با ما همراه باشید

دوچرخه سواری

مبارز کوهستان دست از تلاش نمی کشد/ گفتگو با فرانک پرتو آذر ؛ کسی سختی های پشت مدال را نمی بیند

فرانک پرتو آذر را می توان یک الگو برای دختران ورزشکار ایران دانست. او با انتخاب دوچرخه سواری کوهستان، رشته ای توام با خطر و ماجراجویی در ایران آن هم در شرایطی که دوچرخه سواری برای دختران از نظر اجتماعی چیزی شبیه به یک خط قرمز بود نشان داد مبارز زاده شده است. او حالا تنها دختر ایرانی است که در دوچرخه سواری کوهستان آسیا مدال کسب کرده اما هنوز هم برای احقاق حقوقش به عنوان یک قهرمان باید به مبارزه ادامه دهد. او تسلیم ناپذیر تر از آنی به نظر می رسد که می پندارید.

فرانک پرتو آذر مبارز کوهستان دست از تلاش نمی کشد/ گفتگو با فرانک پرتو آذر ؛ کسی سختی های پشت مدال را نمی بیند

پایگاه خبری ورزش زنان ایران – فرانک پرتو آذر پیشگام دوچرخه سواری کوهستان ایران در بخش زنان تلاش می کند پس از کسب اولین مدال آسیایی برای ایران و حضور در مسابقات جهانی برای تکرار موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا و حضور در المپیک آماده شود اما مشکلات پیش پای او کم نیستند.

آشنایی با افکار فرانک قدرت ذهنی و روحی او را به نمایش می گذارد. او در نقش یک جنگجو مدت ها برای موفقیت در رشته مورد علاقه اش – رشته ای که در فضای اجتماعی ایران مغفول و غریبه بوده و هست – تلاش کرده، سختی کشیده و امروز الگویی نه چندان شناخته شده برای دختران ایران است.

فرانک پرتو آذر می گوید ۲۰۱۸ برای من سالی بود که اتفاقات خوشی رخ داد اما سختی هایش که پشت صحنه بود به مراتب بیشتر بود. در برخی موارد به خانواده ام نیز چیزی از سختی هایم نمی گویم. نمی خواهم آن ها را نگران و ناراحت کنم. گفتگوی پایگاه خبری ورزش زنان ایران با فرانک را در شیراز، خانه دوست داشتنی او بخوانید:

ایثار برای هموار کردن یک مسیر پرسنگلاخ

به عنوان یک پیش آهنگ در دوچرخه سواری کوهستان زنان ایران، گاهی حس می کنم که همه فشارهایی که بر من وارد می شود ارزشش را دارد زیرا به نفرات بعدی کمک می کند که مشکلات کمتری داشته باشند. شاید نوعی سپر بلا برای دیگران باشم اما از خودم می پرسم که اگر من در برابر سختی ها نایستم و این مسیر را هموار نکنم چه کسی این کار را خواهد کرد؟

تجربه همه رشته های سالنی تا آشنایی با دوچرخه سواری

من در ۲۲ سالگی وارد دوچرخه سواری شدم و از سال ۲۰۱۴ یعنی ۲۶ سالگی وارد دوچرخه سواری حرفه ای را شروع کردم. . سال ها قبل زمانی زمانی که قصد ورود به ورزش را داشتم، اکثر رشته های سالنی را تجربه کردم و به هر رشته ای که می رفتم به من می گفتند بدن تو فوق العاده آماده است و استعداد پیشرفت را داری اما مشکل تو تنبلی است. واقعیت این بود که هیچ کدام از آن رشته ها حس خوبی که منتظرش بودم را به من نمی داد. اشتراک همه این رشته ها هم این بود که پیشنهاد خانواده ام بودند.

فرانک پرتو آذر دوچرخه سواری کوهستان کراس کانتری ایران ورزش زنان بانوان Faranak Parto Azar مبارز کوهستان دست از تلاش نمی کشد/ گفتگو با فرانک پرتو آذر ؛ کسی سختی های پشت مدال را نمی بیند

اما در مورد دوچرخه سواری، این رشته ای بود که خانواده ام از روز اول با ورود من به آن مخالف بودند و همیشه از آن نهی می شدم. این مخالفت هم حاصل هراس از شرایط اجتماعی بود اما دوچرخه سواری حسی به من می داد که قابل مقایسه با سایر رشته ها نبود. در رشته های دیگر مشکل من تنبلی نبود بلکه بی انگیزه بودم و می خواستم به سمت رشته ای بروم که من را سر ذوق بیاورد.

