با ما همراه باشید

دوچرخه سواری

مبارز کوهستان دست از تلاش نمی کشد/ گفتگو با فرانک پرتو آذر ؛ کسی سختی های پشت مدال را نمی بیند

فرانک پرتو آذر را می توان یک الگو برای دختران ورزشکار ایران دانست. او با انتخاب دوچرخه سواری کوهستان، رشته ای توام با خطر و ماجراجویی در ایران آن هم در شرایطی که دوچرخه سواری برای دختران از نظر اجتماعی چیزی شبیه به یک خط قرمز بود نشان داد مبارز زاده شده است. او حالا تنها دختر ایرانی است که در دوچرخه سواری کوهستان آسیا مدال کسب کرده اما هنوز هم برای احقاق حقوقش به عنوان یک قهرمان باید به مبارزه ادامه دهد. او تسلیم ناپذیر تر از آنی به نظر می رسد که می پندارید.

پایگاه خبری ورزش زنان ایران – فرانک پرتو آذر پیشگام دوچرخه سواری کوهستان ایران در بخش زنان تلاش می کند پس از کسب اولین مدال آسیایی برای ایران و حضور در مسابقات جهانی برای تکرار موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا و حضور در المپیک آماده شود اما مشکلات پیش پای او کم نیستند.

آشنایی با افکار فرانک قدرت ذهنی و روحی او را به نمایش می گذارد. او در نقش یک جنگجو مدت ها برای موفقیت در رشته مورد علاقه اش – رشته ای که در فضای اجتماعی ایران مغفول و غریبه بوده و هست – تلاش کرده، سختی کشیده و امروز الگویی نه چندان شناخته شده برای دختران ایران است.

فرانک پرتو آذر می گوید ۲۰۱۸ برای من سالی بود که اتفاقات خوشی رخ داد اما سختی هایش که پشت صحنه بود به مراتب بیشتر بود. در برخی موارد به خانواده ام نیز چیزی از سختی هایم نمی گویم. نمی خواهم آن ها را نگران و ناراحت کنم. گفتگوی پایگاه خبری ورزش زنان ایران با فرانک را در شیراز، خانه دوست داشتنی او بخوانید:

ایثار برای هموار کردن یک مسیر پرسنگلاخ

به عنوان یک پیش آهنگ در دوچرخه سواری کوهستان زنان ایران، گاهی حس می کنم که همه فشارهایی که بر من وارد می شود ارزشش را دارد زیرا به نفرات بعدی کمک می کند که مشکلات کمتری داشته باشند. شاید نوعی سپر بلا برای دیگران باشم اما از خودم می پرسم که اگر من در برابر سختی ها نایستم و این مسیر را هموار نکنم چه کسی این کار را خواهد کرد؟

تجربه همه رشته های سالنی تا آشنایی با دوچرخه سواری

من در ۲۲ سالگی وارد دوچرخه سواری شدم و از سال ۲۰۱۴ یعنی ۲۶ سالگی وارد دوچرخه سواری حرفه ای را شروع کردم. . سال ها قبل زمانی زمانی که قصد ورود به ورزش را داشتم، اکثر رشته های سالنی را تجربه کردم و به هر رشته ای که می رفتم به من می گفتند بدن تو فوق العاده آماده است و استعداد پیشرفت را داری اما مشکل تو تنبلی است. واقعیت این بود که هیچ کدام از آن رشته ها حس خوبی که منتظرش بودم را به من نمی داد. اشتراک همه این رشته ها هم این بود که پیشنهاد خانواده ام بودند.

اما در مورد دوچرخه سواری، این رشته ای بود که خانواده ام از روز اول با ورود من به آن مخالف بودند و همیشه از آن نهی می شدم. این مخالفت هم حاصل هراس از شرایط اجتماعی بود اما دوچرخه سواری حسی به من می داد که قابل مقایسه با سایر رشته ها نبود. در رشته های دیگر مشکل من تنبلی نبود بلکه بی انگیزه بودم و می خواستم به سمت رشته ای بروم که من را سر ذوق بیاورد.

