با ما همراه باشید

فوتبال

درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

او را با نام «مگان راپینو» می‌شناسند؛ کاپیتان تیم ملی زنان امریکا. این زن تقریبا تمام افتخارات ممکن در فوتبال زنان را کسب کرده است و حالا برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان می‌جنگد. آن‌چه شاید در موردش می‌دانیم، این است که به سرود ملی امریکا احترام نمی‌گذارد

megan rapinoe مگان راپینو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

آی دبلیو اسپورتس –  «برایان همه چیز من بود؛ قهرمان من، برادر من و اولین مرد من. اما برایان را از من گرفتند. وقتی دومین بار رفت و بعد برگشت، دیگر خودش نبود؛ برایان نبود. قهرمان من نبود. هیچ‌کس نبود. وقتی نگاهش کردم، دنیای من فرو ریخت. برایان را از ما گرفته بودند و یک نژادپرست، یک نازی تحویل دادند.»

وقتی این جملات را می‌خوانید، اگر می‌خواهید وزن کلمات را روی تک تک سلول‌های بدن خود حس کنید، زنی را پیش چشم‌های‌تان بنشانید ۳۳ ساله، با گونه‌هایی فرو رفته و موهایی که گاهی به رنگ صورتی، گاه نقره‌ای و گاهی آبی لاجوردی در می‌آورد. اما کوتاه است و همیشه به پشت می‌خواباند. انگشت‌های‌تان را اگر آرام روی صورتش بکشید، جای چند زخم را حس می‎کنید. چشم‌هایی خاکستری رنگ و لب‌هایی باریک دارد.

تصور کنید وقتی این جملات را لای زبان و دندان می‌چرخاند، وقتی کلمات را از لای لب‌هایش پرت می‌کرد، چه‌قدر صورتش چروکیده شده بود، دست‌هایش مشت، چشم‌هایش تنگ و لب‌هایی که شاید زیر دندان می‌گزید.

او را با نام «مگان راپینو» می‌شناسند؛ کاپیتان تیم ملی زنان امریکا. این زن تقریبا تمام افتخارات ممکن در فوتبال زنان را کسب کرده است و حالا برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان می‌جنگد. آن‌چه شاید در موردش می‌دانیم، این است که به سرود ملی امریکا احترام نمی‌گذارد و آن را در زمان بازی، هم‌خوانی نمی‌کند. اگر هنگام خواندن سرود روی نیمکت باشد، به رسم سیاه‌پوست‌های لیگ بسکتبال امریکا، زانو می‌زند تا نشان دهد به چنین سرودی وابسته نیست.

چندی قبل در واکنش به دعوت احتمالی «دونالد ترامپ»، رییس جمهوری امریکا، در حساب توییتر خود نوشت: «به آن کاخ سفید لعنتی نمی‌آیم.»

اما آن‌چه شاید ندانیم، داستان زندگی متفاوت او است؛ دختری به نام مگان که در کالیفرنیا متولد شد: «ما پنج بچه بودیم اما من و خواهر دوقلویم از همان ابتدا، رابطه‌ای عجیب با برایان داشتیم. برایان شش سال از ما بزرگ‌تر بود. گاهی ادای “جیم کری” را در می‌آورد و گاهی برای ما به سبک سرخ‌پوست‌ها و مکزیکی‌ها می‌رقصید. با شاخه درخت بلوط برای ما چوب ماهی‌گیری درست کرد و یاد داد چه طور ماهی‌گیری کنیم. من چهار ساله بودم و او ۱۰ساله. اما قهرمان زندگی من شد. ما را با خودش به زمین جلوی خانه پدری می‌برد. به من یاد داد چه طور توپ را با پا حرکت بدهم و با بیرون پا، داخل پا، پای چپ و پای راست به توپ ضربه بزنم. اما می‌گفت فقط کاری که من می‌گویم را نکن، آزاد باش. رها باش. هرکاری فکر می‌کنی درست است را با توپ انجام بده. همیشه وقتی تمرین تمام می‌شد، به ما می‌گفت این زندگی تو است، کار خودت را بکن.»

megan rapinoe مگان راپینو 1000x563 درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

شاید عاشقانه‌های پدر و دختر، در مغز بشر قابل تصویر باشد اما چنین رابطه‌ای میان دختری چهار ساله و برادری که فقط ۱۰ سال سن داشت، کمی غریب است. مگان که شش ساله شد، دنیایش با یک تصویر تغییر کرد: «برایان داشت ماری‌جوانا می‌کشید. نمی‌دانستم باید چه کار کنم. ترسیده بودم. می‌خواستم کمکش کنم اما نمی‌شد. حرفی نزدم. سه سال بعد مادرم ما را در خانه جمع کرد و گفت که پلیس آمده و برایان را با خودش برده است. می‌دانید چرا؟ چون یک پسر بچه با خودش ماری‌جوانا به مدرسه برده بود. سال‌ها است که می‌پرسم آن مخدر لعنتی را چه کسی به برادر من فروخت؟ این حق من است که سوال کنم.»