دوچرخه سواری کوهستان یعنی اعتماد به نفس مطلق

اغلب خانم ها با ضعف اعتماد به نفس مواجه هستند و این ناشی از شرایط فرهنگی و اجتماعی ماست. زنان باید به سمتی بروند که اعتماد به نفس آن ها را تقویت کند. رشته دوچرخه سواری کوهستان از این نظر یک رشته اعتیاد آور است و همه کسانی که وارد آن می شوند در گام اول از نظر اعتماد به نفس به قدرت قابل توجهی می رسند.

شما در دوچرخه سواری کوهستان با مسیری خطرناک و تکنیکی مواجه هستید و این یک چالش است اما شوق شکست دادن خطر و چالش به شما حس بسیار خوبی می دهد. همین اعتماد به نفس از شما انسان قدرت مندی در زندگی خارج از صحنه ورزش می سازد.

تا قهرمان نداشته باشید سرمایه گذاری در ورزش همگانی بیهوده است

بارها شده که برخی مسئولان می گویند ما می خواهیم در دوچرخه سواری در بخش همگانی سرمایه گذاری کنیم تا عموم مردم به سمت دوچرخه سواری و ورزش گرایش پیدا کنند. این به طور کلی صحیح است اما مسیر ما اشتباه است. تا زمانی که در دوچرخه سواری قهرمانی نداشته باشید که به مردم نشان دهید رغبت چندانی برای جذب وجود ندارد. من دوچرخه سوار تا زمانی که روی بیلبورد نروم نمی توانم عامل جاذبه ای برای عموم مردم باشم و این موضوع بسیار مهمی است.

داستان ساخت مستند Free Riding Iran

حدود ۳ سال قبل آنیتا و کارو گریگ خواهران دوقلوی دوچرخه سوار سوییسی که نام من را در چند رسانه خارجی دیده بودند در فیسبوک به من پیام دادند که قصد دارند به ایران بیایند و از من کمک خواستند. علت این که برای فیلم مستندشان ایران را انتخاب کردند دیدن تجربیات یک دوچرخه سوار آلمانی در یک مجله بود که پیش تر به ایران سفر کرده بود و همین موضوع آن ها را به ایران علاقمند کرده بود.

دوچرخه سواری کوهستان یک رشته کاملا غربی است و این برای رسانه های خارجی همیشه جذاب بوده که من به عنوان یک دختر ایرانی در این رشته پیشرفت کرده باشم. پس از ایمیلی که برای من فرستادند هماهنگی لازم انجام شد و آبان ۹۶ به ایران سفر کردند البته در آن زمان دوچرخه ای نداشتند و برای بررسی شرایط به ایران آمدند و سپس اردیبهشت ۹۷ برای انجام مراحل اصلی تصویربرداری با دوچرخه وارد ایران شدند.

بر خلاف چیزی که تصور می شود ۲ خواهر سوییسی در ایران در اغلب موارد با خودرو سفر می کردند و در شمال، شیراز، کردستان و تهران حضور پیدا کردند و بخشی کوتاهی از مسیرهای لازم برای فیلمبرداری را رکاب می زدند یعنی سایکل توریست نبودند بلکه حرفه ای بودند و قرار نبود مسافتی طولانی را رکاب بزنند.

خاطرات جذابی از سوییس

در مسابقات قهرمانی جهان در سوییس دعوت نامه ای دریافت کردم که تمام هزینه های من پرداخت شده بود. در سوییس خاطرات خوبی داشتم. خبری از نگاه بالا به پایین از سوی مردم کشوری مدرن و پیشرفته به ایران وجود نداشت. در سوییس مصاحبه ای داشتم و مصاحبه من از بیلبورد محل مسابقه پخش شد که معمولا این کار در مورد قهرمانان برتر جهان صورت می گرفت.

دو روز پیش از مسابقه، برنامه ای برای اکران فیلم مستند Free Riding Iran که در سفر دو خواهر دوچرخه سوار سوییسی به ایران با حضور من ساخته شده بود در نظر گرفته شد و بیش از ۵۰۰ نفر برای اکران این فیلم مستند آمده بودند و فیلم را دیدند. پس از اکران فیلم پیام های محبت آمیزی از سوی حاضران دریافت کردم که برایم شگفت آور بود.