دوچرخه سواری کوهستان یعنی اعتماد به نفس مطلق

اغلب خانم ها با ضعف اعتماد به نفس مواجه هستند و این ناشی از شرایط فرهنگی و اجتماعی ماست. زنان باید به سمتی بروند که اعتماد به نفس آن ها را تقویت کند. رشته دوچرخه سواری کوهستان از این نظر یک رشته اعتیاد آور است و همه کسانی که وارد آن می شوند در گام اول از نظر اعتماد به نفس به قدرت قابل توجهی می رسند.

شما در دوچرخه سواری کوهستان با مسیری خطرناک و تکنیکی مواجه هستید و این یک چالش است اما شوق شکست دادن خطر و چالش به شما حس بسیار خوبی می دهد. همین اعتماد به نفس از شما انسان قدرت مندی در زندگی خارج از صحنه ورزش می سازد.

تا قهرمان نداشته باشید سرمایه گذاری در ورزش همگانی بیهوده است

بارها شده که برخی مسئولان می گویند ما می خواهیم در دوچرخه سواری در بخش همگانی سرمایه گذاری کنیم تا عموم مردم به سمت دوچرخه سواری و ورزش گرایش پیدا کنند. این به طور کلی صحیح است اما مسیر ما اشتباه است. تا زمانی که در دوچرخه سواری قهرمانی نداشته باشید که به مردم نشان دهید رغبت چندانی برای جذب وجود ندارد. من دوچرخه سوار تا زمانی که روی بیلبورد نروم نمی توانم عامل جاذبه ای برای عموم مردم باشم و این موضوع بسیار مهمی است.

داستان ساخت مستند Free Riding Iran

حدود ۳ سال قبل آنیتا و کارو گریگ خواهران دوقلوی دوچرخه سوار سوییسی که نام من را در چند رسانه خارجی دیده بودند در فیسبوک به من پیام دادند که قصد دارند به ایران بیایند و از من کمک خواستند. علت این که برای فیلم مستندشان ایران را انتخاب کردند دیدن تجربیات یک دوچرخه سوار آلمانی در یک مجله بود که پیش تر به ایران سفر کرده بود و همین موضوع آن ها را به ایران علاقمند کرده بود.

دوچرخه سواری کوهستان یک رشته کاملا غربی است و این برای رسانه های خارجی همیشه جذاب بوده که من به عنوان یک دختر ایرانی در این رشته پیشرفت کرده باشم. پس از ایمیلی که برای من فرستادند هماهنگی لازم انجام شد و آبان ۹۶ به ایران سفر کردند البته در آن زمان دوچرخه ای نداشتند و برای بررسی شرایط به ایران آمدند و سپس اردیبهشت ۹۷ برای انجام مراحل اصلی تصویربرداری با دوچرخه وارد ایران شدند.

بر خلاف چیزی که تصور می شود ۲ خواهر سوییسی در ایران در اغلب موارد با خودرو سفر می کردند و در شمال، شیراز، کردستان و تهران حضور پیدا کردند و بخشی کوتاهی از مسیرهای لازم برای فیلمبرداری را رکاب می زدند یعنی سایکل توریست نبودند بلکه حرفه ای بودند و قرار نبود مسافتی طولانی را رکاب بزنند.

خاطرات جذابی از سوییس

در مسابقات قهرمانی جهان در سوییس دعوت نامه ای دریافت کردم که تمام هزینه های من پرداخت شده بود. در سوییس خاطرات خوبی داشتم. خبری از نگاه بالا به پایین از سوی مردم کشوری مدرن و پیشرفته به ایران وجود نداشت. در سوییس مصاحبه ای داشتم و مصاحبه من از بیلبورد محل مسابقه پخش شد که معمولا این کار در مورد قهرمانان برتر جهان صورت می گرفت.