باید صبر کرد، نفس عمیق کشید و بعد با خانواده راپینو در کالیفرنیا همراه شد. خبرنگار «ESPN» ششم‌تیرماه امسال با «برایان راپینو» دیدار کرده است؛ برادری که یک قهرمان بود: «مگان عاشق من بود. وقتی مرا بردند، تلاش کرد نجاتم دهد. به من گفت همیشه کنارت می‌مانم.»

مگان وقتی به ۱۰ سالگی رسید، تلاش کرد با نزاعی ساختگی، توسط پلیس امریکا دستگیر شود و به کانون بازپروری کودکان برود. بازداشت هم شد اما برادرش را ندید. مگان می‌گوید: «خانواده ما از هم پاشید.»

او روزهایی را به یاد می‌آورد که برایان به خانه برگشته بود و پدر و مادری که تلاش می‎کردند برایان آسیب دیده را درمان و حتی مهار کنند. مگان از آن زمان به تلخی یاد می‌کند: «او عاشق خودروهای گران قیمت بود. ما اما توان خرید چنین ماشین‌هایی را نداشتیم. پدرم مربی‌گری می‌کرد و مادرم معلم بود. شبی پلیس به خانه ما آمد. گفتند برایان را دستگیر کردند؛ به چه جرمی؟ مصرف هرویین و دزدی یک خودرو. با خودروی دزدی دیوانه‌وار رانده بود.»

برایان را به حبس محکوم می‌کنند اما این بار به دلیل رسیدن به ۱۸ سالگی، باید به زندان کالیفرنیا می‌رفت. برایان در گفت‌وگو با ESPN، به روزهای حبس بازگشته است: «شما یک پسر ۱۸ ساله هستید و میان جنایت‎کارهایی می‌افتید که بعضی از آن‌ها قاتل هستند، برخی قاچاق‎چی و بعضی هم به کودکان تجاوز کرده‌اند. دزدها بهترین‌ها بودند. چه کار می‌کنید؟»

مگان اما به این سادگی با تصویر برادری که برایش قهرمان بود، کنار نمی‌آید. هنوز هم زجر می‌کشد: «بعد از سه سال برگشت. هنوز هم آن تصویر اول برایم کابوس است.

کف دستش صلیب شکسته را خال‎کوبی کرده بود، همین‌طور روی بندهای انگشت‌های دست و روی عضلات پشت پا. برایان نژاد پرست شده بود؛ یکی از اعضای باند نازی‌های زندان.»

مادرش نشسته بود روی زمین و گریسته بود. فریاد کشیده و ضجه زده بود. گفته بود که این آن آمال و آرزوهایی نیست که برای پسرش داشت. برایان آلوده به تمام مخدرها، با نشانه‌هایی از تندروی‌های فاشیستی به خانه‌ای بازگشته بود که روزی در آن به دخترهایش می‌گفت: «ما همه با هم برابریم.»

مگان دیوانه می‌شود از این خاطره‌نگاری‌ها: «این حق من است که بپرسم چه بلایی بر سر برادر من در آن زندان لعنتی آمد. این حق من است که بپرسم برادر من در زندان فرد خطرناک‌تری شد یا بیرون از زندان؟»

برایان اما حالا یا پشیمان است یا توجیه می‌کند: «خیلی زود فهمیدم که آن‌جا زنده نمی‌مانم. باید زیر سایه یکی از گروه‌های زندانیان قرار می‌گرفتم؛ مهم نبود کدام یک. فقط پشتیبان می‌خواستم که دیگران مرا نکشند و البته مخدر که درد نکشم. مثل آن‌ها شدم. خال‌کوبی کردم و حرف‌های آن‌ها را تکرار. همین.»

