بازی‌های آسیایی 1974 تهران | IWSPORTS
تاریخ : چهارشنبه, 30 مهر , 1399 Wednesday, 21 October , 2020
4
ورزش بانوان در ادوار بازی‌های آسیایی

بازی‌های آسیایی 1974 تهران

  • کد خبر : 47746
  • 06 مرداد 1399 - 12:14
بازی‌های آسیایی 1974 تهران
ورزش بانوان ایران در بازی‌های آسیایی 1974 تهران در آخرین دوره این بازی‌ها پیش از انقلاب که با حضور پرتعداد دختران ورزشکار ایران و کسب مدال در شمشیربازی همراه بود

زمان: 1 سپتامبر تا 16 سپتامبر 1974

تعداد شرکت کننده زن : حدود 60 نفر (از مجموع 314 نفر)

تعداد مدال‌های کسب شده زنان: یک طلا، یک نقره و یک برنز

پرچمدار : مسلم اسکندر فیلابی


شمشیربازی

فلوره انفرادی (یک نقره و یک برنز)

مهوش شفایی پس از هیروکو کامادا از ژاپن به مدال نقره رسید و گیتی محبان به مدال برنز دست یافت.

فلوره تیمی (یک طلا)


والیبال

ترکیب ایران (پنجم)

بتول حسین پور، مینو اشتیاق، پری فردی، سرور سعادتی، ناهید سعادتی، ناهید حسینی، مینا فتحی، فاطمه سپنجی، مهوش نوربخش، ملیحه پاشایی، فهیمه فرمان آرا، گیتی یگانه و مهوش کمالی / سرمربی: تاداهیکو (ژاپن) / مربی: رضا جیایی

نتایج ایران

ایران صفر چین 3 – ایران صفر کره جنوبی 3 – ایران صفر ژاپن 3 – ایران صفر کره شمالی 3


دوومیدانی

زهرا حسینی: رتبه هشتم ماده 100 متر

مریم صدارتی: رتبه هفتم پرش ارتفاع – رتبه پنجم هفتگانه

نسرین ناصر قصری: رتبه هفتم پرتاب وزنه

نسرین اسلامی: رتبه نهم پرتاب دیسک

پروانه اکبری: رتبه دهم پرتاب دیسک

پروین صفوی: رتبه پنجم پرتاب نیزه

فاطمه شورورزی: رتبه هفتم پرتاب نیزه

مهشید حیدری: رتبه هفتم هفتگانه

تیم ایران: رتبه چهارم 4 در 100 متر امدادی و رتبه پنجم 4 در 400 متر امدادی


بسکتبال

ترکیب ایران (چهارم)

فرزانه نوربخش، زهره شهمائی، مهین کورچیان، مارو آوانسیان، ایلین ملکیان، ژنیک شهبازیان، زهرا تقی پور، اولین آواکیان، فتانه هادوی، سهیلا روحانی، هیلدا ملکیان و زیبا افلاطون

نتایج ایران

ایران 24 ژاپن 89 – ایران 36 کره شمالی 95 – ایران 60 چین 89 – ایران 43 کره جنوبی 74


ژیمناستیک

زیور صفرپور، رویا دولوقاجار، هوروش خلیلی، افسر جعفری، آناهید قاب قرانی، نازنین عظیم زاده، فرزانه مفید (بدون مدال)


شنا

تونیا ولی اوغلی، زینت موید، فریده پورعباس، لیلی فیروزآبادیان، نسترن حسن زاده، لیندا فیروزآبادیان، شیرین فیروزآبادیان و هایده وفایی (بدون مدال)


بدمینتون

مینا پورقبادی / انفرادی: شکست 2 بر صفر برابر او یون هان از کره جنوبی در دور اول با امتیاز مشابه 11 بر صفر

رفعت یزدان پرست / انفرادی: شکست 2 بر صفر برابر باک جون سوک از کره شمالی در دور اول با امتیاز مشابه 11 بر صفر

حوری فرشیدیان و مینا پورقبادی / دوبل: شکست برابر چین در دور اول با امتیازات 15 بر یک و 15 بر 2

رفعت یزدان پرست و بهناز نورآذر / دوبل: شکست برابر مالزی در دور اول با امتیازات 15 بر یک و 15 بر 2

حوری فرشیدیان، مینا پورقبادی، رفعت یزدان پرست و بهناز نورآذر / تیمی: شکست 5 بر صفر برابر اندونزی در یک چهارم نهایی

میکس: مینا پورقبادی همراه با محسن شیدا و حوری فرشیدیان همراه با صدرا شوشتری در دور اول حذف شدند.


تنیس روی میز

کارمن گالستیان، فروزنده شمیرانی، آذر نصیری و زرین تاج افشار: رتبه هفتم تیمی


تنیس

صنم غیور، صدیقه اکبری، خلیل تاش و پروین افشار : رتبه پنجم تیمی

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=47746

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.