دو روز پیش از مسابقه، برنامه ای برای اکران فیلم مستند Free Riding Iran که در سفر دو خواهر دوچرخه سوار سوییسی به ایران با حضور من ساخته شده بود در نظر گرفته شد و بیش از ۵۰۰ نفر برای اکران این فیلم مستند آمده بودند و فیلم را دیدند. پس از اکران فیلم پیام های محبت آمیزی از سوی حاضران دریافت کردم که برایم شگفت آور بود.

روزی که مسابقه ما برگزار می شد،  ما باید قبل از مردان مسابقه می دادیم. بیش از ۳۰ هزار نفر برای تماشای مسابقات آمده بودند و رکورد تماشاگران تاریخ مسابقات جهانی در سوییس شکسته شد. نفر اول مردان یک سوییسی بود و افتخار بزرگی کسب کرد و در بخش بانوان کسی که روی آن برای قهرمانی سرمایه گذاری کرده بودند چهارم شد.

نکته جالب این بود که مصاحبه نفر اول در شبکه ملی سوییس که مورد توجه مردم سوییس است پخش شد و نفر دوم نماینده سوییس که چهارم شده بود و سومین مصاحبه پخش شده از من بود. به عبارت دیگر تنها دوچرخه سوار خارجی در مسابقات جهانی بودم که روی آنتن شبکه ملی سوییس رفتم و پس از آن، به شکل عجیبی هر جا که می رفتم من را می شناختند. حتی در فرودگاه زمان گذشتن از ایکس ری، یک زوج مسن من را شناختند و من واقعا تعجب کرده بودم.

مشکلات مالی برای حضور در قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک

به نقل از طرفداری ؛ در حال حاضر مشکل ارز مانع بزرگی برای حضور در تورنمنت‌ها است. همه تلاش من این است که از طریق اسپانسرها بتوانم هزینه‌های حضورم در تورنمنت‌ها را تأمین کنم که البته هنوز جوابی در این زمینه نگرفته‌ام.

برنامه‌ای دارم که اگر حداقل ۹۰ درصد آن برنامه عملیاتی شود می‌توانم در مسابقات قهرمانی آسیا نتیجه بگیرم و سهمیه المپیک را هم کسب کنم اما اگر این برنامه انجام نشود نه در مورد مسابقات قهرمانی آسیا و نه در مورد کسب سهمیه المپیک نمی‌توان قولی داد.

در یکی دو سال اخیر نتایج خوبی کسب کردم اما نمی‌توان شرایط سال ۲۰۱۸ را با شرایط کنونی مقایسه کرد. تا پیش از این، موقعیتی را داشتم که می‌توانستم خودم هزینه‌هایم را بپردازم اما در حال حاضر دیگر این شرایط فراهم نیست زیرا نه سرمایه مالی برای این کار دارم و نه قیمت ارز اجازه می‌دهد که چنین کاری انجام دهم.

از جیب هزینه کرده ام اما دیگر نمی توانم

من هزینه زیادی برای رسیدن به مدال آسیایی متحمل شدم اما این اتفاق دیگر نمی‌تواند رخ دهد و هزینه‌های من یا از طریق فدراسیون دوچرخه سواری یا اسپانسر باید تأمین شود. تا شروع مسابقات قهرمانی آسیا فرصت هست .

مشکل اما این است که برای موفقیت در آن مسابقات باید از همین حالا وارد برنامه آماده سازی شوید و در مسابقات مختلفی شرکت کنید که آمادگی رقابت در قهرمانی آسیا را به دست آورید. هر اندازه که زمان از دست برود از مدال هم دورتر می‌شویم.

به طور کلی فدراسیون دوچرخه سواری کمک مالی مستقیم به دوچرخه سواران کوهستان ندارد و به ندرت اتفاق افتاده است. در مورد من، پیش از حضور در یکی از تورنمنت‌های قبل از بازی‌های آسیایی، بخشی از هزینه‌هایم توسط فدراسیون تقبل شد اما بار اصلی هزینه‌ها تاکنون بر دوش خودم بوده است.

