تاریخ : یکشنبه, 11 خرداد , 1399 Sunday, 31 May , 2020
0

نظرسنجی ورزش زنان ایران ۹۸

  • کد خبر : 43541
  • 02 فروردین 1399 - 13:47
نظرسنجی ورزش زنان ایران ۹۸

نخستین نظرسنجی و گزینش رسمی ورزش زنان ایران ۹۸ در فروردین ۹۹ سازماندهی شد. این، بزرگترین گزینش سالانه در ورزش زنان ایران در همه ادوار به حساب می آید. ۳۲ ورزشکار، ۳۲ آینده ساز متولدین ۱۳۸۰ به بعد و ۱۶ مربی و ۸ داور برای حضور در جدول اصلی این نظرسنجی گزینش شدند. این گزینش […]

نخستین نظرسنجی و گزینش رسمی ورزش زنان ایران ۹۸ در فروردین ۹۹ سازماندهی شد. این، بزرگترین گزینش سالانه در ورزش زنان ایران در همه ادوار به حساب می آید. ۳۲ ورزشکار، ۳۲ آینده ساز متولدین ۱۳۸۰ به بعد و ۱۶ مربی و ۸ داور برای حضور در جدول اصلی این نظرسنجی گزینش شدند.

این گزینش از طریق شبکه‌های اجتماعی آی دبلیو اسپورتس صورت می‌گیرد. کاربران در زمان مشخص در اینستاگرام آی دبلیو اسپورتس می‌توانند آرای خود را وارد کنند. دنبال کردن صفحه اینستاگرام آی دبلیو اسپورتس به شناسه iwsports ضروری است. پس از عبور از مرحله دوم، آرای عمومی با آرای کارشناسان ادغام خواهد شد.

چرا این نظرسنجی مهم، معتبر و مفید است؟

۱) این نظرسنجی بر روی بستر یک رسانه رسمی صورت می‌گیرد در حالی که در فضای غیر رسمی شبکه‌های اجتماعی نظرسنجی‌هایی دیده می شود که فاقد پشتوانه و رسمیت است.

۲) این نظرسنجی با ترکیب آرای عمومی و آرای کارشناسی انجام می‌شود. بدین ترتیب که لیست اولیه توسط پایگاه خبری ورزش زنان ایران تهیه می‌شود، آرای عمومی صد در صدی در مرحله اول بخشی از برگزیدگان را مشخص می‌کند. در مرحله دوم ، آرای عمومی ضریب نفوذ ۵۰ درصدی و آرای خبرنگاران ۵۰ درصد دیگر را تشکیل می‌دهد و با حرکت به سمت بالای هرم نظرسنجی، ضریب نفوذ رای عمومی کاهش می‌یابد و خبرنگاران تعیین کننده خواهند بود.

۳) این نظرسنجی از این پس هر سال برگزار می‌شود و یک روند دائمی و سال به سال را پیش خواهد برد. نام و عملکرد نفرات منتخب و حاضران در فهرست نامزدها برای همیشه در بخش ویژه برترین‌های سال روی سایت باقی می‌ماند و در آینده قابل رجوع خواهد بود.

۴) برترین‌های نظرسنجی برترین‌های ورزش زنان کشور مورد تقدیر قرار می‌گیرند و سندی مبنی بر این انتخاب دریافت خواهند شد. تلاش است از برگزیدگان طی مراسمی تجلیل شود. ما در حال بررسی زمینه برگزاری چنین مراسمی هستیم.

۵) برگزاری این نظرسنجی و استقبال قابل توجه از آن کمک کرد کاربرانی که برای رای دادن به یک شخص خاص در این نظرسنجی شرکت می کردند با دیگر ورزشکاران، داوران و مربیان و افتخارات آنها آشنا شوند به ویژه در بخش آینده سازان نام هایی مطرح شدند که از آنها کمتر صحبت می شود و در آینده از آنها بیشتر خواهیم شنید.


شروط ورود به جدول اصلی ورزشکاران

الف) در سال ۹۸ در عضویت تیم ملی بزرگسالان بوده باشد و یا از او به عنوان بازیکن ملی یاد شود. اگر تیم ملی مورد نظر در سال ۹۸ مسابقات رسمی نداشته آن بازیکن باید دارای سوابق روشن در تیم ملی در ۲ سال اخیر بوده باشد

ب) بالای ۱۸ سال سن داشته باشد مگر اینکه با سن زیر ۱۸ سال توانسته باشد در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا، قهرمانی بزرگسالان جهان یا انتخابی المپیک به موفقیت شاخصی رسیده باشد. این موفقیت می تواند کسب مدال یا ارتقای رکورد باشد.

ج) به طور نسبی به عنوان یک ورزشکار شاخص و الهام بخش (حداقل در میان جامعه رشته ورزشی خود) شناخته شود

د) به عنوان مربی در کادر تیم‌های ملی، لیگ یا قهرمانی کشور فعالیت نداشته باشد

ه) فعالیت مستمر در تمام طول سال در سطح عالی رشته خود داشته باشد (برای مثال در لیگ های چند مرحله ای، حضور در همه مراحل لیگ الزامی است)

و) در مورد ورزشکارانی که در یک رشته شرایط نزدیک به هم دارند، جزئیات موفقیت های آنها تعیین کننده حضور یا عدم حضور در فهرست ۳۲ نفره بوده است.

