بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو | افرا ورزش | رسانه ورزش زنان ایران
26
ورزش بانوان در ادوار بازی‌های آسیایی

بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو

  • کد خبر : 94397
  • 16 مهر 1402 - 11:01
بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو
بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو جاکارتا مهرماه ۱۴۰۲ در چین برگزار شد و کاروان ورزشی ایران در بخش زنان موفق به کسب هجده مدال شد.

زمان برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو: ۲۳ سپتامبر تا ۸ اکتبر تا ۲۰۲۳ (اول مهر تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲)

توضیح : این مسابقات به دلیل همه گیری کرونا، یک سال با تاخیر در سال ۲۰۲۳ برگزار شد اما عنوان آن، ۲۰۲۲ باقی ماند.

تعداد شرکت کننده زن ایران : ۷۸ نفر (از مجموع ۲۸۹ نفر)

تعداد مدال‌های کسب شده زنان: ۷ نقره و ۱۱ برنز

پرچمدار بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو: : ناهید کیانی و جواد فروغی


تکواندو

مبینا نعمت زاده در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم (برنز)

دور اول: استراحت | دور دوم: پیروزی ۲ بر صفر برابر ورونیکا گارسز از فیلیپین | دور سوم: پیروزی ۲ بر صفر برابر بوتاکوژ باکانووآ از قزاقستان | نیمه نهایی: شکست ۲ بر صفر برابر کینگ گو از چین

ناهید کیانی در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم

دور اول: استراحت | دور دوم: شکست ۲ بر یک برابر “چوتیکان” از تایلند

نرگس میرنوراللهی در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم

دور اول: شکست ۲ بر صفر برابر یوجین کیم از کره جنوبی

ملیکا میرحسینی وکیلی در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم (مدال برنز)

دور اول: پیروزی ۲ بر صفر برابر ایندیرا باسنِت از نپال | دور دوم : پیروزی ۲ بر صفر برابر جولیانا الصادق از اردن | نیمه نهایی: شکست ۲ بر یک برابر فروزا سادیکووا از ازبکستان

آناهیتا توکلی در وزن به اضافه ۶۷ کیلوگرم

دور اول: پیروزی ۲ بر صفر برابر کریستی آلن آلورا از فیلیپین | دور دوم : شکست ۲ بر یک برابر اِسوِتلانا اوسیپووا از ازبکستان

مرجان سلحشوری در پومسه (مدال نقره)

پیروزی برابر روما خاتون از بنگلادش، بینتی عبدالکریم از مالزی و شکست برابر نیوای از ژاپن


دوومیدانی

فرزانه فصیحی (دو صد متر) : حذف در دور مقدماتی با رتبه چهارم هیت دوم و زمان ۱۱.۷۰ ثانیه

حمیده اسماعیل نژاد (دو صد متر): رتبه دوم دور مقدماتی در هیت سوم با زمان ۱۱.۵۷ ثانیه و صعود به فینال | رتبه هفتم در فینال با رکورد ۱۱.۵۴ ثانیه

* حمیده اسماعیل نژاد در لیست رقابت ۲۰۰ متر نیز قرار داشت که از این مسابقه انصراف داد.


کاراته

سارا بهمنیار در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم (برنز)

دور اول: پیروزی ۷ بر ۳ برابر چاندران شامالارانی از مالزی | دور دوم : پیروزی ۸ بر صفر برابر سری پیا چون از کامبوج | نیمه نهایی: شکست ۴ بر ۵ برابر مولدیر ژانگ بیربای از قزاقستان | رده بندی: پیروزی ۶ بر ۵ برابر میهو میاهارا از ژاپن

فاطمه سعادتی در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم (برنز)

دور اول: پیروزی ۶ بر صفر برابر سوک وونگ از ماکائو | دور دوم : شکست ۴ بر صفر برابر سوی پینگ کو از چین تایپه | رپه شارژ: برتری ۷ بر صفر برابر تی مای تام هوانگ از ویتنام | رده بندی: پیروزی ۲ بر صفر برابر سانیستیارانی از اندونزی

آتوسا گلشاد نژاد در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم

دور اول: پیروزی ۴ بر یک برابر سارا العامری از امارات | دور دوم : شکست در هانتی برابر انگوین از ویتنام (تساوی ۲ بر ۲ در زمان معمول) | رپه شارژ: پیروزی ۲ بر صفر برابر مارتا دی کارمو از ماکائو | رده بندی: شکست یک بر صفر برابر آسل کانای از قزاقستان

مبینا حیدری در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم

دور اول: شکست ۴ بر ۵ برابر سیکو جورجیا زفانیا از اندونزی


ووشو

الهه منصوریان در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم (نقره)