فقط مدال من را می بینند نه فشار تمریناتم را

زمانی که در فیلیپین روی سکو رفتم همه مدال من را دیدند اما کسی ندید که من برای کسب آن مدال چقدر و چطور تلاش و هزینه کردم و چه فشار سنگینی بر من وارد آمد. کسی ندید که در زمستان چطور باید تمرین می‌کردم تا به هدفم برسم.

هرگز کاری انجام نمی‌دهم که پس از آن پشیمان شوم. این زندگی من است و اجازه نمی‌دهم برخی به این دلیل که نمی‌خواهند یا برایشان مهم نیست، مانع از رسیدن من به هدف‌هایم شوند. هر کاری که برای کسب قهرمانی آسیا و سهمیه المپیک لازم باشد انجام می‌دهم چه کسی از من حمایت کند و چه حمایت نکند. هرگز دست از هدفم نخواهم کشید و ناملایمات نمی‌تواند من را شکست دهد.

حامد اسماعیلی، فرانک پرتو آذر و فرزانه دزفولی در گفتگوی آی دبلیو اسپورتس با پرتو آذر در شیراز

درست در زمان بازی‌های آسیایی این را گفتم که ما بلافاصله بعد از بازی‌های آسیایی فراموش می‌شویم و دوباره در زمان مسابقات قهرمانی آسیا یاد ما می افتند. من امروز که باید برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوم نیاز به کمک دارم. نیاز من به مکمل‌ها و ارز برای حضور در مسابقات برون مرزی همین امروز است.

۲ تا ۳ میلیون تومان ماهانه فقط برای مکمل

هزینه مکمل‌های من ماهانه بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است. دوچرخه‌ای که برای مسابقات قهرمانی آسیا در اختیار دارم دوچرخه‌ای حرفه‌ای است که لوازم آن بسیار گران است و به همین دلیل آن را کنار گذاشته‌ام تا برای مسابقات قهرمانی آسیا دچار استهلاک نشود اما جالب این است که دوچرخه ذخیره‌ای برای تمرین ندارم و مجبور شدم با یک دوچرخه قرضی تمرین کنم و برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوم.

اگر کسی که دوچرخه را به من داده همین فردا بگوید که دوچرخه‌اش را لازم دارد من دوچرخه تمرینی نخواهم داشت. هزینه یک زنجیر دوچرخه یک میلیون تومان است. کفشی که برای تمرین استفاده می‌کنم کفشی بسیار معمولی و غیر حرفه‌ای است و مجبورم کفش حرفه‌ای ام را کنار بگذارم تا برای مسابقات قهرمانی آسیا سالم و نو باشد.

پارگی زنجیر در جاکارتا

پیش از بازی‌های آسیایی پالس‌های منفی زیادی در مورد این که چرا باید روی بانوان سرمایه گذاری شود و آن‌ها شانس مدال ندارند، وجود داشت. این برای من چالش جذابی بود که نشان دهم یک دختر ایرانی هم می‌تواند در دوچرخه سواری کوهستان به مدال نزدیک شود.

اگر آن اتفاق رخ نداده بود قطعا مدال خوشرنگی به دست می‌آمد. زمانی که پس از آن اتفاقات مسابقه تمام شد و زمان‌ها را دیدم در خودم احساس شادی کردم که می‌توانستم دوم شوم و از کسی پیشی می‌گرفتم که در فیلیپین اول شده بود. ناراحتی بابت اتفاقی که رخ داد وجود داشت اما تلاش کردم تا آخرین لحظه بجنگم.

سن برای من یک عدد است

دوچرخه سواری یک رشته استقامتی است و در بخش بانوان در سطح جهانی، یک دوچرخه سوار بین ۳۰ تا ۳۵ سالگی در اوج قرار دارد و از این بابت می‌توانم امیدوارم باشم که چند سال دیگر در پیک آمادگی قرار داشته باشم. البته سن واقعاً برای من یک عدد است و اصلاً به آن توجهی ندارم. آن چه برای من مهم است هدفم است.

