بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو | IWSPORTS
تاریخ : چهارشنبه, 30 مهر , 1399 Wednesday, 21 October , 2020
3
ورزش بانوان در ادوار بازی‌های آسیایی

بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو

  • کد خبر : 47724
  • 06 مرداد 1399 - 10:28
بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو
ورزش بانوان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو چین در دوره‌ای که خدیجه آزادپور اولین طلا را برای ورزش زنان ایران در بازی‌های آسیایی به ارمغان آورد

زمان: 12 نوامبر تا 27 نوامبر 2010 (۲۱ آبان تا ۶ آذر ۱۳۸۹)

تعداد شرکت کننده زن : 86 نفر (از مجموع 370 نفر)

تعداد مدال‌های کسب شده زنان: یک طلا، 4 نقره و 8 برنز

پرچمدار : صمد نیکخواه بهرامی


تکواندو

سارا خوش جمال فکری (وزن 46 کیلوگرم ؛ مدال برنز)

یک هشتم نهایی: پیروزی 6 بر یک برابر فریزا جاستینا لی از ماکائو – یک چهارم نهایی: پیروزی 6 بر صفر برابر یان چالاگان از نپال – نیمه نهایی: شکست 8 بر 3 برابر هوانگ هسین یونگ از چین تایپه

سمانه شش پری (وزن 53 کیلوگرم ؛ مدال برنز)

یک شانزدهم نهایی: استراحت- یک هشتم نهایی: پیروزی 6 بر 2 برابر کریستینا کوروبکو از تاجیکستان – یک چهارم نهایی: پیروزی 15 بر 6 برابر شهد الترمان از اردن – نیمه نهایی: شکست 13 بر 16 برابر انگوین تی تو از ویتنام

سوسن حاجی پور (وزن 57 کیلوگرم ؛ مدال برنز)

یک شانزدهم نهایی: استراحت- یک هشتم نهایی: پیروزی 7 بر یک برابر کارلا آلاوا از فیلیپین – یک چهارم نهایی: پیروزی 8 بر 7 برابر یکاترینا دمیتریه وا از قزاقستان – نیمه نهایی: شکست 3 بر صفر برابر هو یوژو از چین

راحله آسمانی (وزن 62 کیلوگرم ؛ مدال نقره)

یک چهارم نهایی: استراحت – نیمه نهایی: پیروزی 4 بر 3 برابر گلنفیس آیتموخمبتوآ از قزاقستان – فینال: شکست: 4 بر 2 برابر گو یونفی از چین

سهیلا سیاحی (وزن 73 کیلوگرم ؛ پنجم)

یک چهارم نهایی: شکست 3 بر 6 برابر فروزا یرگشوآ از قزاقستان


دوومیدانی

مریم طوسی: رتبه 14 ماده 100 متر با 12.03 و 11.92 ثانیه – رتبه 8 ماده 200 متر با 24.45 و 24.56 فینال

لیلا ابراهیمی: رتبه 16 ماده 800 متر با زمان 2:13.34 دقیقه – رتبه 10 ماده 1500 متر با زمان 4:27.73 دقیقه

لیلا رجبی: رتبه 6 ماده پرتاب وزنه با حد نصاب 16.51

سپیده توکلی: رتبه 6 ماده هفتگانه با امتیاز 4845


کاراته

فاطمه قاسمی (وزن منهای 50 کیلوگرم ، هفتم)

یک هشتم نهایی: شکست 2 بر صفر برابر وو انگویت آن از ویتنام – رپه شارژ : شکست 3 بر صفر برابر چن ین هوی از چین تایپه

فاطمه چالاکی (وزن منهای 55 کیلوگرم ، مدال برنز)

یک هشتم نهایی: پیروزی یک بر صفر برابر یکاترینا خوپووتس از قزاقستان – یک چهارم نهایی: شکست 3 بر صفر برابر میکا کوبایاشی از ژاپن – رده بندی: پیروزی یک بر صفر برابر مارنا پابیلور از فیلیپین

سمیرا ملکی پور (وزن منهای 68 کیلوگرم ، مدال برنز)

یک هشتم نهایی: استراحت– یک چهارم نهایی: شکست 2 بر صفر برابر امیکو هونما از ژاپن – رده بندی: پیروزی 7 بر 3 برابر یولاندار آسموروف از اندونزی

حمیده عباسعلی (وزن به اضافه 68 کیلوگرم ، هفتم)

یک هشتم نهایی: استراحت– یک چهارم نهایی: شکست 2 بر یک برابر گائوخار چایکوزوآ از قزاقستان


ووشو

خدیجه آزاد پور (مدال طلا ، 60کیلوگرم)

پیروزی 2 بر صفر برابر نو گیونگ می از کره جنوبی، تان تی لی از ویتنام، وو زو ئی از چین تایپه و دوی وانگخم از هند

الهه منصوریان (مدال برنز ، 52 کیلوگرم)

پیروزی 2 بر صفر برابر زهرا اوریا از مغولستان، ماری جین استیمار از فیلیپین و شکست 2 بر صفر برابر انگوین تی بیچ از ویتنام در نیمه نهایی


کبدی

ترکیب تیم ملی (مدال برنز)

سهیلا ثلبی، فاطمه مومنی، سعیده مقصودلو، ملیحه میری، غزل خلج، شیلان شره زولی، فریده ظریف دوست، زهرا معصوم آبادی، سمیرا شعبانی، سلیمه عبدالله بخش، مرضیه عشقی، صدیقه جعفری / مربی: اعظم مقصودلو

نتایج ایران

دور گروهی: ایران 62 چین تایپه 18 – ایران 38 تایلند 41 – ایران 73 مالزی 10 – نیمه نهایی: ایران 22 هند 23


تیراندازی

تپانچه 10 متر: فاطمه حسینی 20، الهام هریجانی 38 و زینب رمضانی رتبه 33 مقدماتی را به دست آوردند.