دور اول: پیروزی با ضربه فنی برابر الینا چائوداری از نپال | دور دوم : پیروزی برابر سامرین التاف از پاکستان | نیمه نهایی: پیروزی برابر تاریسا دیا فلورنتینا از اندونزی | فینال: شکست برابر یوئی یائو لی از چین

شهربانو منصوریان در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم (برنز)

دور اول: پیروزی با ناک اوت گوزل رحمدوآ از ترکمنستان | نیمه نهایی: شکست برابر ژیائووِی وو از چین

زهرا کیانی در تالو (نقره)

امتیاز ۹.۷۲ در فرم جین شو و امتیاز ۹.۷۱۶ در فرم چیانگ شو و مجموع ۱۹.۴۳۶ و کسب رتبه دوم

حانیه رجبی در تالو 

امتیاز مجموع ۹٫۳۱۳ در فرم نن دائو و امتیاز ۹.۶۵۳ در فرم نان چوآن و کسب رتبه یازدهم

مینا پناهی در تالو

به دلیل آسیب دیدگی در حین اجرای فرم نن دائو از مسابقه خارج شد.


کبدی

ترکیب تیم ملی (مدال برنز)

سعیده جعفری، صدیقه جعفری، فاطمه خدابنده لو، غزال خلج، رویا داودیان، محدثه رجبلو، مریم سلگی، محبوبه سنچولی، فریده ظریف دوست، زهرا کریمی، فاطمه منصوری، راحله نادری | سرمربی: شایلاجا جین | مربی: سلیمه عبدالله بخش

نتایج ایران

دور گروهی: ایران ۴۳ نپال ۱۹ | ایران ۵۴ بنگلادش ۱۶ | نیمه نهایی : ایران ۲۴ چین تایپه ۳۵


تیراندازی

تپانچه ۲۵ متر

هانیه رستمیان ۵۸۴ امتیاز رده ششم | گلنوش سبقت الهی ۵۶۶ امتیاز رده سی و یکم | زینب طوماری ۵۴۳ امتیاز رده  رده سی و نهم

توضیح : رستمیان با این امتیاز و رتبه، به فینال راه یافت و در فینال نیز ششم شد. امتیاز کسب شده، مجموع امتیاز دو مرحله رقابت سرعت و دقت بود.

تپانچه ۱۰ متر

هانیه رستمیان ۵۷۳ امتیاز و رتبه پانزدهم | گلنوش سبقت اللهی ۵۷۱ امتیاز و رتبه بیستم | مینا قربانی ۵۷۰ امتیاز و رتبه بیست و سوم

تپانچه ۱۰ متر تیمی

ترکیب تیم : هانیه رستمیان، گلنوش سبقت اللهی و مینا قربانی| نتیجه: رتبه پنجم در میان ۱۴ تیم با مجموع امتیاز ۱۷۱۴

تفنگ ۱۰ متر

شرمینه چهل امیرانی با ۶۲۸.۶ امتیاز در رده یازدهم | نجمه خدمتی با ۶۲۶.۹ امتیاز در رده هفدهم | الهه احمدی با ۶۲۰.۵ امتیاز در رده سی و هشتم

تفنگ ۱۰ متر تیمی

تیم ایران با ترکیب نجمه خدمتی، الهه احمدی و شرمینه چهل امیرانی با کسب ۱۸۷۶ امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفت. در این بخش ۱۴ تیم حضور داشتند.

تفنگ 50 متر سه وضعیت

آرمینا صادقیان یازدهم | نجمه خدمتی پانزدهم | الهه احمدی بیست و نهم

تراپ

مرضیه پرورش نیا | امتیاز ۱۰۵ و جایگاه هفدهم در میان ۲۵ تیرانداز

میکس تفنگ

نفرات تیم : شرمینه چهل امیرانی و امیرمحمد نکونام | رتبه پنجم مقدماتی با امتیاز ۶۲۹ | شکست ۱۷ بر ۱۱ در دیدار رده بندی برابر قزاقستان

میکس تپانچه (برنز)

نفرات تیم : هانیه رستمیان و امیر جوهری خو | پیروزی ۱۶ بر ۱۴ برابر پاکستان در دیدار رده بندی و کسب مدال برنز


قایقرانی رویینگ

رویینگ دو نفره سنگین وزن (نقره) : مهسا جاور و زینب نوروزی با زمان ٧:١٧.٠٨ دقیقه در فینال نایب قهرمان شدند.

رویینگ دو نفره سبک‌وزن:  کیمیا زارعی و نازنین ملایی با زمان ۷:۱۷:۹۰ دقیقه چهارم شدند.

رویینگ چهار نفره سنگین وزن (نقره) : نازنین ملایی، مهسا جاور، زینب نوروزی و فاطمه مجلل با زمان ۶:۵١.۸۲ دقیقه صاحب مدال نقره شدند.