ورزش زنان در ایران نیاز به الگو سازی دارد

توسعه ورزش زنان نیاز به برند سازی دارد. نگاه به سلبریتی هایی که در جامعه وجود دارند بیندازید. مردم به دنبال ایده آل‌ها هستند و در ورزش این ایده آل‌ها ساخته و به مردم معرفی شده‌اند.

ما در ورزش زنان به چنین ساز و کاری نیاز داریم یعنی مطرح کردن چهره‌های موفق به شکل گسترده به این منظور که آن‌ها برای ورزشکاران جوان و برای افراد عامه تبدیل به چهره‌هایی الهام بخش شوند. هر اندازه این چهره‌های الهام بخش افزایش یابند استقبال از ورزش زنان افزایش می‌یابد و به تبع آن مشکلات دیگر مثل مسائل فرهنگی و اقتصادی ورزش زنان هم تحت تأثیر مثبت قرار می‌گیرد.

تکواندو12 ساعت پیش

آغاز دور جدید تمرین تیم‌ ملی تکواندوی بانوان در راه منچستر

سبک های رزمی12 ساعت پیش

فعالیت زنان نینجا کار در ایران / پای صحبت بانوی 54 ساله نینجا کار

فوتبال13 ساعت پیش

مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان برگزار شد

تنیس روی میز14 ساعت پیش

توضیحات ندا شهسواری در مورد حضور در لیگ تنیس روی میز ترکیه

سوارکاری15 ساعت پیش

نظرات گلناز مرادی‌ فرد در مورد مسابقات سوارکاری قطر

فوتبال16 ساعت پیش

برنامه دیدارهای تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مرحله دوم انتخابی المپیک

لرستان17 ساعت پیش

گلایه فرشته مرادی مقدم : منبع درآمد نداریم و امیدمان به پاداش جاکارتا است

بسکتبال17 ساعت پیش

دلارام وکیلی : متشرعی گزینه مناسبی برای تیم ملی بسکتبال بود

تیراندازی با کمان17 ساعت پیش

راحله فارسی، گیسا بایبوردی و ویدا حلیمیان در راه تایلند

بسکتبال17 ساعت پیش

خداحافظی سعیده علی از تیم ملی بسکتبال بانوان

تنیس روی میز17 ساعت پیش

فاطمه کیوانی: رقم قرارداد دختران پینگ پنگ باز نسبت به مردان قابل مقایسه نیست

تنیس روی میز18 ساعت پیش

حذف 3 دختر پینگ پنگ باز ایران از مسابقات بین المللی عمان

تنیس روی میز18 ساعت پیش

تیم دونفره تنیس روی میز بانوان در یک چهارم نهایی تور عمان

بسکتبال2 روز پیش

معرفی حریفان آسیایی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران

تنیس روی میز6 روز پیش

نتایج پینگ‌پنگ‌ بازان ایران در آغاز مسابقات بین‌المللی عمان

بسکتبال7 روز پیش

دانشگاه فردوسی قهرمان بسکتبال دانشجویان کشور شد

اسکی7 روز پیش

اسکی آلپاین نونهالان آسیا در کره جنوبی و 2 مدال برای دختران ایران

قزوین1 هفته پیش

درباره فاطمه خدابنده لو، هشت شگفت انگیز / ستاره جدید کبدی ایران از قزوین می‌آید

بسکتبال1 هفته پیش

متشرعی سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان شد

تصاویر1 هفته پیش

دیدار تیم های سپاهان و ملوان در لیگ برتر فوتبال بانوان به روایت تصویر

فوتبال1 هفته پیش

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان ؛ شکست ملوان در اصفهان و پیروزی پرگل مدعیان