*کسب مدال در مسابقات منطقه ای قاره ای و نیز مسابقات یونیورسیاد دارای ارزش پایین تر نسبت به مسابقات سراسر قاره ای و جهانی تلقی شده است.

شروط ورود به جدول اصلی آینده سازان

آینده سازان در این ساز و کار به تمامی ورزشکارانی گفته می شود که متولد اول فروردین سال ۱۳۸۰ به بعد باشند و به اندازه ای ظرفیت داشته باشند که بتوان متصور بود که آنها در ۴ سال آینده به تیم های ملی در بازی های آسیایی، المپیک، مسابقات قهرمانی آسیا و جهان خدمت خواهند کرد. همچنین ورزشکاران باید در رده سنی امید، جوانان و یا سال آخر نوجوانان باشند و رده های سنی پایین تر امکان ورود به این جدول را ندارند.

در این بخش، ورزشکاران باید در سال ۹۸ برای تیم ملی رده سنی خود به میدان رفته باشند و یا در صورتی که تیم ملی این رشته، رویداد رسمی نداشته آنها باید در لیگ یا بیش از یک دوره از مسابقات سراسری صاحب موفقیتی مستمر شده یا در باور اهالی آن رشته به عنوان یک استعداد باارزش شناخته شده باشند.

*کسب مدال در مسابقات منطقه ای قاره ای و نیز مسابقات یونیورسیاد دارای ارزش پایین تر نسبت به مسابقات سراسر قاره ای و جهانی تلقی شده است.

در این نظرسنجی عملکرد ورزشکاران در طول سال بررسی و در صورت نیاز به تکمیل اطلاعات، از چهره های معتمد رشته های ورزشی مشاوره اخذ شد.

شروط ورود به جدول اصلی مربیان

در بخش مربیان، منتخبان باید یا در تیم های ملی بزرگسالان، امید، جوانان و نوجوانان حضور داشته و به موفقیت شاخصی با تیم ملی رسیده باشند و یا اثرگذاری آنها بر رشته تحت امر خود در تیم ملی یا باشگاه خود مسجل باشد. ثبات در موفقیت یا مشاهده خروجی شاخصی از تلاش آنها در انتخاب، اثربخش بوده است.

میزان محبوبیت عمومی، جایگاه بین المللی و اقدامات الهام بخش برای ورزش زنان ایران دیگر شروط ورود به جدول اصلی در نظر گرفته شده است. در این بخش، میزان ارتباطات اجتماعی و شاخص های رفتاری مربیان نیز در نظر گرفته شد.

شروط ورود به جدول اصلی داوران

در بخش داوران، حضور در مسابقات قهرمانی قاره ای یا جهانی ملاک اصلی انتخاب بود و مسابقات منطقه ای شرط کافی برای ورود به این بخش در نظر گرفته نشد.


فهرست نامزدها و عناوین

۱ - سارا خادم الشریعه (شطرنج): کسب بالاترین رنکینگ تاریخ شطرنج زنان ایران در رده بندی جهانی و صعود تا رده سیزدهم در پی حضور در رویدادهای پرشمار معتبر جهانی

۲- الهه منصوریان (ووشو): مدال طلا در مسابقات جهانی شانگهای

۳- تکتم دستاربندان (دو و میدانی): حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در ۱۸ سالگی و ۲ بار ارتقای رکورد ۸۰۰ متر ایران و یک بار ارتقای رکورد باشگاهی این ماده به همراه ۳ بار قهرمانی پیاپی در این ماده در لیگ ۹۸

۴- مریم هاشمی (ووشو): مدال طلا در مسابقات جهانی شانگهای

۵- زهرا کیانی (تالو): نمایش برجسته و کسب مدال برنز در مسابقات جهانی شانگهای، درخشش در لیگ ووشو همراه با سپاهان و

۶- هانیه رجبی (تالو): ۲ مدال نقره در مسابقات جهانی شانگهای

۷- مائده برهانی (والیبال): درخشش در لیگ یک والیبال ترکیه همراه با تیم سامسون اسپور و معرفی به عنوان امتیاز آورترین بازیکن در تعداد قابل توجهی از مسابقات این فصل

۸- حمیده عباسعلی (کاراته): کسب سهمیه المپیک ریو؛ طلای مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان؛ طلای لیگ جهانی پاریس، سالزبورگ و استانبول، برنز لیگ جهانی رباط، شانگهای و مادرید و طلای سری آ شیبلی و برنز سری آ مونترال

۹- رزیتا علیپور (کاراته): نقره مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان؛ طلای لیگ جهانی مسکو؛ برنز لیگ جهانی دوبی و طلای سری آ شیلی

۱۰- سارا بهمنیار (کاراته): کسب سهمیه المپیک توکیو؛ طلای لیگ جهانی توکیو و مسکو؛ برنز لیگ جهانی دوبی