روزی که مسابقه ما برگزار می شد،  ما باید قبل از مردان مسابقه می دادیم. بیش از ۳۰ هزار نفر برای تماشای مسابقات آمده بودند و رکورد تماشاگران تاریخ مسابقات جهانی در سوییس شکسته شد. نفر اول مردان یک سوییسی بود و افتخار بزرگی کسب کرد و در بخش بانوان کسی که روی آن برای قهرمانی سرمایه گذاری کرده بودند چهارم شد.

نکته جالب این بود که مصاحبه نفر اول در شبکه ملی سوییس که مورد توجه مردم سوییس است پخش شد و نفر دوم نماینده سوییس که چهارم شده بود و سومین مصاحبه پخش شده از من بود. به عبارت دیگر تنها دوچرخه سوار خارجی در مسابقات جهانی بودم که روی آنتن شبکه ملی سوییس رفتم و پس از آن، به شکل عجیبی هر جا که می رفتم من را می شناختند. حتی در فرودگاه زمان گذشتن از ایکس ری، یک زوج مسن من را شناختند و من واقعا تعجب کرده بودم.

مشکلات مالی برای حضور در قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک

به نقل از طرفداری ؛ در حال حاضر مشکل ارز مانع بزرگی برای حضور در تورنمنت‌ها است. همه تلاش من این است که از طریق اسپانسرها بتوانم هزینه‌های حضورم در تورنمنت‌ها را تأمین کنم که البته هنوز جوابی در این زمینه نگرفته‌ام.

برنامه‌ای دارم که اگر حداقل ۹۰ درصد آن برنامه عملیاتی شود می‌توانم در مسابقات قهرمانی آسیا نتیجه بگیرم و سهمیه المپیک را هم کسب کنم اما اگر این برنامه انجام نشود نه در مورد مسابقات قهرمانی آسیا و نه در مورد کسب سهمیه المپیک نمی‌توان قولی داد.

در یکی دو سال اخیر نتایج خوبی کسب کردم اما نمی‌توان شرایط سال ۲۰۱۸ را با شرایط کنونی مقایسه کرد. تا پیش از این، موقعیتی را داشتم که می‌توانستم خودم هزینه‌هایم را بپردازم اما در حال حاضر دیگر این شرایط فراهم نیست زیرا نه سرمایه مالی برای این کار دارم و نه قیمت ارز اجازه می‌دهد که چنین کاری انجام دهم.

از جیب هزینه کرده ام اما دیگر نمی توانم

من هزینه زیادی برای رسیدن به مدال آسیایی متحمل شدم اما این اتفاق دیگر نمی‌تواند رخ دهد و هزینه‌های من یا از طریق فدراسیون دوچرخه سواری یا اسپانسر باید تأمین شود. تا شروع مسابقات قهرمانی آسیا فرصت هست .

مشکل اما این است که برای موفقیت در آن مسابقات باید از همین حالا وارد برنامه آماده سازی شوید و در مسابقات مختلفی شرکت کنید که آمادگی رقابت در قهرمانی آسیا را به دست آورید. هر اندازه که زمان از دست برود از مدال هم دورتر می‌شویم.

به طور کلی فدراسیون دوچرخه سواری کمک مالی مستقیم به دوچرخه سواران کوهستان ندارد و به ندرت اتفاق افتاده است. در مورد من، پیش از حضور در یکی از تورنمنت‌های قبل از بازی‌های آسیایی، بخشی از هزینه‌هایم توسط فدراسیون تقبل شد اما بار اصلی هزینه‌ها تاکنون بر دوش خودم بوده است.

فقط مدال من را می بینند نه فشار تمریناتم را

زمانی که در فیلیپین روی سکو رفتم همه مدال من را دیدند اما کسی ندید که من برای کسب آن مدال چقدر و چطور تلاش و هزینه کردم و چه فشار سنگینی بر من وارد آمد. کسی ندید که در زمستان چطور باید تمرین می‌کردم تا به هدفم برسم.

هرگز کاری انجام نمی‌دهم که پس از آن پشیمان شوم. این زندگی من است و اجازه نمی‌دهم برخی به این دلیل که نمی‌خواهند یا برایشان مهم نیست، مانع از رسیدن من به هدف‌هایم شوند. هر کاری که برای کسب قهرمانی آسیا و سهمیه المپیک لازم باشد انجام می‌دهم چه کسی از من حمایت کند و چه حمایت نکند. هرگز دست از هدفم نخواهم کشید و ناملایمات نمی‌تواند من را شکست دهد.

