پریچهر شاهی و صبا فرمانپور رکوردشکنی کردند | IWSPORTS
تاریخ : سه شنبه, 29 مهر , 1399 Tuesday, 20 October , 2020
2
مرحله اول دوومیدانی نوجوانان و جوانان دختر باشگاههای کشور

جابجایی رکوردهای ملی جوانان توسط پریچهر شاهی و صبا فرمانپور

  • کد خبر : 49815
  • 04 مهر 1399 - 20:45
جابجایی رکوردهای ملی جوانان توسط پریچهر شاهی و صبا فرمانپور
مرحله نخست مسابقات دوومیدانی نوجوانان و جوانان دختر باشگاه‌های کشور با جابجایی رکوردهای ملی جوانان توسط پریچهر شاهی و صبا فرمانپور و بهبود 3 رکورد ملی نوجوانان همراه بود.

به گزارش “آی دبلیو اسپورتس” رسانه دختران قهرمان ایران؛ مرحله اول دوومیدانی نوجوانان و جوانان دختر باشگاه‌های کشور امروز در پیست مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران و پس از 9 سال وقفه برگزار شد.

در این مسابقات ۲۳ تیم شامل 8 تیم باشگاهی و ۱۵ هیئت استانی شامل پلیمر خلیج فارس خرم آباد، سپاهان اصفهان، سلکتور، پاس قوامین، تکنیک خراسان شمالی، المپیک ۲۰۲۰ ملارد، پیشرو سلامت ماهشهر، شهرداری اردکان، سمنان، فارس، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، تهران، بوشهر، یزد، کرمانشاه، خراسان جنوبی، مرکزی، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، قم، آذربایجان شرقی و گلستان رقابت می‌کنند.

در مسابقات برگزار شده رکوردهای جدیدی به دست آمد به طوری که صبا فرمانپور از تیم شهرداری اردکان در ۱۰ کیلومتر پیاده روی با ثبت زمان ۵۹:۰۳.۳ دقیقه ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی این ماده را در بخش جوانان شکست. رکورد قبلی این ماده متعلق به فاطمه زهرا قلعه نویی بود.

در ماده 3 هزار متر، پریچهر شاهی دونده تیم هیئت تهران با ثبت زمان ۱۰:۳۵.۳۱ دقیقه ضمن کسب مدال طلا رکورد ملی رده سنی جوانان را بهبود بخشید. رکورد پیشین این ماده با زمان ۱۰:۳۷.۵۲ متعلق به خودش بود.

همچنین در این ماده حدیثه رئوف از پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد با زمان ۱۰:۴۵.۴۸ دقیقه ضمن ایستادن در جایگاه سوم رکورد ملی رده سنی نوجوانان را بهبود بخشید. رکورد پیشین این ماده با زمان ۱۰:48.83 دقیقه ر دست فاطمه جعفری بود.

در پرتاب نیزه، مانا حسینی از تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با ثبت رکورد ۳۵.۳۶ متر ضمن ایستادن بر سکوی نخست، رکورد ملی نوجوانان پرتاب نیزه را ارتقاء داد. رکورد پیشین این ماده با ۳۴.۷۱ متر متعلق به صبا عظیمی بود.

در پرش ارتفاع، فاطمه محیطی زاده از تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد با ثبت نتیجه ۱.۶۶ متر ضمن کسب مدال طلا رکورد ملی رده سنی نوجوانان را بهبود بخشید. رکورد قبلی این ماده با حدنصاب ۱.۶۵ متر متعلق به زهرا نبی زاده از کرمانشاه بود.

مرحله دوم و پایانی این رقابت‌ها که قرار بود از ۱۹ مهر ماه آغاز شود به دلیل برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون لغو و زمان برگزاری مرحله پایانی متعاقباً اعلام خواهد شد.

همچنین در حاشیه برگزاری مسابقات دوومیدانی جوانان و نوجوانان دختر، با حضور مهدی مبینی سرپرست فدراسیون از مریم صدارتی و پدیده بلوری زاده پیشکسوتان دو و میدانی کشور تقدیر، به عمل آمد.