والیبال1 هفته پیش

پای صحبت مونا آشفته ؛ جوان ترین لژیونر والیبال ایران از ترکیه و تیم ملی می گوید

فوتبال1 هفته پیش

شاهکار جدید ، آزمون و خطاهای ناگوار / دعوت دوباره یک فوتسالیست به تیم ملی فوتبال بانوان

ووشو2 هفته پیش

پایان سال رویایی زهرا کیانی / از تاریخ ساری در جاکارتا تا قهرمانی “زیبا” با سپاهان

فوتسال2 هفته پیش

برترین‌های فوتسال و فوتبال بانوان کرمان : کریمی نسب، ایرانمنش ، مهدیه رشیدی و فاطمه سهرابی

تصاویر4 هفته پیش

تمرین تیم ملی تکواندو بانوان پیش از اعزام به مسابقات بین المللی کیش

تصاویر3 هفته پیش

مسابقات تکواندوی جام ریاست فدراسیون جهانی در کیش به روایت تصویر

قزوین1 هفته پیش

درباره فاطمه خدابنده لو، هشت شگفت انگیز / ستاره جدید کبدی ایران از قزوین می‌آید

تصاویر3 هفته پیش

دیدار دوم تیم های ملی فوتبال بانوان ایران و بلاروس به روایت تصویر

تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری از لیگ برتر کبدی بانوان در مجموعه ورزشی بعثت تهران

تصاویر3 هفته پیش

تصاویر دیدار تیم های ملی فوتبال بانوان ایران و بلاروس در ورزشگاه آرارات

تصاویر2 هفته پیش

دیدار تیم ملی فوتسال بانوان ایران برابر روسیه به روایت تصویر

تصاویر4 هفته پیش

گزارش تصویری قهرمانی باریج اسانس در والیبال بانوان کشور

تنیس3 هفته پیش

یادداشت پژوهشی به قلم غزل پاک باطن: تأثیر عوامل روانی بر عملکرد بازیکنان حرفه‌ای تنیس

تصاویر3 هفته پیش

تصاویری از مسابقات هندبال ساحلی بانوان در بندر عباس

تصاویر3 هفته پیش

مسابقات تکواندو بین جام فجر کیش به روایت تصویر

فوتسال4 هفته پیش

شروع لرزان رعدی و دوستان ؛ 6 بازیکن اردوی تیم ملی فوتسال بانوان را تحریم کردند

فوتبال3 هفته پیش

تنهایی سربازان آمیخته با گِل و فوتبال در انزلی / گیلان پای ملوان ایران بایستد

فوتبال3 هفته پیش

یادداشت وارده: ابر و باد و مه و زمین و داور، همه مقصرند به‌ جز مربی

تکواندو2 هفته پیش

لوازم خانگی کن قهرمان لیگ تکواندوی بانوان شد / یلدا ولی نژاد ، ستاره لیگ کوثر

تکواندو2 هفته پیش

توضیحات ریحانه فولادی درباره قهرمانی کن در لیگ تکواندو : مسیر دشوار تیم خسته

قایقرانی3 هفته پیش

ادعای عجیب یک قایقران در مورد اعزام های پولی / امیر شقاقی : مه نمای فریب خورده اما مجبورم شکایت کنم

تصاویر3 هفته پیش

هفته پایانی و اهدای جام لیگ برتر کبدی بانوان به روایت تصویر

فوتبال4 هفته پیش

ویدئو : مادران فوتبالیست در تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی

تصاویر2 هفته پیش

هفته پایانی لیگ برتر ووشوی بانوان و قهرمانی سپاهان به روایت تصویر

تصاویر3 هفته پیش

تیم ملی فوتبال جوانان در تورنمنت روسیه به روایت تصویر

کاراته3 هفته پیش

نگاهی بر عملکرد دختران کاراته ایران در سری آ سالزبورگ ؛ مدال بر گردن خاکسار و بهمنیار