فرانک پرتو آذر در شیراز 1000x667 مبارز کوهستان دست از تلاش نمی کشد/ گفتگو با فرانک پرتو آذر ؛ کسی سختی های پشت مدال را نمی بیند

حامد اسماعیلی، فرانک پرتو آذر و فرزانه دزفولی در گفتگوی آی دبلیو اسپورتس با پرتو آذر در شیراز

درست در زمان بازی‌های آسیایی این را گفتم که ما بلافاصله بعد از بازی‌های آسیایی فراموش می‌شویم و دوباره در زمان مسابقات قهرمانی آسیا یاد ما می افتند. من امروز که باید برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوم نیاز به کمک دارم. نیاز من به مکمل‌ها و ارز برای حضور در مسابقات برون مرزی همین امروز است.

۲ تا ۳ میلیون تومان ماهانه فقط برای مکمل

هزینه مکمل‌های من ماهانه بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است. دوچرخه‌ای که برای مسابقات قهرمانی آسیا در اختیار دارم دوچرخه‌ای حرفه‌ای است که لوازم آن بسیار گران است و به همین دلیل آن را کنار گذاشته‌ام تا برای مسابقات قهرمانی آسیا دچار استهلاک نشود اما جالب این است که دوچرخه ذخیره‌ای برای تمرین ندارم و مجبور شدم با یک دوچرخه قرضی تمرین کنم و برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوم.

اگر کسی که دوچرخه را به من داده همین فردا بگوید که دوچرخه‌اش را لازم دارد من دوچرخه تمرینی نخواهم داشت. هزینه یک زنجیر دوچرخه یک میلیون تومان است. کفشی که برای تمرین استفاده می‌کنم کفشی بسیار معمولی و غیر حرفه‌ای است و مجبورم کفش حرفه‌ای ام را کنار بگذارم تا برای مسابقات قهرمانی آسیا سالم و نو باشد.

پارگی زنجیر در جاکارتا

پیش از بازی‌های آسیایی پالس‌های منفی زیادی در مورد این که چرا باید روی بانوان سرمایه گذاری شود و آن‌ها شانس مدال ندارند، وجود داشت. این برای من چالش جذابی بود که نشان دهم یک دختر ایرانی هم می‌تواند در دوچرخه سواری کوهستان به مدال نزدیک شود.

اگر آن اتفاق رخ نداده بود قطعا مدال خوشرنگی به دست می‌آمد. زمانی که پس از آن اتفاقات مسابقه تمام شد و زمان‌ها را دیدم در خودم احساس شادی کردم که می‌توانستم دوم شوم و از کسی پیشی می‌گرفتم که در فیلیپین اول شده بود. ناراحتی بابت اتفاقی که رخ داد وجود داشت اما تلاش کردم تا آخرین لحظه بجنگم.

سن برای من یک عدد است

دوچرخه سواری یک رشته استقامتی است و در بخش بانوان در سطح جهانی، یک دوچرخه سوار بین ۳۰ تا ۳۵ سالگی در اوج قرار دارد و از این بابت می‌توانم امیدوارم باشم که چند سال دیگر در پیک آمادگی قرار داشته باشم. البته سن واقعاً برای من یک عدد است و اصلاً به آن توجهی ندارم. آن چه برای من مهم است هدفم است.

ورزش زنان در ایران نیاز به الگو سازی دارد

توسعه ورزش زنان نیاز به برند سازی دارد. نگاه به سلبریتی هایی که در جامعه وجود دارند بیندازید. مردم به دنبال ایده آل‌ها هستند و در ورزش این ایده آل‌ها ساخته و به مردم معرفی شده‌اند.

ما در ورزش زنان به چنین ساز و کاری نیاز داریم یعنی مطرح کردن چهره‌های موفق به شکل گسترده به این منظور که آن‌ها برای ورزشکاران جوان و برای افراد عامه تبدیل به چهره‌هایی الهام بخش شوند. هر اندازه این چهره‌های الهام بخش افزایش یابند استقبال از ورزش زنان افزایش می‌یابد و به تبع آن مشکلات دیگر مثل مسائل فرهنگی و اقتصادی ورزش زنان هم تحت تأثیر مثبت قرار می‌گیرد.