سال ۲۰۰۶ مگان برای اولین بار به اردوی تیم ملی امریکا دعوت می‌شود. همان سال برایان را به زندان فوق امنیتی « Pelican» در شمال کالیفرنیا بردند: «یک سلول انفرادی کوچک بود. بدون رادیو، بدون تلویزیون، بدون اجازه حرف زدن، بدون روزنامه یا کتاب. چند ساعت که آن‌جا باشی، دیوانه می‌شوی. سلول کنار من یک سیاه‌پوست حبس می‌کشید؛ “سانیاکا شکور”.»

megan rapinoe مگان راپینو us wmens football team 1000x563 درباره مگان راپینو ؛ ستاره بی اعتنا به سرود ملی آمریکا

VANCOUVER, BC – JULY 05: Megan Rapinoe #15 of the United States celebrates the 5-2 victory against Japan in the FIFA Women’s World Cup Canada 2015 Final at BC Place Stadium on July 5, 2015 in Vancouver, Canada. (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

در زندان کالیفرنیا به او لقب «هیولا» داده بودند؛ سیاه‌پوستی ورزیده، با سری تراشیده، صورتی ترکیده و تتویی روی گردن. کتابی نوشته است به نام «هیولا» (Monster) که زندگی‌نامه یک سیاه‌پوست درد کشیده است لابه‌لای یک جمعیت نژادپرست. کاغذ‌هایی که می‌نوشت را بدون صدا، بی‌هیچ حرفی، از لای میله‌های زندان رد می‌کرد و به سلول کناری می‌داد به دست برایان: «خوب می‌نوشت. او بود که در سکوت کامل به من فهماند فاشیست و نژادپرستی چیست. به من فهماند مخدر چیست؛ چیزی که در جامعه و زندان نفهمیده بودم.»

دو سال بعد، همان روزهایی که برایان لابه‌لای دست‌نوشته‌های یک هیولا داشت تغییر شخصیت می‌داد، مگان یک انقلاب درونی را فهمید. او به خانواده‌اش اعلام کرد: «من هم‎جنس‎گرا هستم.»

کات. برگردیم به کالیفرنیا و به خانه پدری. مردی جلوی خبرنگار و دوربین « krcrtv» نشسته و بازی دخترش با بازوبند کاپیتانی تیم ملی امریکا مقابل فرانسه را تماشا می‌کند.

«جیم راپینو» سرد است: «خب این شاید آخرین بخت مگان برای قهرمانی با تیم ملی کشورش باشد. حس می‌کنم دارد از بازی‌اش لذت می‌برد.»

پایان ۹۰ دقیقه و بعد از دو گلی که دخترش به فرانسه می‌زند و تیمش را به نیمه‌نهایی جام جهانی می‌رساند، با همان سردی می‌گوید: «من تلاش کردم زندگی خوبی برای خانواده‌ام بسازم. گاهی همه ما اشتباه می‌کنیم. نمی‌دانم کجا را اشتباه کردم. او دیدگاه‌ها و راه خودش را دارد. خب اعتراف می‌کنم کمی از هم جدا هستیم. ولی او دختر من است. همیشه هم دختر زیبای من خواهد بود.»

او یک پدر است؛ پدری که سرد شده. تلفن همراهش را جلوی خبرنگار می‌گیرد و نشان می‌دهد: «ببینید! پیام‌های نفرت‌انگیز در مورد دخترم. به خاطر دیدگاه‌هایش در مورد سیاست، جامعه و هم‌جنس‌گرا بودن. اما خب با آن‌ها کنار آمده‌ام. هر چیزی که مربوط به مگان باشد، خوب است.»

سال ۲۰۰۹ مگان به صورت رسمی اعلام کرد که با «سارا والش»، بازیکن تیم ملی استرالیا وارد رابطه شده است. این رابطه اما سه سال بعد به پایان رسید. حالا می‌گویند او با «سارا کاهن»، نوازنده امریکایی در ارتباط است. اما خودش نه تایید می‌کند و نه تکذیب: «آیا باید در مورد زندگی خصوصی‌ام همیشه پاسخ‎گو باشم؟»

برایان حالا در مرکز آموزش و بازپروری شهر «سن دیه‌گو» زندگی می‌کند. او در حال نوشتن کتابی با محوریت زندگی‌اش از «خلیج» تا نویسندگی است: «برای من نوشتن ساده است. من سال‌ها در مدرسه با مقوله ریاضیات مشکل داشتم. جبر و هندسه را نمی‌‌فهمم. اما همیشه خوب می‌نوشتم. این روزها، این‌جا از زندانی‌هایی که به زندگی برگشتند، مراقبت می‌کنند. من هم یکی از آن‌ها.»

برایان می‌خواهد دوباره قهرمان باشد؛ شاید قهرمان خودش.

مگان اما می‌جنگد؛ به سبک و سیاق آزادی طلبی خودش. برای رسیدن به همان آزادی‌هایی که از دیدگاه او، بخشی از آن‌ها در حد شعار باقی مانده‌اند. برای نجات دادن قهرمان‌هایی که نباید نابود می‌شدند. مگان می‌جنگد: «مادرم از توییتی که زدم، ناراحت شد. اما من به کاخ سفید لعنتی نمی‌روم.»