تنیس روی میز2 هفته پیش

شهرداری شهر بابک قهرمان لیگ برتر تنیس روی میز بانوان شد / ناکامی نامی نو در فینال

تصاویر2 هفته پیش

تصاویر دیدار اول فوتسال بانوان ایران و روسیه

تکواندو4 هفته پیش

تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی در کیش؛ پایان کار ایران با رتبه چهارم

قایقرانی3 هفته پیش

ویدئو رقابت های قایقرانی آب های خروشان جوانان و امید کشور

والیبال4 هفته پیش

ویدئو قهرمانی تیم والیبال بانوان باریج اسانس در مسابقات قهرمانی کشور

اسکی4 هفته پیش

ویدئو اشک شوق لیندزی وان در مراسم لاروس 2019

فوتبال4 هفته پیش

ویدئو اظهارات حامد مومنی در مورد مشکل سفر تیم ملی فوتبال بانوان به فلسطین

فوتبال4 هفته پیش

ویدئو : مادران فوتبالیست در تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی

فوتسال1 ماه پیش

ویدئو شادی بازیکنان نامی نو در رختکن پس از قهرمانی در لیگ برتر فوتسال بانوان

موتور سواری و اتومبیلرانی1 ماه پیش

ویدئو مسابقات موتور کراس بانوان در پیست ورزشگاه آزادی

کاراته1 ماه پیش

ویدئو: نظرات راضیه جلیل پور در مورد مرداس، سوپر لیگ کاراته و آینده کاراته بانوان

ورزش های در حال توسعه2 ماه پیش

ویدئو: هنرنمایی دختر باستانی کار نوجوان / ورزش پهلوانی مختص مردان نیست!

فوتبال4 ماه پیش

ویدئو : ایران 1 هنگ کنگ 1 ؛ گل های بازی

فوتبال4 ماه پیش

ویدئو حضور زنان در ورزشگاه آزادی در دیدار پرسپولیس و کاشیما آنتلرز

خوزستان4 ماه پیش

ویدئو دیدار نامی نو اصفهان و پالایش نفت آبادان در لیگ برتر فوتسال

اصفهان4 ماه پیش

ویدئو دیدار تیم های نامی نو اصفهان و شهرداری رشت در لیگ برتر فوتسال بانوان

کاراته4 ماه پیش

ویدئو اجرای کاتای فاطمه صادقی در کاراته قهرمانی جهان در اسپانیا

تکواندو5 ماه پیش

مبارزه اکرم خدا بنده و شهربانو دامغانی نژاد در لیگ برتر تکواندو

سنگ نوردی و صعودهای ورزشی5 ماه پیش

ویدئو رقابت الناز رکابی در فینال سنگ نوردی قهرمانی آسیا در ژاپن

فوتبال5 ماه پیش

ویدئو ایران 8 لبنان صفر ؛ فوتبال بانوان مقدماتی المپیک

تکواندو5 ماه پیش

ویدئو فینال وزن دوم تکواندوی بانوان کشور / دنیا محمدی و آرمینا احمدی

فارس5 ماه پیش

ویدئو : اعتراض شدید مدیر عامل چمران لارستان به ناظر فدراسیون هندبال

آذربایجان شرقی5 ماه پیش

ویدئو حمایت هواداران تراکتورسازی از حضور زنان در ورزشگاه ها

تکواندو5 ماه پیش

ویدئو لحظات خاطره انگیزه با کیمیا علیزاده

بین الملل5 ماه پیش

ویدئو گل های دیدار کانادا و آمریکا در فینال فوتبال زنان کونکاکاف

کاراته5 ماه پیش

ویدئو مبارزه دختران کاراته کای ایران در المپیک جوانان آرژانتین

کاراته5 ماه پیش

ویدئو نظرات مبینا حیدری پس از مدال برنز کاراته المپیک جوانان

کاراته5 ماه پیش

ویدئو نظرات فاطمه خنکدار پس از کسب برنز کاراته المپیک جوانان

پربازدیدها