3 80x80 برادر مرحوم راضیه شیرمحمدی: نوش دارو بعد از مرگ سهراب!| چرا راضیه مستاجر بود؟
تیراندازی با کمان4 روز پیش

برادر مرحوم راضیه شیرمحمدی: نوش دارو بعد از مرگ سهراب!| چرا راضیه مستاجر بود؟

مهین فرهادی زاد دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ورزش بانوان 80x80 جلسه معاون امور بانوان وزارت ورزش با نواب‌رئیس فدراسیون‌ها
دولت و ورزش زنان4 روز پیش

جلسه معاون امور بانوان وزارت ورزش با نواب‌رئیس فدراسیون‌ها

وزنه برداری بانوان وزنه برداری زنان lifting weiths hijab iran 80x80 مسابقات کشوری وزنه‌برداری بانوان با حاشیه آغاز شد
اصفهان4 روز پیش

مسابقات کشوری وزنه‌برداری بانوان با حاشیه آغاز شد

فاطمه شریف در قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 80x80 شریف: نیم‌نگاهی به قهرمانی خواهیم داشت
خراسان رضوی5 روز پیش

شریف: نیم‌نگاهی به قهرمانی خواهیم داشت

1470940051 photo 2016 08 11 22 54 32 80x80 مهسا مجللی: با 5 ماه تمرین نمی‌توان در میادین بین‌المللی کار خارق‌العاده انجام داد
قایقرانی5 روز پیش

مهسا مجللی: با 5 ماه تمرین نمی‌توان در میادین بین‌المللی کار خارق‌العاده انجام داد

13970613000779 Test PhotoN 80x80 کعبی‌زاده: با حضور مدرس کروات در ایران موافقت شده است| 6 نفر به قهرمانی آسیا می روند
جودو5 روز پیش

کعبی‌زاده: با حضور مدرس کروات در ایران موافقت شده است| 6 نفر به قهرمانی آسیا می روند

57737909 80x80 هدیه کاظمی: به المپیکی شدن امیدواریم| در شرایطی تمرین می‌کنیم که بیمه نداریم
قایقرانی5 روز پیش

هدیه کاظمی: به المپیکی شدن امیدواریم| در شرایطی تمرین می‌کنیم که بیمه نداریم

57820671 80x80 بدرالملوک کوهرنگی: قهرمانی آسیا آخرین شانس سهمیه المپیک تیراندازی است| با کمبود مهمات مواجه هستیم
ویژه5 روز پیش

بدرالملوک کوهرنگی: قهرمانی آسیا آخرین شانس سهمیه المپیک تیراندازی است| با کمبود مهمات مواجه هستیم

13980411000488 Test PhotoN 80x80 فدراسیون فوتبال ایران به فیفا در خصوص حضور زنان در ورزشگاه
فوتبال و فوتسال5 روز پیش

فدراسیون فوتبال ایران به فیفا در خصوص حضور زنان در ورزشگاه

57891104 80x80 نتایج شمشیربازان ایران در روز اول قهرمانی جهان بوداپست
شمشیر بازی5 روز پیش

نتایج شمشیربازان ایران در روز اول قهرمانی جهان بوداپست

13971117000133 Test PhotoN 80x80 جام جهانی تیراندازی جوانان – آلمان| صعود آرمینا صادقیان به فینال تفنگ بادی 10 متر
تیراندازی5 روز پیش

جام جهانی تیراندازی جوانان – آلمان| صعود آرمینا صادقیان به فینال تفنگ بادی 10 متر

602x338 cmsv2 42d39ed2 2046 507e 862f 059ceb771094 3382384 80x80 توضیحات مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره احتمال تعلیق ایران| علوی:تا نوامبر برای حل مشکل بانوان فرصت داریم
فوتبال5 روز پیش

توضیحات مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره احتمال تعلیق ایران| علوی:تا نوامبر برای حل مشکل بانوان فرصت داریم

57908854 1 80x80 سیمون هالپ قهرمان ویمبلدون شد
تنیس7 روز پیش

سیمون هالپ قهرمان ویمبلدون شد

سارا خادم الشریعه 1 80x80 شطرنج بانوان شائوشین چین/ دومین شکست خادم الشریعه در دور ششم
شطرنج7 روز پیش

شطرنج بانوان شائوشین چین/ دومین شکست خادم الشریعه در دور ششم

مهین فرهادی زاد دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ورزش بانوان 80x80 صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند
دولت و ورزش زنان7 روز پیش

صحبت های مهین فرهادی زاد بعد از انتخاب به عنوان معاون وزیر ورزش| فرهادی زاد: نواب رییس باید قدرت بگیرند