قایقرانی آب های آرام

کایاک ۵۰۰ متر (برنز) : هدیه کاظمی | زمان ۲:۰۰.۶۳۵ دقیقه | مدال برنز

کایاک دونفره ۵۰۰ متر : هدیه کاظمی و الناز شفیعیان | زمان ۱:۵۷.۸۸۲ دقیقه | رتبه پنجم

کایاک چهار نفره ۵۰۰ متر: الناز شفیعیان، کیانا کمال‌ زاده، هدیه کاظمی و تانیا کارگرپور | زمان ۱:۴۶.۹۴۲ دقیقه | رتبه پنجم

کانو ۲۰۰ متر: هیوا افضلی | ۴۹.۸۹۸ ثانیه ثانیه | رتبه ششم

کانو دو نفره ۲۰۰ متر: هدیه خیرآبادی و هیوا افضلی | زمان ۴۸.۸۵۰ ثانیه | رتبه پنجم

کانو دونفره ۵۰۰ متر: مائده شورگشتی و هیوا افضلی | زمان ۲:۱۲.۰۴۱ دقیقه | رتبه هفتم

کانو اسلالوم: رکسانا رازقیان | زمان ۱۳۱.۸۳ ثانیه و ۴ ثانیه خطا | رتبه چهارم


تنیس روی میز

شیما صفایی: شکست ۴ بر صفر برابر هینا هایاتا از ژاپن با نتایج ۱۱ بر یک، ۱۱ بر ۴، ۱۱ بر ۶ و ۱۱ بر ۳


تنیس

مشکات صفی : شکست ۲ بر صفر برابر جوآنا جسی گارلاند از چین تایپه (صفی در گیم دوم به دلیل بیماری نتوانست به مسابقه ادامه دهد و از ادامه رقابت، انصراف داد)


بدمینتون

یگانه کرمانی : حذف در دور اول با شکست ۲ بر یک برابر فاطمه عبدالرحمان از مالدیو


سنگ نوردی

الناز رکابی (کمباین) : هفتم در کمباین (بولدرینگ و لید) | مسابقه فینال به دلیل وضعیت جوی نامساعد لغو شد و نتایج نیمه نهایی به عنوان نتیجه نهایی مسابقات، در نظر گرفته شد.

محیا دارابیان (سرعت) : شکست برابر جئونگ جیمین» از کره جنوبی در یک هشتم نهایی با زمان ۷.۹۴۳ ثانیه


اسکیت

نهال مقدم رحمانی و مهشید کیایی در  ۱۰ هزار متر

مقدم رحمانی هشتم و کیایی نهم شدند و زمانی برای آنها ثبت نشد.

ملیکا منوچهری راد و نگین شیخی در سرعت هزار متر

منوچهری راد با زمان یک دقیقه و ۴۲ ثانیه و ۷۰۱ هزار ثانیه و شیخی باز زمان یک دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۸۶۹ هزارم ثانیه در میان ۸ نفر، هفتم و هشتم شدند.

نهال مقدم رحمانی، نگین شیخی و ملیکا منوچهری راد در ۳ هزار متر امدادی

رتبه چهارم در میان ۵ تیم با زمان ۴:۴۱.۵۴۳ دقیقه

ترانه احمدی در فری استایل اسلالوم (نقره)

دور مقدماتی : زمان ۴.۲۹۴ و رتبه دوم | یک چهارم نهایی: پیروزی بر سی ژو از چین | نیمه نهایی: پیروزی بر یو ئین تینگ از چین تایپه | فینال: شکست برابر چیائو سی لئو از چین تایپه

رومینا سالک در فری استایل اسلالوم

دور مقدماتی : زمان ۴.۲۵۴ و رتبه اول (بهبود رکورد جهانی) | یک چهارم نهایی: پیروزی بر میکا موریتوکی از ژاپن | نیمه نهایی: شکست برابر چیائو سی لئو از چین تایپه | رده بندی: شکست برابر یو ئین تینگ از چین تایپه


دوچرخه سواری

فرانک پرتوآذر (برنز) : زمان یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه | رتبه سوم در میان ۱۴ دوچرخه سوار


سوارکاری

نغمه خانجانی (پرش با اسب) : رتبه سیزدهم با اسب TAKE A CHANCE VANDE BRAE


جودو

مریم بربط در وزن ۷۰- کیلوگرم (با حضور 15 جودوکا) :دور اول : پیروزی بر مایاکوا از قزاقستان | دور دوم: شکست برابر ماتی یازورا از ازبکستان | رپه شارژ: شکست برابر نیام باتسوری از مغولستان در حالی که از حریف پیش بود و ضربه فنی شد.


