تاریخ : شنبه, 18 مرداد , 1399 Saturday, 8 August , 2020
2
ورزش بانوان در ادوار بازی‌های آسیایی

بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا

  • کد خبر : 47708
  • 06 مرداد 1399 - 9:28
بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا
آمار و عملکرد ورزش بانوان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا که با حضور در رشته‌های متعدد و مدال‌های رنگارنگ برای ورزش زنان همراه بود

زمان: ۱۸ اوت تا ۲ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۸ مرداد تا ۱۱ شهریور ۱۳۹۷)

تعداد شرکت کننده زن : 98 نفر (از مجموع 378 نفر)

تعداد مدال‌های کسب شده زنان: یک طلا، 10 نقره و 5 برنز

پرچمدار : الهه احمدی


تکواندو

ناهید کیانی وزن منهای ۴۸ کیلوگرم (برنز)

دور اول: استراحت / دور دوم: پیروزی 43-4 برابر خدکا از نپال/ دور سوم: پیروزی 23 بر 15 برابر جسیکا کانابال از فیلیپین/ نیمه نهایی: شکست 11 بر 6 برابر پانیپاک وونگ پاتاناکیت از تایلند

الهه شیدایی (وزن 53 کیلوگرم)

دور اول: استراحت/ دور دوم: پیروزی 10 بر 2 برابر رضیه آراگون از فیلیپین/ دور سوم: شکست 11 بر 3 برابر آلدانگوروآ از قزاقستان

پریسا جوادی (وزن 57 کیلوگرم)

دور اول: شکست 15 بر 10 برابر تولپ برگنوآ از قزاقستان

ملیکا میرحسینی وکیلی (وزن 67 کیلوگرم)

دور اول: استراحت/ دور دوم: پیروزی 23 بر 8 برابر خیه م از ویتنام / دور سوم: شکست 23 بر 5 برابر جولیانا الصادق از اردن

زهرا پوراسماعیل (وزن به اضافه 67 کیلوگرم)

دور اول: استراحت/ دور دوم: شکست 6 بر 3 برابر اسوتلانا اوسیپوآ از ازبکستان

مرجان سلحشوری (پومسه / مدال نقره)

پیروزی برابر چیم چو کوآن از ماکائو، مانا اومه هارا از ژاپن و یاپ خیم ون از مالزی و شکست برابر دفیا روسمانیار از اندونزی

پومسه تیمی

ایران با ترکیب فاطمه حسام، مرجان سلحشوری و مهسا صادقی در دور اول مغلوب کره جنوبی شد و از دور مسابقات کنار رفت.


دوومیدانی

الهام کاکلی : رتبه 23 ماده 200 متر با زمان 25 ثانیه و 12 صدم ثانیه

سپیده توکلی: رتبه هفتم ماده پرش ارتفاع با نتایج عبور موفق از 170 سانتی متر، عبور موفق از 175 سانتی متر و عبور ناموفق از 180 سانتی متر


کاراته

طراوت خاکسار وزن منهای ۵۵ کیلوگرم (نقره)

دور اول: استراحت / دور دوم: پیروزی 9 بر صفر برابر حیدری از افغانستان/ دور سوم: پیروزی در سن شو پس از تساوی یک بر یک مقابل سانیستیارانی از اندونزی / دور چهارم: پیروزی 5 بر یک برابر دینگ از چین / فینال: شکست 4 بر صفر برابر ون از تایوان

رزیتا علیپور وزن منهای ۶۱ کیلوگرم (نقره)

دور اول: استراحت / دور دوم: پیروزی 5 بر صفر باربر سوجونگ شین از کره جنوبی / دور سوم: پیروزی 3 بر صفر برابر سوکیا از تایلند / دور چهارم: پیروزی در سن شو پس از تساوی صفر صفر برابر میرزائوآ از ازبکستان/ فینال: شکست برابر ئین از چین پس از تساوی صفر صفر

پگاه زنگنه وزن منهای 68 کیلوگرم (برنز)