دونالد ترامپ در جوابش نوشته بود: «اول قهرمان شو و کار را تمام کن، بعد حرف بزن.» او حالا در یک قدمی تمام کردن کار است.

*پیام یونسی پور

تبلیغات


لیگ برتر بسکتبال بانوان نامی نو اصفهان گروه بهمن 9 80x80 تیم منتخب هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان از نگاه آی دبلیو اسپورتس
بسکتبال11 ساعت پیش

تیم منتخب هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان از نگاه آی دبلیو اسپورتس

نجمه خدمتی تیراندازی بانوان ورزش زنان shooting najmeh khedmati iwsports iranian athlete 80x80 دختران المپیکی تیراندازی ایران چه کسانی هستند؟ (عکس)
تیراندازی11 ساعت پیش

دختران المپیکی تیراندازی ایران چه کسانی هستند؟ (عکس)

زهرا کیانی در مسابقات قهرمانی جهان در چین 80x80 نظرات زهرا کیانی پس از کسب برنز جهانی تالو | فاصله ام با نقره جهان 3 هزارم امتیاز بود!
ووشو1 روز پیش

نظرات زهرا کیانی پس از کسب برنز جهانی تالو | فاصله ام با نقره جهان 3 هزارم امتیاز بود!

سایپای تهران و حفاری خوزستان لیگ برتر فوتسال بانوان طاهره مهدی پور سنگربان حفاری 80x80 نگاهی به نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال بانوان ؛ سیاه، سپید، خاکستری
فوتسال1 روز پیش

نگاهی به نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال بانوان ؛ سیاه، سپید، خاکستری

سارا شهسواری تور تنیس روی میز بزرگسالان کشور در مشهد آبان ۹۸ 3 80x80 گزارش تصویری | همراه با سارا شهسواری در مرحله دوم تور تنیس روی میز در مشهد
تصاویر1 روز پیش

گزارش تصویری | همراه با سارا شهسواری در مرحله دوم تور تنیس روی میز در مشهد

مهشید اشتری در تور تنیس روی میز بزرگسالان کشور در مشهد آبان ۹۸ 1 80x80 گزارش تصویری | مهشید اشتری در مرحله دوم تور تنیس روی میز در مشهد
تصاویر1 روز پیش

گزارش تصویری | مهشید اشتری در مرحله دوم تور تنیس روی میز در مشهد

تور تنیس روی میز بزرگسالان کشور در مشهد آبان ۹۸ 13 80x80 گزارش تصویری | مرحله دوم تور تنیس روی میز بانوان در مشهد
تصاویر1 روز پیش

گزارش تصویری | مرحله دوم تور تنیس روی میز بانوان در مشهد

شیما صفایی، مهشید اشتری، مهشید صامت و مریم فرعی 80x80 مرحله دوم تور تنیس روی میز بزرگسالان | دوباره شیما ؛ دوباره قهرمانی | مهشید طلسم را نشکست
تنیس روی میز1 روز پیش

مرحله دوم تور تنیس روی میز بزرگسالان | دوباره شیما ؛ دوباره قهرمانی | مهشید طلسم را نشکست

تکواندو نوجوانان دختر کشور در بابلسر آناهیتا توکلی 80x80 تصاویر مسابقات تکواندوی نوجوانان دختر کشور در بابلسر
تکواندو1 روز پیش

تصاویر مسابقات تکواندوی نوجوانان دختر کشور در بابلسر

تکواندو نوجوانان دختر کشور در بابلسر 28 80x80 قهرمانی مازندران در تکواندوی نوجوانان کشور در بابلسر | شاپرک نجفی فنی ترین بازیکن شد
تکواندو1 روز پیش

قهرمانی مازندران در تکواندوی نوجوانان کشور در بابلسر | شاپرک نجفی فنی ترین بازیکن شد

فاطمه کرم زاده تیراندازی بانوان 80x80 تیراندازی قهرمانی آسیا | فاطمه کرم زاده المپیکی شد ؛ مدال نقره تیمی به ایران رسید
تیراندازی2 روز پیش

تیراندازی قهرمانی آسیا | فاطمه کرم زاده المپیکی شد ؛ مدال نقره تیمی به ایران رسید

هفته سوم لیگ برتر هندبال بانوان دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی 34 80x80 اسرا زندی : کیش ایر از هندبالیست های نوجوان تشکیل شده است
هندبال2 روز پیش

اسرا زندی : کیش ایر از هندبالیست های نوجوان تشکیل شده است

سارا خادم الشریعه 80x80 حضور خادم الشریعه در شطرنج باشگاه های اروپا | متیو کورنت فرانسوی، مربی سارا می شود
شطرنج2 روز پیش