۱۱- طراوت خاکسار (کاراته): طلای مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان؛ طلای لیگ جهانی استانبول؛ برنز لیگ جهانی شانگهای و رباط مراکش

۱۲- فاطمه صادقی (کاتا - کاراته): مدال نقره المپیک ساحلی قطر؛ مدال برنز کاتای قهرمانی آسیا در ازبکستان؛ بالاترین رتبه در رنکینگ جهانی در میان کاتاروهای ایرانی

۱۳- سارا شیربیگی (فوتسال): برترین گلزن لیگ برتر فوتسال؛ بهترین پاسور و ارزشمندترین بازیکن حال حاضر فوتسال ایران که نقش مهمی در موفقیت‌های تیم "هیئت خراسان رضوی" در لیگ برتر ۹۸ داشت

۱۴- نجمه خدمتی (تیراندازی - تفنگ): کسب کننده اولین سهمیه المپیک توکیو؛ ۲ بار ارتقای رکورد در سال ۹۸ و نمایش درخشان در مسابقات برون مرزی

۱۵- آرمینا صادقیان (تیراندازی - تفنگ): کسب سهمیه المپیک توکیو در تیراندازی؛ ۲ مدال برنز تیمی میکس و تیمی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا در قطر و حضور در ۳ مرحله جام جهانی تیراندازی در چین، آلمان و برزیل؛ بهبود رکورد جوانان ایران در جام جهانی آلمان

۱۶ - فاطمه کرم زاده (تیراندازی - تفنگ): کسب سهمیه المپیک توکیو در تیراندازی؛ حضور در ۲ فینال در مسابقات قهرمانی آسیا در قطر و حضور در ۲ مرحله جام جهانی تیراندازی در آلمان و برزیل

۱۷- فرانک پرتو آذر (دوچرخه سواری کوهستان): مدال برنز مسابقات دوچرخه سواری کوهستان آسیا در تایلند و رسیدن به صدر رنکینگ دوچرخه سواران کوهستان زن آسیا

۱۸- سمیه یزدانی (دوچرخه سواری جاده): کسب مدال برنز در مسابقات دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا در ازبکستان به عنوان اولین مدال تاریخ دوچرخه سواری زنان در بخش جاده و پیوستن به تیمی اسپانیایی

۱۹- فرزانه فصیحی (دو و میدانی): ارتقای رکورد دو سرعت داخل سالن ایران و قرار گرفتن بر روی سکو در مسابقات صربستان و ترکیه

۲۰- هانیه رستمیان (تیراندازی - تپانچه): کسب سهمیه المپیک توکیو در تپانچه

۲۱- هانیه عاشوری (کشتی آلیش): تنها طلایی ایران در مسابقات جهانی کشتی آلیش در قزاقستان که اولین طلای ایران در ادوار این مسابقات بود و عامل قهرمانی ایران شد

۲۲- ثریا آقایی (بدمینتون): حضور در ۱۹ رویداد بین المللی (یک قهرمانی آسیا و ۱۸ تورنمنت اوپن) و کسب یک طلا، یک نقره و ۳ برنز در مسابقات انفرادی و یک طلا و ۳ برنز در مسابقات دوبل در این رویدادها

۲۳- شادی عبدالوند (بسکتبال): نمایش درخشان در ترکیب تیم گرگان در لیگ برتر بسکتبال، هموار کننده مسیر این تیم برای حضور در فینال و آمارهای دبل دبل پرتعداد و تریپل دبل در خلال فصل

۲۴- مهلا مومن زاده (تکواندو): کسب مدال نقره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در منچستر به عنوان یک تکواندوکار جوان، کم نام و نشان و شگفتی ساز در حضور ستارگان تکواندوی جهان

۲۵- پریسا جهان فکریان (وزنه برداری) : الهام بخشی به عنوان یکی از اعضای اولین تیم ملی وزنه برداری زنان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات قهرمانی جهان و سپس حضور پررنگ در تورنمنت قطر

۲۶- نیلوفر عیلپور (تیراندازی با کمان): کماندار اول ایران در ۱۹ سالگی، پیشرفت شاخص در تیم ملی تیراندازی با کمان ریکرو، کسب بهترین رتبه کمانداران ایرانی در جام جهانی جوانان، حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب عنوان چهارم با تیم ملی برای اولین بار در کاپ جهانی شانگهای

۲۷- مهسا صابری (والیبال): عملکرد قابل توجه در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی و نقش آفرینی در ترکیب سایپا برای قهرمانی در لیگ برتر والیبال و شناخته شدن به عنوان یک بازیکن اخلاق مدار

۲۸- نازنین ملایی (قایقرانی -  رویینگ): طلای مسابقات قایقرانی رویینگ قهرمانی آسیا در کره جنوبی و ۲ طلا در کاپ رویینگ آسیا در تایلند

۲۹- پریسا عرب (دو و میدانی): بانوی شماره یک دو صحرانوردی ایران که در لیگ ۹۸ نیز در هر ۳ مرحله حاضر و با قهرمانی در ۲ ماه در هر مرحله، جمعاً ۶ قهرمانی در لیگ به دست آورد.

