Tuesday, 13 April , 2021
3

تکواندو خردسالان کشور در یزد ؛ البرز از قهرمانی اش دفاع کرد

  • کد خبر : 6008
  • 02 تیر 1397 - 17:57
تکواندو خردسالان کشور در یزد ؛ البرز از قهرمانی اش دفاع کرد

پرونده رقابت های تکواندوی قهرمانی خردسالان دختر کشور در یزد بسته شد و تیم استان البرز از عنوان قهرمانی خود در این مسابقات دفاع کرد و تلاش دختران مازندران با رتبه دوم خاتمه پیدا کرد.

به گزارش IWSports ؛ در پایان مسابقات تکواندو قهرمانی خردسالان دختر کشور ، تیم البرز موفق شد مقام قهرمانی دوره پیشین خود را در یزد تکرار کند، مازندران بر سکوی نایب قهرمانی قرار گرفت و هوگوپوشان تهران نیز عنوان سومی را کسب کردند.

قهرمانی البرز در این رقابت نشان داد استان البرز همچنان قطب اول پرورش دختران تکواندوکار ایران است. قهرمانی در رده های سنی پایه اتفاقی نیست و البرز در رقابتی که 287 تکواندوکار در قالب 32 تیم از 31 استان در آن حضور داشتند اجازه نداد عنوان قهرمانی دوره گذشته آن ها خدشه دار شود.

سهم تیم تکواندوی استان البرز 6 مدال بود. آن با احتساب یک مدال مسابقات قرآنی نادیا عابدینی که به موازات رقابت اصلی برگزار شد ، 3 طلا گرفتند و با 2 مدال نقره و یک مدال برنز و 69 امتیاز قهرمان شدند. در حقیقت قاصله البرز با مازندران برای تصاحب قهرمانی ، آمار طلاهای آن ها بود.

مازنی ها که آن ها نیز مثل البرز ، امروز سهم برجسته ای در پیشرفت تکواندوی زنان ایران دارند در این رویداد مثل تیم قهرمان 6 مدال گرفتند اما کیفیت مدال آن ها را پایین تر البرز قرار داد. سهم مازندران در این مسابقات یک طلا ، 2 مدال نقره و 3 برنز و جمع 56 امتیاز بود. تهران هم با یک طلا ، 2 نقره و 2 برنز و 56 امتیاز سوم شد.

برترین های این دوره از مسابقات:

بهترین داوران: عهدیه افسانه (چهارمحال و بختیاری) و نرجس شریفی (کرمان)
بهترین سرمربی: مینا همتی (البرز)
بهترین سرپرست: نرگس فرخی نژاد (کرمان)
فنی ترین بازیکن: غزل هوشمند (بوشهر)
شیر دختر: لیان الهامی(سمنان)
تیم اخلاق: فارس

نتایج اوزان :

وزن اول (24- كيلوگرم):
1-فاطمه قربانی (گیلان)
2-هانیه متقی ( مازندران)
3-پرنیان نوری (تهران)- مبینا پیکانی (زنجان)

وزن دوم (26- كيلوگرم):
1-یاس قنبری(مازندران)
2-نازنین زهرا طاهریان(سمنان)
3-رویا یوسفی زاده(گیلان) – النا سر پیرا(آذربایجان شرقی)

وزن سوم (28- كيلوگرم):
1-غزال هوشمند(بوشهر)
2-پریناز خورشیدی (البرز)
3-نگار محمد بیگی (زنجان) – آتوسا تقدمی(گیلان)

وزن چهارم (30- كيلوگرم):
1-لیان الهامی(سمنان)
2-رقیه غیبی(البرز)
3-مهتاب محمودی(مرکزی) – زهرا محمدی نیا(مازندران)

وزن پنجم (32- كيلوگرم):
1-صبا بیگی (گلستان)
2-آرنیکا خلیلی(مازندران)
3- زهرا عظیمی (گیلان)-حنانه حسینی(قزوین)

وزن ششم (34- كيلوگرم):
1-فاطمه آقازاده(البرز)
2-یاس کریمی(تهران)
3-لیدا خرمی(قزوین) – بهار بهزادی(مرکزی)

وزن هفتم (36- كيلوگرم):
1-مریم اکبری(البرز)
2- ستایش حسنی(تهران)
3-هانیه پور خوبیاری(بوشهر)- ریحانه مقامی(قزوین)

وزن هشتم (38- كيلوگرم):
1-ساغر مرادی شیخلر(تهران)
2-زهرا شعبانی رود پشتی(گیلان)
3-نرگس عبدی (قزوین) – فاطمه عباسی دریاکنار(مازندران)

وزن نهم (40- كيلوگرم):
1-آرمیتا محسنیان(آذربایجان شرقی)
2-شبنم امانی(آذربایجان غربی)
3- نرگس محمد خانی(البرز)- شیدا محمدی(تهران)

وزن دهم (40+ كيلوگرم):
1-شایسته دهقانی(خوزستان)
2-پروشات طلاوت(فارس)
3-سیده حسنا حسینی(مازندران) – دنیز کلانتری(آذربایجان شرقی)

 

 

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=6008

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.