13702 796 80x80 قضاوت بانوان داور ایران در بازی‌های آسیایی 2019
فوتبال7 روز پیش

قضاوت بانوان داور ایران در بازی‌های آسیایی 2019

13711 448 80x80 اعلام گروه بندی مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی بانوان
فوتبال ساحلی7 روز پیش

اعلام گروه بندی مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی بانوان

3092024 80x80 سقوط تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ فیفا/ آمریکا هم چنان بهترین تیم جهان
فوتبال1 هفته پیش

سقوط تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ فیفا/ آمریکا هم چنان بهترین تیم جهان

57908253 80x80 بدری اسدی، نخستین بانوی داوری ایران در بازی‌های یونیورسیاد
تکواندو1 هفته پیش

بدری اسدی، نخستین بانوی داوری ایران در بازی‌های یونیورسیاد

13980231000606 Test PhotoN 80x80 دعوای سه جانبه در شیراز| اختلاف میان پرتوآذر ،هیات دوچرخه سواری و اداره کل ورزش استان فارس
دوچرخه سواری1 هفته پیش

دعوای سه جانبه در شیراز| اختلاف میان پرتوآذر ،هیات دوچرخه سواری و اداره کل ورزش استان فارس

ناهید کیانی در تمرین تیم ملی تکواندوی بانوان پیش از اعزام به مسابقات جهانی منچستر 80x80 یونیورسیاد جهانی 2019 ایتالیا| حذف ناهید کیانی در یک شانزدهم نهایی تکواندو
تکواندو1 هفته پیش

یونیورسیاد جهانی 2019-ایتالیا| حذف ناهید کیانی در یک شانزدهم نهایی تکواندو

57906738 80x80 دومین پیروزی بانوی شطرنج باز ایران در چین/ برتری خادم الشریعه برابر نماینده میزبان
شطرنج1 هفته پیش

دومین پیروزی بانوی شطرنج باز ایران در چین/ برتری خادم الشریعه برابر نماینده میزبان

13980419000287 Test PhotoN 1 80x80 چالش ورزش زنان با ستاره های بسکتبالیست و فوتبالیست در رسانه ملی
بسکتبال1 هفته پیش

چالش ورزش زنان با ستاره های بسکتبالیست و فوتبالیست در رسانه ملی

دیدار تیم های ملی والیبال بانوان ایران و فیلیپین در کاپ آسیا ؛ شهریور 97 10 80x80 مائده برهانی: تیم ملی والیبال بانوان کم‌ دیده شده است| تیم ملی مردان می تواند به سکو برسد
والیبال1 هفته پیش

مائده برهانی: تیم ملی والیبال بانوان کم‌ دیده شده است| تیم ملی مردان می تواند به سکو برسد

13980419000938 Test PhotoN 80x80 قایقران ایران به لهستان رفت| حضور نیروانا اسدبیگی در قهرمانی جوانان جهان
قایقرانی1 هفته پیش

قایقران ایران به لهستان رفت| حضور نیروانا اسدبیگی در قهرمانی جوانان جهان

2 1 80x80 گزارش تصویری | مراسم خاکسپاری راضیه شیرمحمدی؛ مدال آور پارالمپیک و پاراآسیایی ایران
تیراندازی با کمان3 هفته پیش

گزارش تصویری | مراسم خاکسپاری راضیه شیرمحمدی؛ مدال آور پارالمپیک و پاراآسیایی ایران

راضیه شیرمحمدی 80x80 فوری: راضیه شیرمحمدی مدال آور پارالمپیک درگذشت
تیراندازی با کمان4 هفته پیش

فوری: راضیه شیرمحمدی مدال آور پارالمپیک درگذشت

megan rapinoe مگان راپینو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا 80x80 درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا
بین الملل2 هفته پیش

درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

بسکبال بانوان ؛ هفته دوم لیگ برتر ؛ نامی نو اصفهان خانه بسکتبال بندرعباس و ساغر آجیلی 80x80 خداحافظی ناگهانی ساغر آجیلی از تیم ملی بسکتبال | امثال من را از مبارزه خسته نکنید
بسکتبال3 هفته پیش

خداحافظی ناگهانی ساغر آجیلی از تیم ملی بسکتبال | امثال من را از مبارزه خسته نکنید

13980406000341 Test PhotoN 80x80 برگزاری مراسم تشییع پیکر بانوی افتخارآفرین ایران| راضیه شیرمحمدی به خاک سپرده شد
ویژه3 هفته پیش