۳۰- آزاده صیدی (کبدی): نمایش درخشان در لیگ کبدی ۹۸ و نقش تعیین کننده در قهرمانی تیم تهران در این مسابقات، حفظ ثبات و اثربخشی و حداقل نوسان ممکن

۳۱- الناز رکابی (سنگ نوردی): حضور درخشان و متعدد در تورنمنت‌های سنگ نوردی در اقصی نقاط جهان شامل مسابقات جهانی و انتخابی المپیک و عملکرد قابل دفاع در مسابقات قهرمانی آسیا

۳۲- مهشید اشتری (تنیس روی میز): صدرنشینی در رنکینگ ملی تنیس روی میز ایران و درخشش در مسابقات کاپ تنیس روی میز آسیا در یوکوهامای ژاپن

۱) مارال ترکمان (فوتسال) نمایش درخشان در لیگ برتر فوتسال در ترکیب سایپا و تیم فوتسال جوانان در مسابقات آسیای مرکزی

۲) محیا دارابیان (سنگ نوردی) کسب ۲ مدال طلا و یک نقره در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا در بنگلور هند

۳) رکسانا ساوه شمشکی (اسکی) نماینده ایران در المپیک زمستانی جوانان در لوزان سوییس و پرچمدار ایران در این رقابت‌ها

۴) الینا رحیمی (تنیس روی میز) نفر اول و بی رقیب تنیس روی میز ایران در رده سنی نوجوانان و قهرمانی‌های پیاپی تور نوجوانان کشور

۵) یلدا ولی نژاد (تکواندو) قهرمان نوجوانان آسیا در اردن، برنز مسابقات آزاد ترکیه، دارای بهترین جایگاه در میان تکواندوکاران ایرانی در رنکینگ جهانی

۶) شیما صفایی (تنیس روی میز) حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان کم سن ترین نماینده ایران، نمایش خیره کننده در تورهای داخلی و موفق ترین پینگ پنگ باز ایرانی در ثبات در حفظ قهرمانی در مسابقات داخلی

۷) راحیل رمضانی (سنگ نوردی) کسب یک مدال طلا و یک نقره در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا در بنگلور هند

۸) مبینا حسن نژاد (هندبال) عملکرد شاخص و فراتر از حد انتظار در لیگ برتر هندبال در ترکیب تیم کیش ایر و معرفی به عنوان یکی از استعدادهای جدید لیگ

۹) نگار رجبی (تیراندازی با کمان) عضو تیم ملی تیراندازی با کمان در مسابقات جهانی نوجوانان در اسپانیا

۱۰) زهرا عرب رستمی (دو و میدانی) ستاره آینده پرتاب چکش ایران؛ کسب یک قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی در مراحل ۳ گانه لیگ دو و میدانی در ترکیب تیم آسان پرداخت

۱۱) آنوشا مهدیان (شطرنج) تنها نماینده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در چین و کسب مدال برنز شطرنج نوجوانان جهان در هند

۱۲) آیدا حیدری (ووشو) کسب مدال برنز مسابقات جوانان آسیا در برونئی و ثبات در موفقیت پس از مدال آوری در مسابقات جهانی برزیل

۱۳) مشکات صفی (تنیس) نمایش اقتدار در تنیس پایه دختران ایران با قهرمانی‌های پیاپی و معرفی به عنوان سرمایه آینده تنیس ایران

۱۴) الهه پور صالح (والیبال) عملکرد خیره کننده در لیگ برتر والیبال در ترکیب پیکان به عنوان یک بازیکن جوان

۱۵) منیره پناهی (تالو) کسب ۲ مدال برنز در ووشوی قهرمانی جوانان آسیا در برونئی

۱۶) رومینا سالک (اسکیت) کسب مدال برنز مسابقات اسکیت فری استایل قهرمانی نوجوانان جهان در اسپانیا

۱۷) آیدا گل محمدی (بسکتبال) عملکرد غیر قابل چشم پوشی در ترکیب تیم خانه بسکتبال کردستان در لیگ برتر بسکتبال به عنوان ارزشمندترین بازیکن این تیم و ثبت آمارهای طلایی در ترکیب این تیم

۱۸) غزل سلطانی (تکواندو) قهرمان نوجوانان آسیا در اردن، طلای مسابقات آزاد ترکیه، رسیدن به ترکیب تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

۱۹) نگار اسماعیلی (تکواندو) قهرمان نوجوانان آسیا در اردن، پیشرفت خیره کننده و درخشش در مسابقات انتخابی و قهرمانی کشور و رسیدن به ترکیب تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

۲۰) کیمیا زارعی (قایقرانی رویینگ) کسب مدال برنز مسابقات قایقرانی رویینگ قهرمانی آسیا در کره جنوبی در بخش ۲ نفره سبک وزن همراه با زینب نوروزی

۲۱) ستایش پزشکی (اسکواش) استعداد جدید اسکواش ایران و قرار گرفتن در رنک ۲ اسکواش زیر ۱۳ سال آسیا