در این مراسم همچنین از پریسا صادقی فرزند زنده یاد مرحومه توران شادپور که ۴۵ سال دارنده رکورد ملی پرش طول بود تجلیل و قدردانی شد.

در ادامه به رکورد شکنان ملی رده سنی نوجوانان و جوانان؛ ارشیا مصدقی، سارینا ساعدی، شقایق خطیبی و علی فتحی گنجی و مربیان آنها؛ محمد محسن ربانی، زهرا نبی زاده و هادی سپهرزاد پاداش و لوح تقدیر اهداء شد. نتایج مسابقات مرحله اول از این قرار است:

۱۰ کیلومتر پیاده روی
1- صبا فرمانپور- شهرداری اردکان- ۵۹:۰۳.۳ دقیقه
2-سیما هراتی- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد- ۱:۰۳.۵ ساعت
3-نسا نجاری- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱:۰۳.۶ ساعت
۴- زهرا قلعه نویی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۱:۰۴.۳ ساعت

3 هزار متر
1-پریچهر شاهی- هیات تهران – ۱۰:۳۵.۳۱ دقیقه
2-شقایق خطیبی- شهرداری اردکان-۱۰:۳۹.۸۷ دقیقه
3-حدیثه رئوف- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۱۰:۴۵.۴۸ دقیقه
۴- کوثر قاسمی- کرمانشاه- ۱۱:۳۶.۶۵ دقیقه
۵- نیلوفر رضایی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱۱:۴۲.۱۲ دقیقه
۶- سپیده اسلام پرست- آذربایجان غربی- ۱۱:۵۵.۸۶ دقیقه
۷- سهیلا شاپوری- پیشرو سلامت ماهشهر- ۱۲:۱۱.۸۸ دقیقه
۸- سیده معصومه موجودی- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد- ۱۲:۲۰.۴۳ دقیقه

پرش با نیزه
1-سمیرا کردعلی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۳.۲۰ متر
2-فاطمه خدایی- شهرداری اردکان-۳.۰۰ متر
3-فاطمه ادبی- شهرداری اردکان-۳.۰۰ متر
۴- ستایش محمدپور- هیات تهران- ۲.۵۰ متر

۱۰۰ متر با مانع

1-نرگس رستگار- خراسان شمالی- ۱۵.۵۵ ثانیه
2-زهرا صفایی- قم-۱۶.۷۱ ثانیه
3-محدثه مرادی- آذربایجان شرقی-۱۶.۸۵ ثانیه
۴- ساناز احمدی- پیشرو سلامت ماهشهر- ۱۸.۴۴ ثانیه
۵- نرگس حسینی راوند- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱۸.۹۱ ثانیه
۶- آیسان شریفی- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد- ۲۱.۳۷ ثانیه
۷- مهدیه رجبی- خراسان شمالی- ۲۱.۴۹ ثانیه

پرتاب نیزه
1-مانا حسینی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۳۵.۳۶ متر
2-صبا عظیمی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۳۴.۴۱ متر
3-زهرا صیادی- کهگیلویه و بویراحمد-۳۳.۱۲ متر
۴- نادیا مظلوم زاده-هیات بوشهر- ۳۲.۹۰ متر
۵- فاطمه علیزاده- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۳۱.۹۹ متر
۶- شریفه صنوبری- گلستان- ۳۱.۵۶ متر
۷- فاطمه پوراتچی- مازندران- ۳۱.۰۸ متر
۸- آرزو عبداللهی- چهارمحال و بختیاری- ۲۷.۱۱ متر

پرتاب وزنه
1-الهام هاشمی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-۱۲.۸۵ متر
2-زهرا بختیاری- شهرداری اردکان-۱۱.۸۲ متر
3-لیلا قندانی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-۱۱.۳۵ متر
۴- مبینا طاهرخانی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۱۱.۰۴ متر
۵- مبینا معرفت- خراسان شمالی- ۱۰.۵۰ متر
۶- بهار واحدی- گلستان- ۱۰.۲۵ متر
۷- تینا خسروشیری- هیات تهران- ۹.۵۳ متر
۸- ثنا طاهرخانی- هیات تهران- ۹.۳۲ متر