برگزاری مراسم تشییع پیکر بانوی افتخارآفرین ایران| راضیه شیرمحمدی به خاک سپرده شد

کیمیا زارعی در تمرین تیم ملی قایقرانی رویینگ بانوان 80x80 گزارش تصویری | تمرین تیم‌های ملی قایقرانی رویینگ و آب‌های آرام بانوان
تصاویر2 هفته پیش

گزارش تصویری | تمرین تیم‌های ملی قایقرانی رویینگ و آب‌های آرام بانوان

10 80x80 گزارش تصویری| اردوی تیم ملی هاکی قبل از اعزام به رقابت های تایلند
هاکی3 هفته پیش

گزارش تصویری| اردوی تیم ملی هاکی قبل از اعزام به رقابت های تایلند

netherlands japan 80x80 ویدئو | هلند 2 1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل3 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

قرعه کشی لیگ برتر فوتسال بانوان 97 لیلا صوفی زاده1 80x80 درباره لیلا صوفی زاده | نایب رئیس محتاط و تهی از قدرت، پاسخگویی و اقتدار
فوتبال2 هفته پیش

درباره لیلا صوفی زاده | نایب رئیس محتاط و تهی از قدرت، پاسخگویی و اقتدار

راضیه شیرمحمدی و فرزندش 80x80 به بهانه ایست قبلی راضیه شیرمحمدی | نگاهی بر دوران ۱۳ ساله کماندار مدال آور
ورزش معلولان3 هفته پیش

به بهانه ایست قبلی راضیه شیرمحمدی | نگاهی بر دوران ۱۳ ساله کماندار مدال آور

سمینار نواب رئیس هیئت های بسکتبال سراسر کشور در قم 5 80x80 گزارش تصویری | سمینار نواب رئیس هیئت‌های بسکتبال کشور در قم
بسکتبال4 هفته پیش

گزارش تصویری | سمینار نواب رئیس هیئت‌های بسکتبال کشور در قم

سمینار نواب رئیس هیئت های بسکتبال کشور در قم 80x80 سمینار نواب رئیس هیئت‌های بسکتبال | طرح فریده شجاعی: معرفی 2 بازیکن بالای 180 توسط هر استان
بسکتبال4 هفته پیش

سمینار نواب رئیس هیئت‌های بسکتبال | طرح فریده شجاعی: معرفی 2 بازیکن بالای 180 توسط هر استان

shadi abdolvand شادی عبدالوند 80x80 درباره شادی عبدالوند ؛ ستاره همیشه در اوج | به امید شادی های بیشتر
بسکتبال3 هفته پیش

درباره شادی عبدالوند ؛ ستاره همیشه در اوج | به امید “شادی” های بیشتر

ملوان انزلی پالایش گاز ایلام هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال بانوان آسو جواهری مریم ایراندوست 80x80 گزارش تصویری | دیدار تیم های ملوان انزلی و پالایش گاز ایلام در لیگ فوتبال بانوان
تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار تیم های ملوان انزلی و پالایش گاز ایلام در لیگ فوتبال بانوان

اردوی تیم ملی تکواندو بانوان در رشت مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام Iran womens taekwondo training before asian championship vietnam 2018 1 Kimia Alizadeh کیمیا علیزاده 80x80 ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو
تکواندو3 هفته پیش

ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو

57908253 80x80 بدری اسدی، نخستین بانوی داوری ایران در بازی‌های یونیورسیاد
تکواندو1 هفته پیش

بدری اسدی، نخستین بانوی داوری ایران در بازی‌های یونیورسیاد

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

سمینار نواب رئیس هیئت های بسکتبال سراسر کشور در قم سپیده جعفری 80x80 تغییر در ترکیب نامی نو در فصل جدید لیگ بسکتبال
اصفهان3 هفته پیش

تغییر در ترکیب نامی نو در فصل جدید لیگ بسکتبال

usa spain 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان

الهام هاشمی 80x80 الهام هاشمی سرمربی تیم های ملی تفنگ ایران شد
تیراندازی3 هفته پیش

الهام هاشمی سرمربی تیم های ملی تفنگ ایران شد

13980415000535 Test PhotoN 1 80x80 صحبت های دختر حاشیه ساز این روزهای کیک بوکسینگ درباره خرید مدال طلا از بازارهای باکو!
کیک بوکسینگ2 هفته پیش

صحبت های دختر حاشیه ساز این روزهای کیک بوکسینگ درباره خرید مدال طلا از بازارهای باکو!