تپانچه 25 متر: فاطمه حسینی 20، الهام هریجانی 29 و زینب رمضانی رتبه 21 مقدماتی را به دست آوردند.

تفنگ 10 متر: الهه احمدی هفتم شد. نرجس امامقلی نژاد هشتم شد و مه لقا جام بزرگ در رده پنجم ایستاد.

تفنگ 50 متر درازکش :الهه احمدی سی و چهارم شد. مه لقا جام بزرگ سی و سوم شد. مریم طالبی بیست و سوم شد.

تفنگ 50 متر سه وضعیت (نقره) : الهه احمدی با مجموع امتیاز 681.4 در فینال، به مدال نقره دست پیدا کرد. مه لقا جام بزرگ با رتبه 26 و مریم طالبی با رتبه 14 مقدماتی، به فینال نرسیدند.

تراپ: معصومه عامری در رتبه 14، نرگس رنجبر در رتبه 23 و سپیده سیرانی در رتبه 26 مقدماتی قرار گرفتند. در دبل تراپ، عامری 14، سیرانی 12 و بهاره جهاندار در رتبه 11 ایستادند.

تپانچه تیمی 10 متر : ایران با ترکیب فاطمه حسینی ، الهام هریجانی و زینب رمضانی دهم شد.

تپانچه تیمی 25 متر: ایران با ترکیب فاطمه حسینی ، الهام هریجانی و زینب رمضانی نهم شد.

تفنگ تیمی 10 متر (نقره) : ایران با ترکیب الهه احمدی، نرجس امامقلی نژاد و مه لقا جام بزرگ با امتیاز 1192 در فینال، به مدال نقره رسید.

تفنگ تیمی 50 متر درازکش: ایران با ترکیب الهه احمدی، مریم طالبی و مه لقا جام بزرگ نهم شد.

تفنگ تیمی 50 متر سه وضعیت (برنز) : ایران با ترکیب الهه احمدی، مریم طالبی و مه لقا جام بزرگ با امتیاز 1719 به مدال برنز دست یافت.

تراپ تیمی: ایران با ترکیب معصومه عامری ، نرگس رنجبر و سپیده سیرانی ششم شد.

دبل تراپ تیمی: ایران با ترکیب معصومه عامری ، بهاره جهاندار و سپیده سیرانی چهارم شد.


قایقرانی

آب های آرام 200 متر تک نفره: آرزو معتمدی (ششم)

آب های آرام 500 متر تک نفره: آرزو معتمدی (پنجم)

آب های آرام 500 متر دو نفره: درسا کفیلی و سیما عروجی (ششم)

رویینگ تک نفره سنگین وزن: نسیم بن یعقوب چهارم شد.

رویینگ دو نفره سبک وزن: نازنین ملایی و فاطمه خلج هدایتی پنجم شدند.

رویینگ چهار نفره سبک وزن (برنز): حمیرا برزگر، سولماز عباسی زاد، مریم سعیدی و نسیم بن یعقوب با زمان 6:52.45 صاحب مدال برنز شدند.

قایقرانی بادبانی: فاطمه جعفری (رتبه هشتم اوپتیمیست) پریسا مرادی و کیمیا مینابی نژاد (رتبه پنجم ماده 420)

دراگون بوت: رتبه ششم در هر 3 ماده 250 متر، 500 متر و هزار متر

اعضای تیم دراگون بوت ایران: کبری آبسالان، فرشته احمدی، بهنوش اکابری، دیانا امینی، میترا عزیزی، میترا برزگر، اعظم دانشور، یاسمن دارپرنیان، سحر حفظی، کیمیا مهدویانی، زهرا میرآخوری، سمانه محققیان، فاطمه مرادخانی، نیلوفر موسوی، هما نجیبی، بنفشه رهگذر، شیدا رمضانی، مهرانه صیاد، سوگند صدیقی، ندا تهرانی، فاطمه تات حصاری، سارا زینالی، فریبا زارع، مهناز زارع


تیراندازی با کمان

ریکرو: زهرا دهقان (هفدهم) افروزه مولوی (چهل و هشتم) لیلا سخایی فر (پنجاهم) زهرا شمس (هفدهم) – نهم تیمی با همین نفرات با شکست برابر ژاپن در یک هشتم نهایی


شطرنج

سریع انفرادی: شادی پریدر (دهم) آتوسا پورکاشیان (هفدهم)

تیمی استاندارد: آتوسا پورکاشیان، شادی پریدر، میترا حجازی پور، غزل حکیمی فرد، ستایش قادرپور (پنجم)


جودو

نوشین تقی لو: وزن 52 کیلوگرم ، شکست در یک هشتم نهایی برابر بوندما از مغولستان

اکرم خانی: وزن 57 کیلوگرم؛ شکست در یک شانزدهم نهایی برابر پونگ چالیو از تایلند

تکتم بیدل: وزن 63 کیلوگرم؛ شکست در یک هشتم نهایی برابر وانگ چین فانگ از چین تایپه


اسکیت

نیلوفر مردانی: بدون مسابقه در 300 متر تایم تریم، هفتم در 500 متر سرعت، هشتم در 10 هزار متر

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=47724

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.