دور اول: استراحت / دور دوم: استراحت/ دور سوم: شکست برابر غفوروآ از ازبکستان پس از تساوی صفر صفر/ رپه شارژ: پیروزی 3 بر صفر برابر آنا دوردیوآ از ازبکستان / دیدار رده بندی: پیروزی 10 بر صفر برابر انگوین از ویتنام

حمیده عباسعلی وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم (برنز)

دور اول: استراحت / دور دوم: استراحت/ دور سوم: پیروزی 7 بر صفر برابر اخمدوآ از ازبکستان/ دور چهارم: شکست 2 بر یک برابر یوکوسا از ژاپن / دیدار رده بندی: پیروزی 3 بر صفر برابر انگویان از ویتنام


ووشو

الهه منصوریان وزن منهای ۵۲ کیلوگرم (نقره)

دور اول: پیروزی 2 بر صفر برابر یوم نام از هند/ دور دوم: پیروزی 2 بر صفر برابر انگوین از ویتنام/ نیمه نهایی: پیروزی 2 بر یک برابر دیواین از فیلیپین/ فینال: شکست 2 بر صفر برابر لی از چین

شهربانو منصوریان وزن منهای ۶۰ کیلوگرم (نقره)

دور اول: استراحت/ دور دوم: پیروزی برابر چو از ویتنام / نیمه نهایی: پیروزی برابر سوچایا از تایلند/ فینال : شکست 2 بر صفر برابر کای از چین

زهرا کیانی/ تالو (نقره)

امتیاز 9.70 در فرم جین شو و امتیاز 9.71 در فرم چیانگ شو و مجموع 19.41 و کسب رتبه دوم

هانیه رجبی و فاطمه حیدری / تالو 

این دو تالوکار در فرم نن دائو و نان چوآن رقابت کردند. رجبی با مجموع 19.09 و حیدری با مجموع 18.96 به کار خود پایان دادند.


کبدی

ترکیب تیم ملی (مدال طلا)

آزاده صیدی، فاطمه کرمی خاتون بان، رویا داودیان، مرضیه عشقی، سمیرا عطاردیان، سعیده جعفری، زهرا عباسی، صدیقه جعفری، زهرا کریمی، غزل خلج، فریده ظریف دوست، محبوبه سنچولی / سرمربی : شایلا جین (هند)

نتایج ایران

دور گروهی: ایران 46 کره جنوبی 20 – ایران 47 بنگلادش 19 – ایران 18 تایوان 22 – نیمه نهایی: ایران 23 تایلند 16 – فینال : ایران 27 هند 24


تیراندازی

تپانچه 25 متر

گلنوش سبقت اللهی در مراحل مقدماتی اول و دوم، رتبه 17 و 22 را به دست آورد. هانیه رستمیان در مراحل مقدماتی اول و دوم، رتبه 18 و 27 را به دست آورد.

تفنگ 10 متر

آرمینا صادقیان چهارم شد. الهه احمدی در رده هفتم قرار گرفت.

تفنگ 50 متر سه وضعیت (نقره)

الهه احمدی هفتم شد. مه لقا جام بزرگ با امتیاز 441.2 در فینال، به مدال نقره دست پیدا کرد.

تراپ

سپیده سیرانی در مراحل مقدماتی اول و دوم، رتبه 10 و 19 را به دست آورد. شیوا فرح پور بیدگلی در مراحل مقدماتی اول و دوم، رتبه 18 و 14 را به دست آورد.

میکس

در میکس تپانچه، هانیه رستمیان همراه با ابراهیم برخورداری در مقدماتی اول، نهم شد. در میکس تفنگ، نجمه خدمتی همراه با امیر محمد نکونام در مقدماتی اول، هفتم شد. در میکس تراپ، سپیده سیرانی همراه با محمد حسین پرورش نیا در مقدماتی اول دهم شد.


قایقرانی

رویینگ تک نفره سنگین وزن : مهسا جاور هشتم شد.

رویینگ 2 نفره سنگین وزن (برنز) : مریم کرمی و پریسا احمدی با زمان 7:35.45 دقیقه در فینال سوم شدند و برنز گرفتند.