حضور خادم الشریعه در شطرنج باشگاه های اروپا | متیو کورنت فرانسوی، مربی سارا می شود

شاپرک نجفی 80x80 قهرمانی شاپرک نجفی در بابلسر | محصول جدید کارخانه ستاره سازی تکواندو
تکواندو2 روز پیش

قهرمانی شاپرک نجفی در بابلسر | محصول جدید کارخانه ستاره سازی تکواندو

 داستان الهه شیدایی ؛ از شهید وطنی تا جاکارتا | دختر سربلند شهر خسته
تالار افتخارات3 روز پیش

داستان الهه شیدایی ؛ از شهید وطنی تا جاکارتا | دختر سربلند “شهر خسته”

هفته سوم لیگ برتر هندبال بانوان دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی 26 80x80 گزارش تصویری | دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی در لیگ برتر هندبال بانوان
تصاویر3 روز پیش

گزارش تصویری | دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی در لیگ برتر هندبال بانوان

تیم هیئت بسکتبال فارس در لیگ برتر بسکتبال بانوان 80x80 بسکتبال فارس و اختلافات داخلی | تحریم تیم جدید توسط بازیکنان فصل گذشته صدرا
بسکتبال4 روز پیش

بسکتبال فارس و اختلافات داخلی | تحریم تیم جدید توسط بازیکنان فصل گذشته صدرا

ووشو قهرمانی کشور در تبریز 2 80x80 اصفهان قهرمان ووشوی بانوان کشور شد | برگزاری مسابقات در ساعت 2 بامداد!
ووشو4 روز پیش

اصفهان قهرمان ووشوی بانوان کشور شد | برگزاری مسابقات در ساعت 2 بامداد!

تیم هندبال کیش ایر 80x80 هفته سوم لیگ برتر هندبال | شگفتی در جزیره ؛ تاسیسات در کیش به دام افتاد
هندبال4 روز پیش

هفته سوم لیگ برتر هندبال | شگفتی در جزیره ؛ تاسیسات در کیش به دام افتاد

هفته نهم لیگ برتر فوتسال بانوان سایپا و رهیاب تهران آرزو صدقیانی 80x80 هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال | توقف مس برابر حفاری ؛ سایپا قهرمان نیم فصل شد
فوتسال4 روز پیش

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال | توقف مس برابر حفاری ؛ سایپا قهرمان نیم فصل شد

دیدار تیم های شهرداری بم و آویسا خوزستان در لیگ برتر فوتبال بانوان 14 80x80 هفته پنجم لیگ برتر فوتبال | کامبک سپاهان، پیروزی قاطع بم و اولین برد ملوان انزلی
فوتبال4 روز پیش

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال | کامبک سپاهان، پیروزی قاطع بم و اولین برد ملوان انزلی

شقایقث روزبهان 80x80 سپاهان 3 شهرداری سیرجان 3 | کامبک طلایی با شقایق روزبهان
فوتبال4 روز پیش

سپاهان 3 شهرداری سیرجان 3 | کامبک طلایی با شقایق روزبهان

ساغر آجیلی گروه بهمن و آویژه صنعت پارسا مشهد 80x80 هفته اول لیگ برتر بسکتبال | پیروزی قاطع گروه بهمن و پیروزی سپهرداد بر گاز در اور تایم
بسکتبال5 روز پیش

هفته اول لیگ برتر بسکتبال | پیروزی قاطع گروه بهمن و پیروزی سپهرداد بر گاز در اور تایم

پلی آف لیگ برتر بسکتبال بانوان گاز تهران پاز 14 80x80 لیگ برتر بسکتبال بانوان ۹۸
بسکتبال6 روز پیش

لیگ برتر بسکتبال بانوان ۹۸

فاطمه کرم زاده تیراندازی بانوان 80x80 مقام سوم دختران ایران در تفنگ تیمی قهرمانی آسیا | فاطمه کرم زاده هشتم شد
تیراندازی7 روز پیش

مقام سوم دختران ایران در تفنگ تیمی قهرمانی آسیا | فاطمه کرم زاده هشتم شد

هفته اول و دوم سوپر لیگ کاراته بانوان 19 80x80 گزارش تصویری | هفته اول و دوم سوپر لیگ کاراته بانوان
تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری | هفته اول و دوم سوپر لیگ کاراته بانوان

فاطمه صادقی در المپیک ساحلی قطر 1 80x80 ویدئو | نظرات فاطمه صادقی پس از کسب مدال نقره کاتای بازی‌های جهانی ساحلی
کاراته4 هفته پیش