شطرنج

مبینا علی نسب : رتبه چهاردهم با ۴ پیروزی، یک تساوی و ۴ شکست و امتیاز ۴.۵ امتیاز در میان ۳۰ شطرنج باز


کوراش

طاهره آذر پیوند در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم

یک چهارم نهایی: شکست برابر تینگ لی وان از چین تایپه

دنیا آقایی در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم (نقره)

یک چهارم نهایی: پیروزی بر “ته سه او” از چین تایپه | نیمه نهایی: پیروزی بر مالیکاخون کوخوروآ از ازبکستان | فینال: شکست برابر دان یو از چین

ملیکا امیدوندی در وزن منهای ۸۷ کیلوگرم (برنز)

یک چهارم نهایی : پیروزی بر جیوتی توکاس از هند | نیمه نهایی: شکست برابر وای لیو از چین

زهرا باقری در وزن منهای ۸۷ کیلوگرم (نقره)

یک چهارم نهایی: پیروزی بر یولانای سالیه وآ از قرقیزستان | نیمه نهایی: پیروزی بر تی فونگ وو از ویتنام | فینال: شکست برابر وای لیو از چین


وزنه برداری

ریحانه کریمی در دسته ۶۴ کیلوگرم : (نهم در میان 10 نفر)

سه تلاش ناموفق در حرکت یکضرب و حذف از جدول | کریمی در یکضرب ابتدا دوبار وزنه ۸۹ کیلوگرمی را از دست داد و در تلاش سوم هم موفق به مهار وزنه ۹۱ کیلوگرمی نشد.

الهه رزاقی در دسته ۷۶ کیلوگرم : (نهم در میان 12 نفر با مجموع 206 کیلو)

یکضرب: حرکت اول ۸۹ کیلو موفق |  حرکت دوم ۹۳ کیلوگرم موفق | حرکت سوم : ۹۷ کیلوگرم ناموفق

دوضرب: ۱۱۳ کیلوگرم ناموفق | ۱۱۳ کیلوگرم موفق | ۱۲۰ کیلوگرم ناموفق

الهام حسینی در دسته ۸۷ کیلوگرم (رتبه یازدهم در میان یازده نفر)

یکضرب: حرکت اول ۹۵ کیلو ناموفق |  حرکت دوم ۹۵ کیلوگرم موفق | حرکت سوم : ۱۰۰ کیلوگرم ناموفق

حسینی به دلیل احساس درد از ناحیه کمر از حضور در مسابقه دوضرب انصراف داد.


تیراندازی با کمان

ریکرو انفرادی

زهرا نعمتی : ۶۱۶ امتیاز  در دور مقدماتی و رده ۴۰ | حذف از دور مسابقات

مبینا فلاح : ۶۱۸ امتیاز در دور مقدماتی و رده ۳۸ | یک شانزدهم: پیروزی 6 بر 4 برابر هیا الهجری از قطر | یک هشتم: شکست 7 بر یک برابر تومومی سوگی موتو از ژاپن

یسنا پورماهانی:  ۶۱۷ امتیاز در دور مقدماتی و رده ۳۹ | یک شانزدهم: پیروزی 6 بر 4 برابر ریم النقیب از کویت | یک هشتم: شکست 5 بر 6 برابر دیاناندا چویرونیسا از هند

ریکرو تیمی

ترکیب: زهرا نعمتی، یسناپورماهانی و مبینا فلاح | دور مقدماتی: ۱۵۸۷ امتیاز و رتبه دهم | یک هشتم: پیروزی ۵ بر ۳ برابر قزاقستان | یک چهارم : شکست ۶ بر ۲ برابر چین

میکس ریکرو

ترکیب: مبینا فلاح و رضا شبانی | دور مقدماتی: ۱۲۹۵ امتیاز و رتبه دهم | یک هشتم: پیروزی ۵ بر ۴ برابر قزاقستان | یک چهارم: پیروزی ۶ بر صفر برابر چین | نیمه نهایی: شکست ۶ بر صفر برابر ژاپن | رده بندی: شکست ۶ بر ۲ برابر اندونزی

کامپوند انفرادی

گیسا بایبوردی: دور مقدماتی : ۶۸۶ امتیاز و رتبه چهاردهم | یک شانزدهم نهایی: پیروزی با تیر طلایی در تساوی ۱۳۸ برابر انگوک فام از ویتنام | یک هشتم نهایی: پیروزی با تیر طلایی برابر آیجو هوانگ از چین تایپه | یک چهارم نهایی: شکست ۱۴۸ بر ۱۴۴ برابر چائه وون سو از کره جنوبی

میکس کامپوند

ترکیب: گیسا بایبوردی و محمد صالح پالیزبان | دور مقدماتی: ۱۳۹۱ امتیاز و رتبه پنجم | یک هشتم نهایی: شکست ۱۵۴ بر ۱۴۸ برابر تایلند


تصاویر بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو

لینک کوتاه : https://iwsports.ir/?p=94397

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.