۲۲) آناهیتا توکلی (تکواندو) قهرمان نوجوانان آسیا در اردن، پیشرفت خیره کننده و قهرمان نوجوانان کشور در وزن دهم و قهرمان انتخابی ورود به اردوی تیم ملی

۲۳) نسیم صفایی (بدمینتون) نایب قهرمان مراحل دوم و سوم رنکینگ بزرگسالان، قهرمان مراحل دوم و سوم رنکینگ جوانان

۲۴) آرتمیس حسینی (اسکی) نماینده ایران در المپیک زمستانی جوانان در لوزان سوییس

۲۵) ساجده سیاحیان (دوچرخه سواری) استعداد ملی دوچرخه سواری ایران و نفر اول اسکرچ جوانان ایران که در مسابقات جوانان کشور به تنهایی ۶ مدال (از جمله ۴ طلا) به دست آورد

۲۶) ستاره زرگر (دوچرخه سواری) نماینده ایران در مسابقات دوچرخه سواری پیست آسیا و نفر اول اسپرینت ایران

۲۷) رومینا تاجیک (بدمینتون) قهرمان مرحله سوم و مقام سوم مرحله دوم رنکینگ بزرگسالان، نایب قهرمان مراحل دوم و سوم رنکینگ جوانان و نایب قهرمانی لیگ با تیم آکادمی پونا مشهد

۲۸) حدیث جمال (کاراته – کاتا) نفر اول کاراته وان ایران در رده سنی امید در کاتا در مجموع مراحل سال ۹۸

۲۹) مریم حبیبی (والیبال) عملکرد درخشان در ترکیب تیم باریج اسانس کاشان در لیگ برتر و معرفی به عنوان یکی از ستارگان آینده

۳۰) گلنوش خسروی (فوتبال) تنها لژیونر فوتبال زنان ایران با پیوستن به تیم کوناک اسپور و پیشرفت محسوس در فوتبال ترکیه و همراهی تیم ملی فوتبال جوانان در مقدماتی قهرمانی آسیا به عنوان ارزشمندترین مهره

۳۱) مهرآسا عبداللهی (ووشو) کسب مدال نقره مسابقات ووشوی جوانان آسیا در برونئی

۳۲) تینا مدانلو (تکواندو) کسب مدال نقره مسابقات نوجوانان آسیا در اردن، قهرمان مسابقات نوجوانان کشور در بابلسر، کسب مدال برنز مسابقات آزاد ترکیه، پیشرفت خیره کننده و رسیدن به ترکیب فیکس تیم ملی بزرگسالان

۱) سمانه خوش قدم (کاراته) عملکرد شاخص در کسب ۲ سهمیه المپیک کاراته زنان از زمان پیوستن به تیم ملی بزرگسالان به عنوان سرمربی در پاییز ۹۸

۲) مریم هاشمی (والیبال) موفقیت در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر والیبال همراه با سایپا با پیروزی‌های قاطع و تنها یک شکست میلی متری در ست پنجم

۳) ندا زارع (تکواندو) تیم تحت هدایت او در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در اردن قهرمان شد

۴) نیکا بیک لیکلی (بسکتبال) تبدیل شدن تیم بانوان شهر گرگان با او به مدعی قهرمانی لیگ و رسیدن به فینال لیگ برتر، محبوبیت فوق العاده و همچنین هدایت تیم ملی بسکتبال ۳ به ۳ ایران

۵) حمیده ایرانمنش (تنیس روی میز) هدایت تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا،، تورنمنت‌های اروپایی، قهرمانی با شهرداری شهر بابک در لیگ و صدرنشینی با همین تیم در فصل جدید

۶) راضیه طهماسبی (ووشو - ساندا) هدایت تیم ملی ووشو در مسابقات قهرمانی جهان در شانگهای و کسب ۳ طلا برای ایران

۷) سمیرا زرگری (اسکی) مربی سازنده و هدایت تیم‌های ملی اسکی در رویدادهای مختلف شامل مسابقات قهرمانی جهان، المپیک جوانان و تورنمنت‌ها

۸) مهسا مجللی (قایقرانی – آب‌های آرام) مربی سازنده و هدایت تیم ملی آب‌های آرام به عنوان تنها مربی حاضر در تیم ملی در مسابقات جهانی مجارستان و سکاندار تیم ملی در راه کسب سهمیه المپیک و مسابقات قهرمانی آسیا

۹) سولماز عباسی (قایقرانی – رویینگ) مربی سازنده و مربی تیم ملی رویینگ در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی که به کسب یک طلا و ۲ برنز برای دختران رویینگ ایران انجامید

۱۰) پرند دولتی زاده (اسکواش) مربی تیم ملی اسکواش در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخاب به عنوان تنها مربی زن هویت بخش اسکواش آسیا از سوی فدراسیون اسکواش آسیا در سال ۲۰۱۹

۱۱) الهام هاشمی (تیراندازی – تفنگ) مربی تیم ملی تیراندازی در راه کسب سهمیه المپیک و ادوار مسابقات جهانی و مسابقات قهرمانی آسیا که دستاورد وی کسب ۳ سهمیه المپیک توکیو برای ورزش ایران بود