ویدئو | نظرات فاطمه صادقی پس از کسب مدال نقره کاتای بازی‌های جهانی ساحلی

هفته اول لیگ برتر کاراته 16 80x80 گزارش تصویری | هفته اول لیگ برتر کاراته بانوان در سالن شهید کبگانیان
تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری | هفته اول لیگ برتر کاراته بانوان در سالن شهید کبگانیان

اکرم خدابنده 80x80 اکرم خدابنده : جدایی ام از کن به دلیل مسائل مالی بود
تکواندو3 هفته پیش

اکرم خدابنده : جدایی ام از کن به دلیل مسائل مالی بود

هفته سوم و چهارم لیگ تکواندو بانوان جام کوثر 13 80x80 هفته سوم و چهارم لیگ تکواندو | صعود کن به صدر جدول در روز بازگشت ناهید کیانی
تکواندو3 هفته پیش

هفته سوم و چهارم لیگ تکواندو | صعود کن به صدر جدول در روز بازگشت ناهید کیانی

هفته سوم و چهارم لیگ تکواندو بانوان جام کوثر 6 80x80 گزارش تصویری | هفته سوم و چهارم لیگ تکواندو بانوان
تکواندو3 هفته پیش

گزارش تصویری | هفته سوم و چهارم لیگ تکواندو بانوان

تمرین تیم ملی تنیس روی میز از راست غزاله مولا طلب، سارا شهسواری، مهشید اشتری و ندا شهسواری 80x80 گزارش تصویری | شور و انرژی در تمرین تیم ملی تنیس روی میز
تصاویر2 هفته پیش

گزارش تصویری | شور و انرژی در تمرین تیم ملی تنیس روی میز

دیدار زاگرس شیراز و شهرداری سیرجان در لیگ فوتبال بانوان 1 80x80 گزارش تصویری | دیدار زاگرس شیراز و شهرداری سیرجان در لیگ برتر فوتبال بانوان
فوتبال2 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار زاگرس شیراز و شهرداری سیرجان در لیگ برتر فوتبال بانوان

فاطمه صادقی در المپیک ساحلی قطر 3 80x80 فاطمه صادقی صاحب مدال نقره المپیک ساحلی قطر شد
کاراته4 هفته پیش

فاطمه صادقی صاحب مدال نقره المپیک ساحلی قطر شد

ووشوی ایران در مسابقات قهرمانی جهان مریم هاشمی الهه منصوریان شهربانو منصوریان 80x80 ووشوی قهرمانی جهان در چین | 3 طلا، 2 نقره و یک برنز به دختران ایران تعلق گرفت
ووشو3 هفته پیش

ووشوی قهرمانی جهان در چین | 3 طلا، 2 نقره و یک برنز به دختران ایران تعلق گرفت

هانیه خورسند نازنین رحمانی 80x80 قایقرانی رویینگ قهرمانی آسیا | دختران قایقران ایران فینالیست شدند
قایقرانی3 هفته پیش

قایقرانی رویینگ قهرمانی آسیا | دختران قایقران ایران فینالیست شدند

نسیم صفایی در رنکینگ بدمینتون جوانان کشور 80x80 مرحله سوم رنکینگ بدمینتون جوانان | نسیم صفایی و فاطمه بابایی قهرمان شدند
بدمینتون2 هفته پیش

مرحله سوم رنکینگ بدمینتون جوانان | نسیم صفایی و فاطمه بابایی قهرمان شدند

مهسا افسانه در سوپر لیگ کاراته بانوان 6 80x80 گزارش تصویری | همراه با مهسا افسانه در آغاز سوپر لیگ کاراته
تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری | همراه با مهسا افسانه در آغاز سوپر لیگ کاراته

فاطمه صادقی در سوپر لیگ کاراته بانوان 14 80x80 گزارش تصویری | نمایش فاطمه صادقی در هفته نخست سوپر لیگ کاراته
تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری | نمایش فاطمه صادقی در هفته نخست سوپر لیگ کاراته

3275393 80x80 مریم هاشمی : برای ششمین طلا می جنگم  | قصد خداحافظی از تیم ملی را ندارم
ووشو3 هفته پیش

مریم هاشمی : برای ششمین طلا می جنگم | قصد خداحافظی از تیم ملی را ندارم

پریا اسکندری در رنکینگ بدمینتون جوانان کشور 2 80x80 گزارش تصویری | همراه با پریا اسکندری، حنانه یعقوب زاده و رومینا تاجیک در رنکینگ جوانان
بدمینتون2 هفته پیش

گزارش تصویری | همراه با پریا اسکندری، حنانه یعقوب زاده و رومینا تاجیک در رنکینگ جوانان