3 هزار متر با مانع
1-فاطمه سیما شادکام- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۱۲:۴۸.۹۳ دقیقه
2-نگین مصدقی- خراسان شمالی-۱۶:۱۷.۴۵ دقیقه
3-سارا ندافی- خراسان شمالی-۱۷:۲۱.۰۰ دقیقه
۴- ساناز شیرخانی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۱۹:۴۳.۱۰ دقیقه

پرش طول
1-نرجس رضایی- بوشهر- ۵.۰۰ متر
2-نسا مرادی- کرمانشاه-۴.۸۴ متر
3-فاطمه خزایی- شهرداری اردکان- ۴.۸۳ متر
۴- پارمیس رحیمی- سلکتور- ۴.۸۰ متر
۵- هانیه دوجی- گلستان- ۴.۷۱ متر
۶- فاطمه نمکی- چهارمحال و بختیاری- ۴.۶۶ متر
۷- مهشید زمانپور- چهارمحال و بختیاری- ۴.۵۹ متر
۸- محدثه حسینی زاده- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد- ۴.۵۵ متر

100 متر
1-ساناز امیری پور- یزد- ۱۲.۳۴ ثانیه
2-دلنیا بیگم جانی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۱۲.۳۵ ثانیه
3-راویس شهابی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱۲.۷۲متر
۴- سمانه مسگری- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱۲.۷۹ ثانیه
۵- ملینا اسماعیلی- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد- ۱۲.۸۶ ثانیه
۶- زکیه مردانی- هیات تهران- ۱۲.۹۹ ثانیه
۷- آذر جوانمرد- شهرداری اردکان- ۱۳.۲۴ ثانیه
۸- زهره ظفریان- چهارمحال و بختیاری- ۱۳.۲۹

400 متر با مانع
1-محدثه ابراهیم پور- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۱:۰۲.۹۸ دقیقه
2-زینب غفاری- شهرداری اردکان-۱:۰۶.۳۰ دقیقه
3-یاسمین نعمی راد- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۱:۱۱.۸۷ دقیقه
۴- آوا چهارتنگی- پیشرو سلامت ماهشهر- ۱:۱۳.۲۵ دقیقه
۵- عارفه نیکبین- خراسان جنوبی- ۱:۱۳.۲۶ دقیقه
۶- آی نور معتمد- گلستان- ۱:۱۳.۳۵ دقیقه
۷- لیلا خدری- قم- ۱:۱۶.۸۳ دقیقه
۸- ریحانه داشخانه- خراسان شمالی- ۱:۳۸.۸۵ – دقیقه

400 متر
1-نگین آذری عدالت- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد-۱:۰۰.۳۴ دقیقه
2-نگار ابراهیمی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-۱:۰۱.۶۰ دقیقه
3-غزل گمار- کرمانشاه- ۱:۰۲.۰۷ دقیقه
۴- ساناز شاه پری- پیشرو سلامت ماهشهر- ۱:۰۲.۱۹ دقیقه
۵- روژبین جهانی- آذربایجان غربی- ۱:۰۲.۲۰ دقیقه
۶- زهرا میرزایی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱:۰۲.۸۷ دقیقه
۷- مهشید علی محمدی- شهرداری اردکان- ۱:۰۳.۲۵ دقیقه
۸- نازنین جمالی پور- پیشرو سلامت ماهشهر- ۱:۰۳.۴۴ دقیقه

800 متر
1-تکتم دستاربندان- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۲:۱۵.۴۶ دقیقه
2-لیلا جوانمرد- شهرداری اردکان-۲:۲۲.۴۳ دقیقه
3-ستایش یزدانی- تکنیک خراسان شمالی-۲:۳۰.۱۹ دقیقه
۴- مریم یوسفی- شهرداری اردکان- ۲:۳۰.۲۲ دقیقه
۵- مهدیه مزارعی- فارس- ۲:۳۱.۲۰ دقیقه
۶- مژده نجفی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۲:۳۵.۰۲
۷- فاطمه حسین خانی- مرکزی- ۲:۳۷.۸۱ دقیقه
۸- عارفه حسینی- سلکتور- ۲:۴۲.۰۱ دقیقه

