۶
۷- حنانه جدید – اردبیل – ۲۶.۹۶
۸- نادیا مظلوم زاده – بوشهر – ۲۶.۰۲

نتیجه ۱۰ هزار متر

۱- زهره افخم – آذربایجان شرقی – ۴۳:۱۳.۹۹
۲- زینب احمدپور – آذربایجان شرقی – ۴۴:۳۵.۶۱
۳- بهاره جهان تیغ – سیستان و بلوچستان – ۴۵:۱۰.۵۱
۴- حدیثه امیر پور – البرز – ۴۷:۲۸.۰۹
۵- فاطمه ابراهیم محمدی – اصفهان – ۴۷:۵۰.۱۳
۶- فرزانه عسگری – مرکزی – ۴۷:۵۷.۵۳
۷- نیکتا پورطالبی – بوشهر – ۵۱:۵۴.۰۱

نتیجه ۲۰۰ متر

۱- الهام کاکلی – البرز ۲۴.۴۴
۲- فائزه نسایی – خراسان رضوی – ۲۴.۸۲
۳- مریم محبی – کیش – ۲۵.۴۷
۴- آرزو محمدرضایی – خراسان رضوی – ۲۵.۸۰
۵- راویس شهابی – کیش
۶- دلنیا بی گم جانی – کردستان – ۲۶.۲۳
۷- ساناز امیری پور – یزد – ۲۶.۲۴
۸- سپیده باباپور – آذربایجان شرقی – ۲۶.۵۲

نتیجه هفتگانه

۱- فاطمه محیطی زاده – یزد – ۳۸۱۰
۲- سمیرا خجسته – خراسان رضوی – ۳۶۳۳
۳- صدف آقاجانی – کردستان – ۳۴۳۸
۴- قایق لطیفی – آذربایجان غربی – ۳۰۶۷
۵- فاطمه فرجی – هرمزگان – ۲۹۵۷
۶- زهرا رضایی – قم – ۲۸۹۲
۷- فائزه فیض آبادی – کرمان – ۲۸۵۱
۸- شقایق کشاورز – البرز – ۲۶۲۳

نتیجه ۳۰۰۰ متر بامانع

۱- سمیرا زمانی – همدان – ۱۱:۳۱.۱۰
۲- سمیرا خداترس – خراسان رضوی – ۱۱:۵۲.۷۲
۳- نجیبه شرشبی – گلستان – ۱۲:۰۳.۸۹
۴- سیده فاطمه سیما شادکام‌- خراسان رضوی – ۱۲:۲۷.۳۷
۵- زهرا شفیعی – اصفهان – ۱۲:۳۵.۱۶
۶- الهه سینکانی – البرز – ۱۳:۲۲.۶۷

نتیجه پرش بانیزه

۱- مهسا میرزا طبیبی‌- تهران الف – ۳.۷۰
۲- فاطمه خدایی – یزد – ۳.۳۰ (رکورد جدید ملی نوجوانان)
۳- سارا رحیم خان کریمی – خراسان رضوی – ۳.۰۰
۴- سمیرا کردعلی – یزد – ۲.۸۰
۵- کیمیا فراهانی – تهران ب – ۲.۶۰
۶- نیلوفر فشخورانی – هرمزگان – ۲.۶۰

نتیجه پرش سه گام

۱- جواهر زمانی – گلستان – ۱۱.۹۹
۲- حدیث احمدی – اردبیل – ۱۱.۸۴
۳- پردیس عبدالمحمدی – تهران الف – ۱۱.۸۲
۴- مریم کاظمی – یزد – ۱۱.۵۹
۵- زهرا پاریاد – قزوین – ۱۱.۰۰

نتیجه پرتاب چکش

۱- ریحانه آرانی – تهران الف – ۵۳.۲۳
۲- زهرا عرب رستمی – تهران ب – ۵۰.۸۶
۳- مهدیه حکمت سرا – تهران ب – ۴۷.۲۹
۴- فاطمه یوسفی – فارس – ۴۵.۶۷
۵- زهره فرزین بقا – خراسان جنوبی – ۳۸.۱۲
۶- زهرا قلیچ راد – گلستان – ۳۶.۴۴

نتیجه ۴ در ۴۰۰ متر امدادی

۱- خراسان رضوی – ۴:۰۵.۵۰
۲- اصفهان – ۴:۰۹.۸۹
۳- همدان – ۴:۱۳.۳۲
۴- کرمان ۴:۳۸.۵۵

نتیجه تیمی

۱- گلستان: ۴ طلا، ۱ نقره، ۱ برنز
۲- خراسان رضوی: ۳ طلا، ۸ نقره، ۱ برنز
۳- تهران الف: ۳ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=24842

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.