دیدار تیم های سپاهان اصفهان و هیئت البرز در لیگ برتر هندبال بانوان 28 80x80 آغاز فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان از سوم آبان
هندبال3 هفته پیش

آغاز فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان از سوم آبان

الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده در کاتای تیمی سوپر لیگ کاراته بانوان 4 80x80 گزارش تصویری | الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده در سوپر لیگ کاراته
تصاویر1 هفته پیش

گزارش تصویری | الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده در سوپر لیگ کاراته

13980530000248 Test PhotoN 80x80 لیگ برتر فوتسال بانوان | جدال حساس سایپا و حفاری خوزستان در تهران
فوتسال3 هفته پیش

لیگ برتر فوتسال بانوان | جدال حساس سایپا و حفاری خوزستان در تهران

3273018 80x80 سمیه یزدانی به تیم تیکا اسپانیا پیوست | دوچرخه سواری لژیونر تربیت می کند
دوچرخه سواری3 هفته پیش

سمیه یزدانی به تیم تیکا اسپانیا پیوست | دوچرخه سواری لژیونر تربیت می کند

سایپای تهران و حفاری خوزستان لیگ برتر فوتسال بانوان آرزو صدقیانی زاده 80x80 گزارش تصویری | دیدار تیم های سایپا و حفاری خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان
تصاویر2 هفته پیش

گزارش تصویری | دیدار تیم های سایپا و حفاری خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان

پلی آف لیگ برتر بسکتبال بانوان گاز تهران پاز 14 80x80 لیگ برتر بسکتبال بانوان ۹۸
بسکتبال6 روز پیش

لیگ برتر بسکتبال بانوان ۹۸

دربی هندبال بانوان اصفهان ذوب آهن و سپاهان 2 80x80 هفته اول لیگ برتر هندبال | پیروزی سپاهان و سربلندی گچساران در عصر زیبایی‌های ناچیز
هندبال3 هفته پیش

هفته اول لیگ برتر هندبال | پیروزی سپاهان و سربلندی گچساران در عصر زیبایی‌های ناچیز

هفته سوم لیگ برتر هندبال بانوان دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی 26 80x80 گزارش تصویری | دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی در لیگ برتر هندبال بانوان
تصاویر3 روز پیش

گزارش تصویری | دیدار کیش ایر و تاسیسات دریایی در لیگ برتر هندبال بانوان

455028173 255937 80x80 دلخوری به جا مانده از مراسم برترین‌ها| چترنور: پیشنهاد مالی شهرداری سیرجان خوب بود و ماندم
فوتبال4 هفته پیش

دلخوری به جا مانده از مراسم برترین‌ها| چترنور: پیشنهاد مالی شهرداری سیرجان خوب بود و ماندم

57728683 80x80 ویدئو | نظرات هانیه رستمیان پس از کسب سهمیه المپیک توکیو
ویدئو7 روز پیش

ویدئو | نظرات هانیه رستمیان پس از کسب سهمیه المپیک توکیو

فاطمه صادقی در المپیک ساحلی قطر 1 80x80 ویدئو | نظرات فاطمه صادقی پس از کسب مدال نقره کاتای بازی‌های جهانی ساحلی
کاراته4 هفته پیش

ویدئو | نظرات فاطمه صادقی پس از کسب مدال نقره کاتای بازی‌های جهانی ساحلی

نیا علی دونده آمریکایی 80x80 ویدئو | قهرمانی نیا علی دونده آمریکایی در دو 100 متر با مانع قهرمانی جهان
بین الملل1 ماه پیش

ویدئو | قهرمانی نیا علی دونده آمریکایی در دو 100 متر با مانع قهرمانی جهان

فاطمه صادقی کاتای بانوان 80x80 ویدئو |  دیدار سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک با فاطمه صادقی در قطر
کاراته1 ماه پیش

ویدئو | دیدار سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک با فاطمه صادقی در قطر

مریم هاشمی مربی تیم ملی تیراندازی 80x80 ویدئو | نمایش تفاوت فشنگ ایرانی و خارجی توسط مریم هاشمی مربی تیم ملی تیراندازی
ویدئو1 ماه پیش

ویدئو | نمایش تفاوت فشنگ ایرانی و خارجی توسط مریم هاشمی مربی تیم ملی تیراندازی

پریسا جهان فکریان 80x80 ویدئو | نظرات پریسا جهان فکریان پس از حضور در وزنه برداری قهرمانی جهان
وزنه برداری2 ماه پیش