پرش سه گام
1-سارینا ساعدی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۱۱.۹۶ متر
2-زهرا حفظی- شهرداری اردکان- ۱۱.۳۱ متر
3-نجمه خرمالی- گلستان-۱۰.۹۴ متر
۴- سلما سلطانی- گلستان- ۱۰.۸۶ متر
۵- مهسا بازیگر- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۹.۵۳ متر

پنج گانه
1-مونا بهرام- شهرداری اردکان-۲۲۵۵ امتیاز
2-آتنا عبدالله پور- خراسان جنوبی- ۱۹۰۶ امتیاز
3-نازنین مالکی- شهرداری اردکان-۱۸۱۷ امتیاز
۴- بهار کریمخانی- تکنیک خراسان شمالی- ۱۱۶۶ امتیاز
۵- فائزه قلی پور- هیات تهران- ۷۷۱ امتیاز

پرش ارتفاع
1-فاطمه محیطی زاده- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۱.۶۶متر
2-زهرا فرخ‌ فال- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۱.۵۵ متر
3-مهدیه باقری- مازندران-۱.۵۵ متر
۴- سارا ماهینی- هیات بوشهر- ۱.۵۰ متر (مشترک)
۴- محیا نعیمی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۱.۵۰ متر (مشترک)
۶- لیلا یاری- مدرسه المپیک ۲۰۲۰ ملارد- ۱.۵۰ متر (مشترک)
۶- کیانا کرمی وفا- هیات تهران- ۱.۵۰ متر (مشترک)

پرتاب دیسک
1- مهلا محروقی شهرداری اردکان – ۴۰.۷۳ متر
2-مهشید عادل- چهارمحال و بختیاری-۳۶.۷۷متر
3-سهیلا سلیمانی- خراسان جنوبی- ۳۵.۹۶ متر
۴- ناره قاراخانی- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ۳۴.۵۰ دقیقه
۵- مونا سمایی- آذربایجان شرقی- ۳۱.۴۳ متر
۶- الهه گل محمدی- چهارمحال و بختیاری- ۲۹.۴۲ متر
۷- ستایش مرادی- کرمانشاه- ۲۸.۸۳ متر
۸- نرگس معصومی- یزد- ۲۸.۲۸ متر

پرتاب چکش

1-زهرا عرب رستمی- پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد-۵۴.۴۸ متر
2-مهدیه حکمت سرا- هیات تهران-۵۰.۶۹ متر
3-بیتا فکری-المپیک ۲۰۲۰-۵۰.۲۵ متر
۴-مائده مومنی-فولاد مبارکه سپاهان- ۴۳.۴۹ متر
۵- مهدیس مینایی- المپیک ۲۰۲۰- ۴۰.۴۰ متر
۶-فاطمه فتاحی- شهرداری اردکان- ۳۰.۴۳ متر
۷-زهرا معماری-هیات تهران-۲۹.۲۹
۸-آزیتا پور شادکام-شهرداری اردکان-۲۶.۷۹

4 در 100 متر امدادی

1-پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد- ۴۹.۳۷ ثانیه
2-شهرداری اردکان- ۵۱.۱۴ ثانیه
3-المپیک ۲۰۲۰ – ۵۱.۵۰ ثانیه
۴-فولاد مبارکه سپاهان – ۵۱.۷۸ ثانیه
۵-آذربایجان شرقی – ۵۳.۰۳ ثانیه
۶- خراسان جنوبی – ۵۳.۲۱ ثانیه
۷- پیشرو سلامت ماهشهر – ۵۴.۰۳ ثانیه
۸- هیات تهران – ۵۴.۸۵ ثانیه

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=49815

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.