رویینگ تک نفره سبک وزن (نقره) : نازنین ملایی با زمان 8:19.28 دقیقه دوم شد و نقره گرفت.

رویینگ 2 نفره سبک وزن (نقره) : نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا با زمان 7:48.38 دقیقه دوم و صاحب مدال نقره شدند.

رویینگ سنگین وزن چهار نفره (نقره) : نازنین رحمانی، مهسا جاور، مریم امیدی پارسا و مریم کرمی با زمان 7:04.38 صاحب مدال نقره شدند.

آب های آرام یک نفره (نقره) : هدیه کاظمی صاحب مدال نقره شد.

آب های آرام دو نفره : هدیه کاظمی و آرزو حکیمی و همچنین زوج فاطمه کرمجانی و آتنا رئوفی در بخش دو نفره صاحب مدال نشدند.

کانو اسلالوم: شقایق سید یوسفی (ششم در کلاس C1) و رکسانا رازقیان (هشتم در کلاس K1)


تنیس روی میز

ندا شهسواری: حذف با شکست برابر نماینده کره شمالی در دور نخست

مهشید اشتری: حذف با شکست برابر نماینده کره شمالی در دور نخست

نتیجه تیمی : ایران صفر چین 3 – ایران 3 قطر صفر – ایران 1 هند 3 (حذف در مرحله گروهی)


تنیس

صدف صادق وزیری : شکست 2 بر صفر برابر سونام جئونگ از کره جنوبی

غزل پاک باطن: شکست 2 بر صفر در دور دوم برابر فاطمه النبهانی از عمان


بدمینتون

ثریا آقایی : حذف در دور اول با شکست برابر ساینا نهوال از هند


سنگ نوردی

الناز رکابی : هشتم در بولدرینگ، دوازدهم در سرعت، هفتم در کمباین

کبری لک زایی فرد : هفتم در سرعت

اعظم کرمی : دهم در سرعت


اسکواش

فرشته اقتداری : حذف در یک هشتم

حدیث فرزاد : حذف در یک شانزدهم

نتایج تیمی : ایران صفر هند 3 – ایران صفر هنگ کنگ 3 – ایران 1 اندونزی 2 – ایران 3 تایلند صفر – ایران 1 چین 2


دوچرخه سواری

فرانک پرتوآذر : چهارم در دوچرخه سواری کوهستان با زمان 1:29:24 ساعت

ماندانا دهقان : رتبه هفتم در جاده با زمان 2:57:40 ساعت- رتبه ششم در تایم تریل انفرادی با زمان 35:07.01 دقیقه


سوارکاری

لیتا سهیلا سهی : (دوازدهم با امتیاز 66.646 در Prix St-Georges)


شمشیربازی

نجمه سازنجیان :سابر انفرادی؛ حذف در یک شانزدهم نهایی

فائزه رفیعی: سابر انفرادی؛ حذف در یک شانزدهم نهایی

نجمه سازنجیان، فائزه رفیعی، پریماه برزگر و کیانا باقرزاده : سابر تیمی ؛ حذف در یک چهارم نهایی برابر کره جنوبی


جوجیتسو

ناهید پیرهادی : وزن 49 کیلوگرم ؛ شکست در رپه شارژ


کوراش

طاهره آذر پیوند (52 کیلوگرم) زهرا نادری (63 کیلوگرم) آذر کولیوند (63 کیلوگرم) زهرا باقری (78 کیلوگرم) – بدون مدال


پنچاک سیلات

زهرا فروغی نسب (کلاس بی، 50 تا 55 کیلو) ، نازنین محمدتبار (کلاس سی، 55 تا 60 کیلو) تهمینه کربلایی صادقی (کلاس دی، 60 تا 65 کیلو)


سامبو

الهام بهرامی (48 کیلوگرم) اکرم خانی اسدآباد (68 کیلوگرم) – بدون مدال


تیراندازی با کمان

نیما محبوبی و فرشته قربانی در تیم میکس کامپوند (برنز) – اعضای میکس تیمی کامپوند: مینو عابدی، پریسا براتچی، راحله فارسی، فرشته قربانی


تصاویر

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=47708

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.