ویدئو | نظرات پریسا جهان فکریان پس از حضور در وزنه برداری قهرمانی جهان

جیانی اینفانتینو 1 80x80 ویدئو | نظرات اینفانتینو در مورد ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها در مراسم فیفا
بین الملل2 ماه پیش

ویدئو | نظرات اینفانتینو در مورد ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها در مراسم فیفا

ابریشم ارجمندخواه 11 80x80 ویدئو | نظرات ابریشم ارجمندخواه پس از رقابت در وزنه برداری قهرمانی جهان
وزنه برداری2 ماه پیش

ویدئو | نظرات ابریشم ارجمندخواه پس از رقابت در وزنه برداری قهرمانی جهان

ساناز عباس پور 80x80 ویدئو | مبارزه ساناز عباس پور در فینال تکواندوی نونهالان جهان
تکواندو3 ماه پیش

ویدئو | مبارزه ساناز عباس پور در فینال تکواندوی نونهالان جهان

خدیجه زینال زاده تیم ملی ووشوی بانوان جوانان 80x80 ویدئو | نظرات خدیجه زینال زاده در مورد ناداوری در ووشوی جوانان آسیا
ووشو3 ماه پیش

ویدئو | نظرات خدیجه زینال زاده در مورد ناداوری در ووشوی جوانان آسیا

ثمین عابد خچسته ورزش بانوان 80x80 ویدئو | داستان بدمینتون باز شدن ثمین عابد خجسته
بدمینتون3 ماه پیش

ویدئو | داستان بدمینتون باز شدن ثمین عابد خجسته

آنونس فیلم بزرگراهپ 80x80 ویدئو | آنونس فیلم بزرگراه روایتگر 90 دقیقه از زندگی یک دختر ورزشکار
ویدئو3 ماه پیش

ویدئو | آنونس فیلم “بزرگراه” روایتگر 90 دقیقه از زندگی یک دختر ورزشکار

تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال بانوان ایران و کره جنوبی 4 80x80 ویدئو | هایلایت های دیدار والیبال بانوان ایران و کره جنوبی
ویدئو3 ماه پیش

ویدئو | هایلایت های دیدار والیبال بانوان ایران و کره جنوبی

والیبال بانوان جوانان آسیا ایران ژاپن 14 80x80 ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی
والیبال3 ماه پیش

ویدئو | همراه با زهرا بخشی پیش از آغاز والیبال زنان آسیا در کره جنوبی

تیم ملی والیبال بانوان به اردوی تدارکاتی اسلوونی و کرواسی می رود 80x80 ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا
والیبال3 ماه پیش

ویدئو | معرفی بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا

photo 2019 08 08 13 52 43 80x80 آغاز رقابت های بسکتبال سه نفره بانوان تهران در سالن آزادی | ویدیو
بسکتبال3 ماه پیش

آغاز رقابت های بسکتبال سه نفره بانوان تهران در سالن آزادی | ویدیو

فاطمه صادقی تیم ملی کاتای بانوان 80x80 ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان
کاراته4 ماه پیش

ویدئو | اجرای کاتای فاطمه صادقی و برنز قهرمانی آسیا در ازبکستان

طراوت خاکسار 1 80x80 ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا
کاراته4 ماه پیش

ویدئو | لحظه پیروزی خاکسار و قهرمانی ایران در کومیته تیمی کاراته قهرمانی آسیا

ثریا آقایی بدمینتون ورزش زنان ورزش بانوان iwsports 80x80 ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا
بدمینتون4 ماه پیش

ویدئو | لحظاتی با ثریا آقایی در بدمینتون بین المللی غنا

usa vs netherlands fifa womens world cup final 80x80 ویدئو | آمریکا 2 0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019
فوتبال4 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-0 هلند | فینال جام جهانی فوتبال زنان 2019

sweden vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال4 ماه پیش

ویدئو | سوئد 2-1 انگلیس | دیدار رده بندی جام جهانی فوتبال زنان

netherlands vs sweden fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 1 0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال4 ماه پیش

ویدئو | هلند 1-0 سوئد | جام جهانی فوتبال زنان

usa vs england fifa womens world cup 80x80 ویدئو | آمریکا 2 1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال4 ماه پیش

ویدئو | آمریکا 2-1 انگلیس | جام جهانی فوتبال زنان

sweden gemany fifa womens world cup video 80x80 ویدئو | سوئد 2 1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال4 ماه پیش

ویدئو | سوئد 2-1 آلمان | جام جهانی فوتبال زنان

netherlands italy fifa womens world cup 80x80 ویدئو | هلند 2 0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان
فوتبال4 ماه پیش

ویدئو | هلند 2-0 ایتالیا | جام جهانی فوتبال زنان

پربازدیدها