۱۲) ستاره موسوی (کاراته)  مربی تیم ملی کاراته تا پاییز ۹۸ که حاصل آن مدال‌های خوشرنگ از لیگ جهانی و کسب ۲ طلا و یک برنز در کومیته انفرادی و یک طلا در کومیته تیمی در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان بود

۱۳) مریم امراللهی (وزنه برداری) سرمربی اولین تیم ملی وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی جهان در تایلند که ایران با ۴ وزنه بردار نخستین بار در آن شرکت کرد

۱۴) ستاره اسماعیلی (کشتی آلیش) سرمربی تیم ملی که برای نخستین بار توانست قهرمان جهان شود. ایران در این مسابقات در قزاقستان، یک طلا، یک نقره و یک برنز کسب کرد.

۱۵) محبوبه کریمی (ووشو - تالو) مربی تیم ملی تالو در مسابقات جهانی شانگهای که به کسب ۲ نقره و یک برنز برای ایران انجامید و مربی تیم‌های ملی پایه در رقابت‌های قهرمانی آسیا در برونئی که حاصل آن ۴ نقره و ۳ برنز برای ایران بود

۱۶) مرضیه جعفری (فوتبال) سرمربی تیم شهرداری بم که بهار امسال قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران را جشن گرفت، پرافتخارترین مربی ایران شد و تیمش در پایان سال ۹۸ و پیش از پایان لیگ، گزینه اصلی قهرمانی است. ثبات او گذر از نامش را غیر ممکن می‌کند.

۱) گلاره ناظمی (فوتسال) قضاوت در مسابقات قهرمانی اروپا و رویدادهای معتبر جهانی در سال ۹۸

۲) نرگس افشین (والیبال) قضاوت در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در کره جنوبی

۳) سیمین رضایی (تنیس روی میز)  انتخاب به عنوان تنها داور زن ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۰

۴) انسیه خباز مافی نژاد (فوتبال) قضاوت در مسابقات قهرمانی آسیا و پنجره انتخابی المپیک

۵) المیرا گوزل زاده (کاراته) رسیدن به بالاترین سطح داوری کاراته به عنوان اولین داور زن ایرانی و قضاوت در لیگ جهانی سری آ در شیلی

۶) بدری اسدی (تکواندو) قضاوت به عنوان تنها داور ایرانی در مسابقات یونیورسیاد دانشجویی در ایتالیا

۷) سوفیا نواده (اسکواش) قضاوت در مسابقات اسکواش جوانان آسیا در ماکائو و مسابقات تیمی و انفرادی غرب آسیا در گرگان

۸) اسما نیک ور (رویینگ) حضور در مسابقات کاپ یک جهانی رویینگ در  بلغارستان و جوانان آسیا در تایلند


 مرحله اول

در این مرحله صد در صد آرای کاربران اثرگذار بود و نفراتی به مرحله دوم راه یافتند که آرای بیشتری به دست آوردند

گروه A

سارا خادم الشریعه – هانیه رستمیان – ثریا آقایی – فاطمه صادقی

گروه B

الهه .منصوریان – مهلا مومن زاده – مائده برهانی – پریسا جهان فکریان

گروه C

زهرا کیانی – سمیه یزدانی - شادی عبدالوند – رزیتا علیپور

گروه D

حمیده عباسعلی – فاطمه کرم زاده – مریم هاشمی – آزاده صیدی

گروه E

نجمه خدمتی – نازنین ملایی – طراوت خاکسار – پریسا عرب

گروه F

سارا بهمنیار – حانیه رجبی – مهسا صابری – تکتم دستاربندان

گروه G

فرزانه فصیحی – آرمینا صادقیان – حانیه عاشوری – نیلوفر علیپور

گروه H

فرانک پرتوآذر – سارا شیربیگی – الناز رکابی – مهشید اشتری

گروه A

گلنوش خسروی – آیدا حیدری – الینا رحیمی – زهرا عرب رستمی

گروه B

یلدا ولی نژاد – رکسانا ساوه شمشکی – حدیث جمال – آنوشا مهدیان

گروه C

محیا دارابیان – آناهیتا توکلی – ساجده سیاحیان – مبینا حسن نژاد

گروه D

شیما صفایی – نگار اسماعیلی – آرتمیس حسینی – مشکات صفی

گروه E

منیره پناهی – مارال ترکمان – مریم حبیبی – نگار رجبی

گروه F

غزل سلطانی – رومینا سالک – ستاره زرگر – مهرآسا عبداللهی

گروه G

آیدا گل محمدی – راحیل رمضانی – تینا مدانلو - نسیم صفایی

گروه H

الهه پورصالح – کیمیا زارعی – ستایش پزشکی – رومینا تاجیک

گروه A

سمانه خوش قدم (کاراته) مهسا مجللی (قایقرانی آب‌های آرام) مریم امراللهی (وزنه برداری) سمیرا زرگری (اسکی)

گروه B

راضیه طهماسبی(ووشو) پرند دولتی زاده (اسکواش) مرضیه جعفری (فوتبال) ستاره اسماعیلی (کشتی آلیش)