Marta fifa womens world cup brazil مارتا فوتبال زنان ورزش بانوان 80x80 نگاهی بر خواسته زنان فوتبالیست | دستمزد برابر نه! فرصت های برابر
بین الملل4 هفته پیش

نگاهی بر خواسته زنان فوتبالیست | دستمزد برابر نه! فرصت های برابر

57904504 80x80 چهار مدال برای دختران ایران در بازی های جهانی کارگری| اولین طلای جهانی جودو به چغلوند رسید
بازی های جهانی کارگری2 هفته پیش

چهار مدال برای دختران ایران در بازی های جهانی کارگری| اولین طلای جهانی جودو به چغلوند رسید

57904503 80x80 بازی های جهانی کارگری| دختر جودوکار ایران دست نداد؛ مسئول مسابقات قهر کرد!
ویژه2 هفته پیش

بازی های جهانی کارگری| دختر جودوکار ایران دست نداد؛ مسئول مسابقات قهر کرد!

آمریکا قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد 7 80x80 آمریکا قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد
بین الملل2 هفته پیش

آمریکا قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد

usa vs netherlands fifa womens world cup final 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019

sweden vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | سوئد 2-1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان

sweden gemany fifa womens world cup video 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | سوئد 2-1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands italy fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 2 0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs france fifa womens world cup megan rapinoe 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 فرانسه | جام جهانی فوتبال زنان

norway england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل2 هفته پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 نروژ | جام جهانی فوتبال زنان

اردوی تیم ملی تکواندو بانوان در رشت مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام Iran womens taekwondo training before asian championship vietnam 2018 1 Kimia Alizadeh کیمیا علیزاده 80x80 ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو
تکواندو3 هفته پیش

ویدئو | نظرات کیمیا علیزاده در مورد بازگشت به میادین تکواندو

دوچرخه سواری تایم تریل بانوان کشور 1 80x80 ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان
دوچرخه سواری3 هفته پیش

ویدئو | ستاره ها در خط استارت دوچرخه سواری تایم تریل بانوان

بسکتبال سه نفره قهرمانی جهان در هلند دلارام وکیلی 80x80 ویدئو | ایران 19 18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان
بسکتبال3 هفته پیش

ویدئو | ایران 19-18 مغولستان | جام جهانی بسکتبال 3 نفره زنان

netherlands japan 80x80 ویدئو | هلند 2 1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل3 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-1 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

italy china 80x80 ویدئو | ایتالیا 2 0 چین | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل3 هفته پیش

ویدئو | ایتالیا 2-0 چین | جام جهانی فوتبال زنان

sweden canada 80x80 ویدئو | سوئد 1 0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | سوئد 1-0 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان

usa spain 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 اسپانیا | جام جهانی فوتبال زنان

france brazil 80x80 ویدئو | فرانسه 2 1 برزیل | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | فرانسه 2-1 برزیل | جام جهانی فوتبال زنان

england cameroon 80x80 ویدئو | انگلیس 3 0 کامرون | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | انگلیس 3-0 کامرون | جام جهانی فوتبال زنان

norway australia 80x80 ویدئو | نروژ 1(4) 1(1) استرالیا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | نروژ 1(4)-1(1) استرالیا | جام جهانی فوتبال زنان

germany nigeria 80x80 ویدئو | آلمان 3 0 نیجریه | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آلمان 3-0 نیجریه | جام جهانی فوتبال زنان

thailand chile 80x80 ویدئو | شیلی 2 0 تایلند | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | شیلی 2-0 تایلند | جام جهانی فوتبال زنان

usa sweden 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

cameroon newzealand 80x80 ویدئو | کامرون 2 1 نیوزیلند | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | کامرون 2-1 نیوزیلند | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands canada 80x80 ویدئو | هلند 2 1 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | هلند 2-1 کانادا | جام جهانی فوتبال زنان

england japan 80x80 ویدئو | انگلیس 2 0 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | انگلیس 2-0 ژاپن | جام جهانی فوتبال زنان

argentina scotland 80x80 ویدئو | آرژانتین 3 3 اسکاتلند | جام جهانی فوتبال زنان
بین الملل4 هفته پیش

ویدئو | آرژانتین 3-3 اسکاتلند | جام جهانی فوتبال زنان

پربازدیدها