گروه C

الهام هاشمی(تیراندازی) ستاره موسوی (کاراته) ندا زارع (تکواندو) محبوبه کریمی (تالو)

گروه D

نیکا بیک لیکلی (بسکتبال) مریم هاشمی (والیبال) سولماز عباسی (قایقرانی رویینگ) حمیده ایرانمنش (تنیس روی میز)

گروه A

گلاره ناظمی (فوتسال) نرگس افشین (والیبال) اسما نیک ور (قایقرانی رویینگ) بدری اسدی (تکواندو)

گروه B

سیمین رضایی (تنیس روی میز) انسیه خباز مافی نژاد (فوتبال) المیرا گوزل زاده (کاراته) سوفیا نواده (اسکواش)

نظرسنجی مرحله اول در صفحه اینستاگرام پایگاه خبری ورزش زنان ایران برگزار شد. شرکت کنندگان می‌توانستند طی ۴۸ ساعت آرای خود را به صورت نظر زیر پست مربوطه درج کنند.

ورزشکاران

گروه یک: ۱) ثریا آقایی ۴۲ درصد ۲) سارا خادم الشریعه ۲۹ درصد ۳) فاطمه صادقی ۱۷ درصد ۴) هانیه رستمیان ۱۲ درصد / ‏‬ کل آرا: ۸۰۲ رای

گروه دوم: ۱) مهلا مومن زاده ۴۵ درصد ۲) الهه منصوریان ۲۶ درصد ۳) مائده برهانی ۲۰ درصد ۴) پریسا جهان فکریان ۹ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۱۴۸ رای

گروه سوم: ۱) زهرا کیانی ۳۵ درصد ۲) شادی عبدالوند ۳۱ درصد ۳) سمیه یزدانی ۲۳ درصد ۴) رزیتا علیپور ۱۱ درصد / ‏‬ کل آرا: ۷۴۱ رای

گروه چهارم: ۱) فاطمه کرم زاده ۲۹ درصد ۲) حمیده عباسعلی ۲۶ درصد ۳) مریم هاشمی ۲۳ درصد ۴) آزاده صیدی ۲۲ درصد / ‏‬ کل آرا: ۹۵۳ رای

گروه پنجم: ۱) نجمه خدمتی ۴۱ درصد ۲) طراوت خاکسار ۳۴ درصد ۳) نازنین ملایی ۱۵ درصد ۴) پریسا عرب ۱۰ درصد / ‏‬ کل آرا: ۷۳۶ رای

گروه ششم: ۱) حانیه رجبی ۳۶ درصد ۲) مهسا صابری ۳۴ درصد ۳) سارا بهمنیار ۱۷ درصد ۴) تکتم دستاربندان ۱۳ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۱۱۳ رای

گروه هفتم: ۱) نیلوفر علیپور ۲۸ درصد ۲) فرزانه فصیحی ۲۵ درصد ۳) آرمینا صادقیان ۲۴ درصد ۴) هانیه عاشوری ۲۳ درصد / ‏‬ کل آرا: ۹۲۷ رای

گروه هشتم: ۱) سارا شیربیگی ۵۰ درصد ۲) الناز رکابی ۲۳ درصد ۳) مهشید اشتری ۱۴ درصد ۴) فرانک پرتو آذر ۱۳ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۲۷۹ رای

آینده سازان

گروه یک: ۱) گلنوش خسروی ۲۹ درصد ۲) آیدا حیدری ۲۷ درصد ۳) الینا رحیمی ۲۳ درصد ۴) زهرا عرب رستمی ۲۱ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۶۱۰ رای

گروه دو: ۱) یلدا ولی نژاد ۳۳ درصد ۲) رکسانا ساوه شمشکی ۳۱ درصد ۳) آنوشا مهدیان ۲۸ درصد ۴) حدیث جمال ۸ درصد ‏‬ / ‏‬ کل آرا: ۱۴۷۹ رای

گروه سوم: ۱) مبینا حسن نژاد ۳۶ درصد ۲) آناهیتا توکلی ۳۵ درصد ۳) ساجده سیاحیان ۲۳ درصد ۴) محیا دارابیان ۶ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۳۴۵ رای

گروه چهارم: ۱) آرتمیس حسینی ۴۱ درصد ۲) نگار اسماعیلی ۲۹ درصد ۳) شیما صفایی ۲۷ درصد ۴) مشکات الزهرا صفی ۳ درصد / ‏‬ کل آرا: ۷۸۰ رای

گروه پنجم: ۱) مریم حبیبی ۳۰ درصد ۲) مارال ترکمان ۲۶ درصد ۳) منیره پناهی ۲۳ درصد ۴) نگار رجبی ۲۱ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۴۲۳ رای

گروه ششم: ۱) رومینا سالک ۳۳ درصد ۲) غزل سلطانی ۲۸ درصد ۳) مهرآسا عبداللهی ۲۳ درصد ۴) ستاره زرگر ۲۱ درصد / ‏‬ کل آرا: ۲۶۸۷ رای

گروه هفتم: ۱) آیدا گل محمدی ۳۴ درصد ۲) تینا مدانلو ۲۶ درصد ۳) نسیم صفایی ۲۳ درصد ۴) راحیل رمضانی ۱۷ درصد / ‏‬ کل آرا: ۸۵۶ رای

گروه هشتم: ۱) الهه پورصالح ۴۰ درصد ۲) کیمیا زارعی ۲۱ درصد ۳) رومینا تاجیک ۲۰ درصد ۴) ستایش پزشکی ۱۹ درصد / ‏‬ کل آرا: ۷۹۸ رای

مربیان

گروه یک: ۱) سمانه خوش قدم ۳۹ درصد ۲) سمیرا زرگری ۳۱ درصد ۳) مهسا مجللی ۲۵ درصد ۴) مریم امراللهی ۵ درصد / ‏‬ کل آرا: ۸۹۹ رای

گروه دو: ۱) مرضیه جعفری ۵۲ درصد ۲) راضیه طهماسبی فر ۲۳ درصد ۳) پرند دولتی زاده ۲۱ درصد ۴) ستاره اسماعیلی ۴ درصد / ‏‬ کل آرا: ۲۲۹۹ رای

گروه سه: ۱) محبوبه کریمی ۲۸ درصد ۲) الهام هاشمی ۲۶ درصد ۳) ندا زارع ۲۵ درصد ۴) ستاره موسوی ۲۱ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۱۵۹ رای

گروه چهارم: ۱) نیکا بیک لیکلی ۳۴ درصد ۲) حمیده ایرانمنش ۲۹ درصد ۳) مریم هاشمی ۲۲ درصد ۴) سولماز عباسی ۱۵ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۹۰۲ رای

داوران

گروه یک: ۱) نرگس افشین ۳۴ درصد ۲) بدری اسدی ۲۹ درصد ۳) اسماً نیک ور ۲۵ درصد ۴) گلاره ناظمی ۱۲ درصد / ‏‬ کل آرا: ۱۴۸۱ رای

گروه دوم: ۱) سوفیا نواده ۳۴ درصد ۲) انسیه خبار مافی نژاد ۲۵ درصد ۳) سیمین رضایی ۲۴ درصد ۴) المیرا گوزل زاده ۱۷ درصد / ‏‬ کل آرا: ۴۰۶ رای


 مرحله دوم

در این مرحله ۵۰ در صد آرای کاربران اثرگذار است و ۵۰ درصد اثربخشی دیگر با آرای خبرنگاران و عکاسان پایگاه خبری ورزش زنان ایران و نشریه قهرمانان تعیین می‌شود

گروه یک

۱) سارا خادم الشریعه (شطرنج) زهرا کیانی (تالو) حانیه رجبی (تالو) نیلوفر علیپور (تیراندازی با کمان)

گروه دو

۱) نجمه خدمتی (تیراندازی) فاطمه کرم زاده (تیراندازی) شادی عبدالوند (بسکتبال) مهلا مومن زاده (تکواندو)

گروه سه

۱) الهه منصوریان (ووشو) حمیده عباسعلی (کاراته) طراوت خاکسار (کاراته) الناز رکابی (سنگ نوردی)

گروه چهار

۱) فرزانه فصیحی (دو و میدانی) سارا شیربیگی (فوتسال) ثریا آقایی (بدمینتون) مهسا صابری (والیبال)

گروه یک

۱) یلدا ولی نژاد (تکواندو) الهه پورصالح (والیبال) ۳) آیدا گل محمدی (بسکتبال) ۴) کیمیا زارعی (قایقرانی رویینگ)

گروه دو

۱) نگار اسماعیلی (تکواندو) آناهیتا توکلی (تکواندو) آیدا حیدری (ووشو) مارال ترکمان (فوتسال)

گروه سه

۱) تینا مدانلو (تکواندو) غزل سلطانی (تکواندو) مبینا حسن نژاد (هندبال) مریم حبیبی (والیبال)

گروه چهار

۱) رکسانا ساوه شمشکی (اسکی) آرتمیس حسینی (اسکی) گلنوش خسروی (فوتبال) رومینا سالک (اسکیت)

گروه یک

۱) سمانه خوش قدم (کاراته) سمیرا زرگری (اسکی) مرضیه جعفری (فوتبال) حمیده ایرانمنش (تنیس روی میز)

گروه دو

۱) الهام هاشمی (تیراندازی) محبوبه کریمی (تالو) راضیه طهماسبی فر (ووشو ساندا) نیکا بیک لیکلی (بسکتبال)

انسیه خباز مافی نژاد (فوتبال) ، سوفیا نواده (اسکواش)، بدری اسدی (تکواندو) و نگار افشین (والیبال)


لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=43541

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. سلام و خسته نباشین ، رومینا سالک که در قسمت اینده سازان اسمشون نامیرده شده ایشون یک مدال نقره بازیهای اسیایی ۲۰۱۸ کره را دارن ویک مدال برنز مسابقات جهانی اسپانیا ۲۰۱۹ را دارن و تازه ایشون ۱۴ سالشون هست

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.